Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor nem az a minimum,...

Ilyenkor nem az a minimum, hogy legalább dühében rányom az ember a dudára?

Figyelt kérdés

Csak néhány éve van jogosítványom, sajnos faterom autója is, és az enyém is egyszerre került szerelőhöz, így csak fater céges furgonja van itt mint használható autó.

Ez egy Opel Movano, nagyon vigyáz rá, mert a legkisebb karcolást is bevasalják rajtuk.

Nekem halaszthatatlanul el kellett mennem a helyi áruházba, és tömegközlekedés híján el kellett kérnem a furgont.

Nem szívesen adta, és többször is megkért,hogy vigyázzak, meg ne fékezzek nagyokat, mert a raktérben új nyílászárókeretek vannak, nem szeretné ha bajuk esne.

Az áruház egyébként Budakalászon található, az M0-ás előtti körforgalom miatt persze be volt állva a sor.


Körülbelül itt járunk annak aki nem ismerné:

[link]


Én beálltam szépen a külsőbe,tehát ami nem fogy el, hisz úgyis megyek az áruház kanyarodósávjába ha odajutok.

Nagyjából pont itt voltam, ahol a kép készült.

Illetve valamivel talán feljebb, az autóval félig a padkán mentem, mert úgy elfértem, és közel volt a kanyarodó.Azonban a padka elég gödrös, így csak lassan mentem.

Pont beértem a kanyarodóba, nyomtam a gázt,hogy gyorsuljak, amikor az elfogyó sávból, egy ezüst/szürke Mercedes E osztályú autó, berobbant elém.

Kb, ha a Ford Transitot nézzük a képen, az a sor pont így megindult, csak a Transit előtt nagyobb hely volt, így az elfogyóban előretörő Mercédesz szinte lassítás nélkül átvágott a sávon, be elém a kanyarodóba, egy pillanatra sem lassított, ha pont ott vagyok pont belém jön.

Természetesen rátenyereltem a dudára a satu után, talán még mutogattam is (hadonásztam, nem bemutattam)

Erre hősünk megállt, és már nyitotta is az ajtót, de kikerültem, és mentem tovább.

Azt még hozzá teszem,hogy láttam amint behajt a körforgalomba, mégpedig a kanyarodóból, tehát felhajtott arra a járdaszigetre, és onnét:

[link]


Szerintem a jó k.é.a-át az ilyennek.De ez csak az én véleményem.Legalább ne háborogna, hogy 'szameg!


2016. febr. 9. 14:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
És most mi a kérdésed? Népnevelő célzattal dudorászol, aztán meg megijedtél a paraszttól és ide jössz panaszkodni?
2016. febr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Ha indexelt és figyeltél rá, akkor ez szinte normális.

Hiszen nem árt beengedni másokat, ha te is szeretnéd, hogy téged is beengedjenek hasonló helyzetben.

Én udvarias vagyok és beengedek 1-2 embert, a többit meg az utánam lévőnek kéne, csak ők általában nem ilyen kedvesek :)

De ha valaki nem indexel, akkor azt utálom, mert nem tudom, hogy mit akar.

Szerintem nem jó ötlet vásárolgatni megrakott (ráadásul ilyen törékeny áruval) hátsóval.

2016. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

"Egyébként a magyarázatot keresem arra,hogy mit akar az ilyen, hogy rögtön szállna ki?"


Miért nem álltál meg,azt szálltál ki te is!Ott akkor a helyszínen megkérdezhetted volna tőle......

2016. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

"Annyira nem vagy félelmetes,hogy megijessz."


Nem áll szándékomban félelmetesnek lenni, a mercisre céloztam...

2016. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem dudálok senkire..pedig itt Budaörsön, Érden akad körforgalom rendsen...


egyszerűen figyelni kell..és tudomásul venni, hogy vannak erősebb autók is..amivel könnyebb kilőni.

2016. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Beengedni, mikor vagy 50-el berobbant elém?

Állítom,hogy látni sem látott a tükrében, random becsapódott a kanyarodóba, hogy vagy sikerül vagy nem.

Leírtam miért mentem megrakott áruszállítóval vásárolni, de elnézést kérek, majd legközelebb tankkal megyek.

Tudom, ne jó ötlet, de számítok arra,hogy nem fognak nekem jönni, és úgy indultam el.


S,hogy miért nem szálltam ki megkérdezni?Kinőttem...sőt inkább bennem sem voltam abban a korban,hogy kakaskodással akadályozzam a forgalmat.Elég szomorú,hogy valakiben felmerül a kérdés...

2016. febr. 9. 15:12
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez igen, szép felfogás.Tehát, nemhogy ne induljak el áruszállítóval vásárolni, de még számítsak is rá,hogy berobban elém valami idióta, és még szálljak is ki balhézni.


Tudjátok, pont ezért merik megtenni ezt, ezekkel az autókkal.Mert a magatokfajta meghajol, még csak rá se dudál a nagy úrra, inkább menjen,romboljon, száguldjon,szabálytalankodjon, én elismerem,hogy hülye vagyok amiért kimertem menni a közútra.

2016. febr. 9. 15:15
 8/25 A kérdező kommentje:

Tudom, ez megint kössünk bele a kérdezőbe, meg úgy lehetünk okosak, ha a vétlent szidjuk.Tipikusan az a helyzet, hogyha autópályán a belsőben elütöm az ott sétálgató embert, én menjek börtönbe mert számítanom kellett volna rá.Igaz?

Mázli,hogy nem az ide író emberek írják a btk-t.

2016. febr. 9. 15:17
 9/25 anonim ***** válasza:
51%

8: ez nem felfogás kérdése. Mindig mindenre számítani kell. Sajnos. Nem ez a jó, de ez van.

Vezetés közben nem magadra meg az autóra nehéz odafigyelni, hanem mindenki másra.

2016. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9: Nem, és ez nem is tudom, hogy jön ide. Semmi köze az esethez.
2016. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!