Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti már kerültetek összeütközés...

Ti már kerültetek összeütközésbe? Belém már egyszer belémjöttek, és én is mentem már más autójába, amikor én mentem, akkor sajnos kicsit jobban felhajolt a csomagtartó?

Figyelt kérdés
De velem mégis váltottak csekket, én meg hagytam a francba, jó fej vagyok?
2016. jan. 6. 21:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

# 14

Én meg azon hajtanék át tankkal, akik nem hajlandóak legalább két autónyi helyet hagyni mögöttem.


# 16

Köszönöm a szolidaritást! :)


# 17


Mindegy, hogy van-e mentség, vagy nincs a fékezésemre, a lényeg, hogy nem én vagyok a felelős azért, mert hátulról belém jött egy autó! Ezzel mehet a biztosítóhoz, hívhat rendőrt, perelhet, fejre állhat, akkor is őt hozzák ki vétkesnek. Mindegy, hogy miért és mekkorát fékeztem, nem az én dolgom kilométereken át vigyázni a mögöttem jövőre, nem az a dolgom, hogy a tükröt bámuljam egyfolytában, és lábujjheggyel fékezgessek, mert egy szellemi fogyatékos 1 méterre jön mögöttem.


Szerintem is az A válasz a megfelelő. Mint írtam már, kilométereken át jött mögöttem. Azzal mit lehet tenni? Én többször fordultam jobbra, balra, 2 körforgalom is útba esett, de ő csak jött. Ez egy negyed órás etap volt, mire kiborult a bili. Így járt.


De nem is az a lényeg.

Jól vésd az eszedbe, hogy mindig csakis a Te felelősséged az, hogy biztonságos távolságra menj az előtted haladótól!

Hagyj nekem helyet vészfékezésre arra az esetre, ha egy gyerek szalad ki az útra, vagy egy biciklis hajt elém, vagy bármire! Ha Te ezt nem így gondolod, akkor Te add vissza a jogosítványodat!

A vonóhorgos autókat meg még óvatosabban kísérgesd, mert azok már 10 km/h koccanásnál is nagy kárt tudnak okozni! Enyémen van is mindig... ;)

Az autós megúszta egy lökhárító, hűtőrács, hűtő cserével, de biztos sokat tanult az esetből, és 2 hónap múlva nem egy kamion alá csúszik be százzal, ami az életébe is kerülhet.


# 19

Én nem értékeltem senkit. Szerintem jó és tanulságos beszélgetés volt, és ha még pár ember tanul az esetből, akkor még hasznos is.

2016. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Mindegy, hogy van-e mentség, vagy nincs a fékezésemre, a lényeg, hogy nem én vagyok a felelős azért, mert hátulról belém jött egy autó!"


Nem, pont, hogy NEM ez a lényeg ebben a szituációban hanem maga az elv, hogy DIREKT befékezel a semmire konkrétan. Mert ha előtted lenne valami akadály és te hirtelen bekéfezel majd beléd megy az autó akkor oké, de amíg nincs semmi az úton addig nem jogosít fel semmi, hogy te direkt befékezz azért, hogy valaki beléd menjen, hogy utána mondogathasd habzó szájjal, hogy "De há' nem tartottad be a szabályt, te vagy a hibás."


Mindegy, teljesen felesleges vitatkozni veled mert te csak azt tudod szajkózni folyamatosan, hogy "nem az én hibám, nem én vagyok a felelős" és itt meg is áll a tudásod. Nem gondolkodsz tovább, neked a megleckéztetés és a szándékos fékezés csak ami számít, hát ismételten gratulálok.

2016. jan. 8. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

A 11 es írta hogy zebra előtt fékezett be szóval volt ok a megállásra.


De ha nincs is ok akkor is fékezhet bárki,utólag azt mondja hogy átszaladt egy kutya vagy úgy látta hogy egy gyerek le akar lépni a bokor mögül ,ennyi ,és a mögötte jövő pereskedhet ahol akar.. Ha indok kell ezernyit lehet kreálni, a lényeg hogy szinte mindig a hátsó a hibás ha belemegy az elsőbe. Kivétel lehet a rossz féklámpa vagy a bevágás után fékezés.

2016. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Beviz Elek ***** válasza:

#23


Senki sem mondta hogy ő kellett volna fizessen, sőt senki sem védte a hátsót, magának kereste a bajt.


Ha valóban kiszalad egy gyerek és besatuzik, majd nekimegy a hátsó, akkor természetesen igaza is van. A probléma az, hogy a tapasztalt sofőrünk direkt idézte elő a balesetet (nem csak ő volt a hibás, a hátsó is!!)


"Egyszer egy autó sokáig jött nagyon közel mögöttem, párszor megvillantottam a féklámpát, hogy maradjon le picit, de nem értett belőle, úgyhogy beletapostam a fékbe, "na gyere, bogárka"!"


"Nehéz lett volna leperelni bármit is, mert direkt zebránál fékeztem be, ahol pár embert át is engedtem, csak épp nem finomkodtam a fékkel. "


Meg tudott volna állni kisebb fékezéssel is, de ezzel önjelölt rendőrként tudta büntetni a másikat, és egy lehetséges veszélyhelyzetből SZÁNDÉKOSAN BALESET OKOZOTT.


Itt nem a jogi háttérről van szó, hanem hogy emberileg a béka segge alatt van.

2016. jan. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is rendben volt emberileg is, mert megtanulta a seggtúró hogy mi az a követési táv. A rendőrtől ezt hiába várjuk az nem büntet ezért,vagy mutassatok egy embert akit ezért büntettek idehaza. Szóval nagyon is jól tette hogy fékezett. Csak sokan féltik a kocsijukat ezért nem csinálnak ilyet "pedig igény vóna rá"
2016. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Itt nem a jogi háttérről van szó, hanem hogy emberileg a béka segge alatt van."


Az is emberileg a béka segge alatt van, aki azokat védi, akik a KRESZ-t nem tartják be.

Követési távolságot nem véletlenül találták ki.


Mondjuk a belefékezés úgy, hogy belém jöjjenek hátulról az durva, én csak egy nagy ködöt alkotok a dízel vackommal, hogy azt szívja. De még így is mutogatnak, meg hadonásznak.

Amúgy nyilván olyan enged meg magának ilyesmit, aki megteheti alkatilag...ha már rendőrök nincsenek az utakon.

2016. jan. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
igen, sajnos a nők gyakran érzéki csalódás áldozatai nem mérik be, hol áll az autó mögöttük
2016. jan. 18. 21:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!