Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti már kerültetek összeütközés...

Ti már kerültetek összeütközésbe? Belém már egyszer belémjöttek, és én is mentem már más autójába, amikor én mentem, akkor sajnos kicsit jobban felhajolt a csomagtartó?

Figyelt kérdés
De velem mégis váltottak csekket, én meg hagytam a francba, jó fej vagyok?
2016. jan. 6. 21:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Benedict Yossarian!


Nehéz lett volna leperelni bármit is, mert direkt zebránál fékeztem be, ahol pár embert át is engedtem, csak épp nem finomkodtam a fékkel.

Másik, hogy 27 éve vezetek, kb. 1 millió km van a hátam mögött, úgyhogy kezdőnek nem nevezném magam.

Még másik: ha a Hungárián araszolok, ott nem zavar, ha 1 méterre vannak mögöttem, de mikor 50-60-as tempónál, gyér forgalom mellett azért egy 5-10 métert tartson. Ez az autó kb. 5 km-en át jött 1-2 méterre mögöttem. Én nem tudom, hogy versenyezni akart, vagy csak mutatta nekem, hogy az ő autója is gyorsul úgy, ahogy az enyém, vagy nem tudom. Ha gyorsítottam, gyorsult velem, ha lassítottam, lassított, megelőzhetett volna, de nem tette, többször figyelmeztettem óvatos fékezésekkel, de semmit nem ért az sem. Én általában tartok egy ésszerű távolságot, és tényleg nem szeretem, ha rám tapadnak. Amúgy végtelenül türelmes vagyok.

2016. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
jaj van egy hasonló kommentelő, csak felkiáltójelet tett maga mellé, remélem nem leszünk összetéveszthetők, még a végén fénykép is kerül a mondandóm mellé, hű milyen kínos volna
2016. jan. 6. 23:29
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom ha egy fekete BMW ment volna beléd amiben egy akkora kopasz izomagy ül mint Bud Spencer kétszer akkor is vagány jani lettél volna, hogy te most megmutattad, hogy nem tartott megfelelő követési távolságot.


Ott helyben lecsapott volna téged ahogy én is."


Hidd el, hogy nem érdekel, hogy ki mekkora és milyen autója van. :)

A követési távolság még a BMW-re is vonatkozik. És mondhatsz Te bármit, Te leszel a hunyó úgyis, ha te mész az előtted lévő autóba. Ez alól nincs mentség.



Jót beszélgettünk. Köszönjük a kérdezőnek a kérdést!


Jó éjszakát!

2016. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Beviz Elek ***** válasza:
21%

#6


Ez nem kárörvendés. Aki direkt befékez a másiknak leckéztetés céljából, azon legszívesebben áthajtanék. Tankkal...

Emberileg annyi vagy mint egy szárított lepke.

2016. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, az a helyzet, hogy amikor nem én voltam a hibás volt velünk egy tanú is, és látta milyen jófej vagyok, bár én megmondom őszintén féltem volna bármit is kikönyörögni a véletlenül hozzám koccolótól, mert annyira kerestük a helyünket, éppen egy barátnőm háza előtt mentünk el és egy egészen másik települést lerestünk, szerintem nem is ő volt a hibás, a másodiknál szintén elbambultam, akkor meg azért mentem én az előttem haladóba, de elég béna a kocsim, szerintem még jó hogy egyáltalán nem a srác kérte, hogy a helyszínen fizessek, amiért meglökött, de mindegy nem problémáztam rajta és az a srác is helyes volt, akinek koccoltam, nem volt agresszív típus, eldumcsiztunk, csak nem értek olyan nyelven, pedig akkor sehová se mentem éppen, egy padon ülő embert nézegettem
2016. jan. 7. 00:22
 16/27 anonim ***** válasza:

Fékkel tanító: gratula, így kell.

Ezekkel a besavanyodott majmokkal meg ne foglalkozz.


mindig a hátul jövő a hibás, és pont. Nem perel senki senkit. Leginkább hátső ködlámpa és folyamatosan világító féklámpa kombóval szoktam nevelgetni az ilyen "szándékosan nem előz, de letol" típusú embereket, legtöbbször használ. Ha ez sem, akkor egy visszakettő motorfék mindig segít. Bár gondolkodtam már, hogy beteszek hátra a 3. féklámpa alá egy 3000 lumenes led munkalámpát, kicsit büntet a fénye... szemmagasságban is van... pont jó.

2016. jan. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%

"Hidd el, hogy nem érdekel, hogy ki mekkora és milyen autója van. :)

A követési távolság még a BMW-re is vonatkozik. És mondhatsz Te bármit, Te leszel a hunyó úgyis, ha te mész az előtted lévő autóba. Ez alól nincs mentség."


Ja értem, de arra van mentség, hogy te minden ok nélkül DIREKT egy hatalmasat fékezel, hogy a mögötted jövő autó beléd menjen. Ezzel aztán móresre tanítod őt. Gratulálok neked ember, tényleg menj aludni inkább mert már így is szánalmas amit itt néhány ember művel. Ezt nem így kell rendezni, de a ti logikátokkal élve majd akkor ha valaki nem adja meg nekem az elsőbbséget akkor kiszállok az autóból, kirángatom őt a sajátjából és elkezdem neki magyarázni a KRESZ szabályokat hiszen rá is vonatkozik.


Van is ehhez kapcsolódó kérdés a KRESZ teszt programban:


Mi a helyes magatartás rendbontó, szabálytalankodó partnerrel való találkozás esetén?


A: Igyekszik eltávolodni a rendbontó közeléből.

B: Megleckézteti a rendbontót.

C: Nem veszi figyelembe a szabálytalankodó magatartást.


Gondolom akkor kedves felebarátom a te logikáddal gondolkodva a helyes válasz a "B" (megsúgom, hogy az "A" a helyes megoldás)


Ha ilyen mentalitással rendelekezel akkor kérlek add le a jogosítványod mert így is van elég hülye az utakon, köszöntem.

2016. jan. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 veterán vas ***** válasza:

Csak óvatosan az ilyen tanítással, mert változó lehet a végeredmény.

Ilyen esetekben, van akinél a kgfb. módosul, van akinél a fogsor.

(ugyanis akadnak olyan nagyfiúk, akik a helyszínen megkérdőjelezik, az efféle "fékezése kioktatást") ;)

2016. jan. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Beviz Elek ***** válasza:

Nem mintha érdekelnének a százalékok, de meglepő dolgok szűrhetőek le belőle.


Ha egy kérdésnél azt írom, hogy nem minden esetben veszélyes a gyorshajtás (pl éjszaka az üres autóúton ha kicsit túlléped a sebességhatárt), akkor lepontoznak és szidnak hogy tartsam be a szabályokat és mekkora kretén vagyok hogy nem elég a megengedett sebesség, na meg hogy hány ember életét veszélyeztetem (az üres úton!!).


Ha számomra felháborító, hogy valaki direkt besatuzik a másik előtt hogy nekimenjen, akkor is lepontoznak.


Az eredeti kérdésre válaszolva: egyszer nekimentem egy autósnak mert fáradt voltam (munkából mentem másik munkába), akkor biztosítóval intéztük.


Egyszer lekoccoltak engem, nem lett semmi komoly úgyhogy tovább mentünk. Egyszer lebontották a kocsim fél elejét, azt kp-ban kifizették.

2016. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
jaj, nagyon rossz lehet az üres úton menni, de azért örülök, hogy a lepontozást legalább kezelted
2016. jan. 7. 12:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!