Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondják ezt a friss...

Miért mondják ezt a friss jogsisoknak?

Figyelt kérdés

Mindg azt hallom, hogy első autónak valami olcsóbbat kell venni vagy olyat amit nem sajnál az ember, mert úgyis összetöri, megtöri, meghúzza.

Ez tényleg törvényszerű?

Pontosan az összetörés alatt mire szoktak gondolni?

Nektek friss jogsisként volt ilyen "élményetek"?

Ki mit művelt a kocsijával az első évben?

Mikor van az, hogy már valaki ha eddig nem csinálta akkor valószínűleg már nem is fogja? Mármint összetörni a kocsit.

Rendesen félek tőle, hogy történni fog valami, mert mindenki ezt súlykolja...


2015. aug. 22. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindig gyorsabban mentem a megengedettnél.

Szerintem amúgy inkább olyanokra gondolnak, hogy parkolásnál meghúzod, tolatásnál nekimész valaminek. Esetleg durvább dolog ha benézel valamit és nem adsz elsőbbséget.

2015. aug. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hacsak nem vagy csodagyerek, akkor beletelik néhány évbe, amíg tökéletesen otthonosan mozogsz majd a forgalomban. A magabiztosság érzetét már a jogosítvánnyal megkaphatod, de hogy a szó mögött tartalom is legyen, ahhoz idő kell és nem kevés.

Sokszor figyelmetlen voltam az elején, a rutin sem alakult ki, hogy ösztönösen hova nézzek, mit csináljak hirtelen, ha előáll egy megoldandó vészhelyzet.

Azért is ajánlanak olcsó autót, mert a legtöbb friss jogsis fiatal még, ilyenkor szinte mindig a szülők adják bele a legtöbbet az autóba és ez csak egy egyszeri esemény, később ha nagyon összetörik, vagy valamilyen komolyabb meghibásodása lesz, akkor lehet, hogy állni fog hónapokig, mire összejön a javításra a pénz. Ismerek nem egy fiatalt, aki gyakorlatilag az autójára szórja el teljesen a félretehető pénzét. Semmi értelme így autót tartani. Ezért kell venni egy olcsó, takarékos, nagyon megbízható autót elsőnek.

2015. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Senki nem mondott nekem ilyet.

elég baj, ha úgy szerzi meg az ember a jogosítványt, hogy a vezetésében benne van egy "hamarosan úgyis összetöröd". Na, ilyenekkel nem szeretnék találkozni, mert az enyémet is úgyis összetöri.


Nagybátyámnak hivatása volt a vezetés. Majd 25 év után volt az első balesete, akkor is szarvassal találkozott.

2015. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a fogyasztás miatt vettem anno "olcsó, kis autót", nem szeretnék a benzinre sokat költeni.
2015. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

a hármasnál a pont.


ha azzal bíztatnak, hogy úgy is összetöröd, akkor az azt jelenti, hogy a másét is...ez hülyeség...nem törvényszerű, hogy balesetet okozzon egy kezdő...


mindenki nem sulykolja, csak a barma..

2015. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Osztálytársaim nagyon szeretik a padkákat. Az egyik rendszeresen felmegy rájuk, a másiknak csak egyszer sikerült, de akkor annyira, hogy szétment a felfüggesztésben valami.

Én viszont már rengeteg kocsit vezettem, kisautótól a teherautóig, és mindegyiket jól kezelem, a manőverezések is jól mennek. Én vagyok a ritka eset. Segített az is, hogy 6 éves koromban már gokartoztam.

Szóval ez emberfüggő. Azt tudni kell rólam, hogy vigyázok is a kocsikra, ha egy rokontól kölcsönkérem, akkor kitakarítva adom neki vissza.

2015. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az is bolond aki azt állítja, hogy ezt sulykolják, bocs kérdező. Csak azért emlegetik legfeljebb, mert sok kezdő azt hiszi már az elején magáról, hogy ő a Colin McRae.
2015. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az ok, hogy a kezdő vezetők eleinte nem olyan magabiztosak a kormánynál, de hogy sokan azt hiszik, hogy a kezdő vezetők olyan bénák, hogy tuti, hogy valaminek nekimennek, na ez számomra felháboritó.

Én az első évben lehet kicsit kuplunggyilkos voltam, vagy a váltó reccsent egyet nagy ritkán, de ezt akármilyen autó kibirja. Viszont eltelt 120 ezer km és 3 év, mig egyszer sikerült egy apró karcolást ejtenem az autón, egy elhamarkodott manőver során. Szóval erről ennyit. Ja és nagyon ritka, hogy egy friss jogsis törjön össze egy autót.

2015. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, a kezdő vezetőktől nem kell félni, az idősek és jó pár nő viszont veszélyes tud lenni. Ma egy nő olyan kicsi ívben kanyarodott be mellettem, hogy ha nem tolatok vissza, akkor leviszi a kocsim elejét... Minek neki a kombi Focus, ha nem tudja használni. Az idős bácsi meg 30-cal döcög a városban, már kezdeném előzni, amikor gondol egyet, és kimegy az út közepére, majd lassít, és utána indexel, hogy le szeretne parkolni menetiránnyal szembe, bal oldalra, ami, ha jól tudom szabálytalan.

Szóval vannak ilyenek. Az én szemszögemből inkább a kezdő vezetőnek kell óvakodnia az ilyen őrültektől :D

2015. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koaxk Ábel ***** válasza:

Szerintem ennek az az oka, hogy egész egyszerűen a legtöbb ember a saját anyagi helyzetéből indul ki, és ezt most nem bántásból írom, de amikor az utakon az autók átlagára jó ha eléri az 1-1,5 millió forintot, akkor nyilván egy kezdő sofőrnek, nem fognak ajánlani drága autót, mert nem törvényszerű, de esélyesebb, hogy előbb hibázik mint egy rutinosabb vezető.


A drága autó meg megint relatív, mert aki 1 milliós autóval jár és az a komolyabb vagyona annak nyilván az olcsó autó 3-400 ezer forint, vagyis úgy számolja, hogy kezdőnek olyan kell.


Én nem vagyok gazdag, de ahogy látom a használtautó piacot, ha lenne gyerekem kezdő jogsival 1 millió körül vagy afelett néznék neki autót, mert szerintem az alatt, nagyon ritka az értelmes választás.


Amiben viszont egyetértek, hogy kezdő jogsival senki ne álljon neki több száz lóerős autókat vezetni, mert egész egyszerűen ahhoz már tényleg kell a rutin, hogy ne ugorjon ki az ember alól.

2015. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!