Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » EÜ alkalmasságsi vizsgálaton...

EÜ alkalmasságsi vizsgálaton kimutatták, hogy alkalmas vagyok a jogsi megszerzésére, de az esti, éjjeli órákban nem vezethetek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egészségügyi alkalmassági vizsgálaton vettem részt, és kimutatták, hogy alkalmas vagyok a vezetésre vagyis a B jogosítvány megszerzésére, de az a gubanc, hogy az esti szürkület kezdetétől a hajnali szürkület megszűnéséig nem vezethetek, ez áll a papíron. Nos, ha meglesz a jogsim vezethetek az esti, éjjeli órákban? Elmegyek egy másik (protekciós) dokihoz aki kiállít egy papírt miszerint minden rendben van a szememmel (Pedig tényleg minden rendben van a szememmel, hisz látok, de mégis színvak vagy színtévesztő vagyok). Vagy a másik opció, a jogsi megszerzése után intézkedem a megfelelő helyen és elérem, hogy vezethessek az esti órákban is. Szerintetek?
2015. ápr. 11. 12:29
1 2
 11/12 anonim válasza:
Én személy szerint senkinek nem adnék jogsit aki csak egy kicsit is színtévesztő. Meg még nagyon sok más embernek sem. Rettenetes hogy szinte bárki vezethet az utakon, olyanok is akik a saját autójuk uralásával sem mindig tudnak megbirkózni, a forgalomról nem is beszélve. Én pedig mint jó sofőr (sok-sok társammal egyetemben) nem bízhatok meg a többi autósban, mert lehet hogy pont nem tud vezetni.
2015. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es!


Neked valószínűleg fogalmad sincs, mi az a színtévesztés, hogyan lát egy színtévesztő és hogy meg tudja-e különböztetni azokat a színeket, színárnyalatokat amik a közlekedést szabályozzák.

Elárulom neked, hogy a legtöbb színtévesztőnek kizárólag a "baboskönyvvel", esetleg az iskolai rajzórával akadt problémája, a hétköznapi életben szükséges mértékben meg tudja különböztetni a színeket, legyen szó jelzőlámpáról vagy villanyszerelésről.

2015. ápr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!