Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » EÜ alkalmasságsi vizsgálaton...

EÜ alkalmasságsi vizsgálaton kimutatták, hogy alkalmas vagyok a jogsi megszerzésére, de az esti, éjjeli órákban nem vezethetek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egészségügyi alkalmassági vizsgálaton vettem részt, és kimutatták, hogy alkalmas vagyok a vezetésre vagyis a B jogosítvány megszerzésére, de az a gubanc, hogy az esti szürkület kezdetétől a hajnali szürkület megszűnéséig nem vezethetek, ez áll a papíron. Nos, ha meglesz a jogsim vezethetek az esti, éjjeli órákban? Elmegyek egy másik (protekciós) dokihoz aki kiállít egy papírt miszerint minden rendben van a szememmel (Pedig tényleg minden rendben van a szememmel, hisz látok, de mégis színvak vagy színtévesztő vagyok). Vagy a másik opció, a jogsi megszerzése után intézkedem a megfelelő helyen és elérem, hogy vezethessek az esti órákban is. Szerintetek?
2015. ápr. 11. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

A protekciós doki az orvosi engedélyével játszik, ha te balesetet okozol a tiltott időszakban.

Csak remélni tudom, hogy éjszaka nem találkozok veled össze egyetlen közúton sem.

2015. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! De most komolyan ilyenkor mit lehet tenni? 170 ezret fizetek az egész procedúráért és ez így most olyan mintha csak "félig" lenne jogsim...
2015. ápr. 11. 12:53
 3/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értem mire fel ez a nagy felhajtás... Mármint ez az egész vizsgálat. Éjszaka is ugyanúgy pörfektül látok...
2015. ápr. 11. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy perfektül látsz-e, mivel ha színtévesztő vagy, még sosem láttad mi a standard. Számodra látsz tökéletesül. De ha tudtad magadról, hogy színtévesztő vagy (nyilván nem ez volt az első ilyen teszt az életben), akkor ezzel számolhattál volna.
2015. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, a közlekedés egy baromi veszélyes dolog. Úgy gondolom, hogy a te jól felfogott érdeked az, hogy csak akkor vezess, amikor arra alkalmas vagy. Sajnos nem mindenkinek adatik meg a tökéletes látás - ezt el kell fogadni.


Te persze gondolhatod azt, hogy tökéletesen látsz sötétben is, csak ez nem lesz ettől objektív értelemben is igaz, ha nincs személyes látásélményed egy olyan időszakból, amikor nem voltál még színtévesztő vagy -vak. Ráadásul a fő kihívás nem is a sima éjszakai vezetés: képzelj még hozzá egy kiadós esőt is széllel, amikor még a sasszemű autósok is csak keresik a sávjukat.


Ha pedig balesetet okozol és utóbb az eljárás során fény derül e csalárdságra, akár komoly börtönbüntetésre is számíthatsz. Ennyit pedig aligha ér meg neked.

2015. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De arra még mindig nem kaptam választ, hogy ezt a bizonyos orvosi véleményt meglehet változtatni?
2015. ápr. 11. 15:53
 7/12 bp1985 ***** válasza:
Bűncselekmény elkövetése mellett persze.
2015. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Fordulj szakorvoshoz, ő a maga szakterületén felülbírálhatja a háziorvosodat.
2015. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet elfogadni a korlátaidat? Tényleg mások életével akarsz játszani? A protekciós dokid remélem helyetted is fog gondolkodni, és eszébe sem jut majd utólag engedélyt adni.
2015. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

Két dolgot tehetsz:

- csak nappal vezetsz

- ha ez túl nagy korlátozás, akkor nem vezetsz.

A jogosítvány nem jár korlátozás nélkül alanyi jogon mindenkinek. Nem mondenko alkalmas arra, hogy egy nagy tömegű és sebességű, potenciálisan életveszélyes szerkezettel menjen emberek közé...

2015. ápr. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!