Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem csinálnak normális...

Miért nem csinálnak normális utakat?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta körülbelül ugyanolyan szélesek az utak. Azóta sokkal nagyobb teljesítményűek lettek az autók és a forgalom is nagyságrendekkel nagyobb. Miért nem lehetne egy kicsit jobban kiszélesíteni az utakat, és normálisan karbantartani őket? Pedig szerintem igény lenne rá. Nem sebességkorlátozás kellene meg ilyen kamu dolgok, hanem normálisan megcsinálni az utakat. Megmerem kockáztatni hogy a normális utakkal még talán spórolnánk is, nem rázódnának rommá az autók, kanyar előtt nem kéne lelassítani meg váltogatni, stb...
2014. nov. 29. 22:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem is tudom. mennyi pénz lenne?
2014. nov. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem tök mind1? Nagyon sokan használják az utakat napi szinten, akkor miért nem teszik használhatóvá? Focistadionokat építeni, rejtett erőforrásokat támogatni persze sokkal olcsóbb...
2014. nov. 29. 22:34
 3/18 anonim ***** válasza:

A jó utakban nincs üzlet, nincs mutyi!

Csak nézz körül, máig vannak olyan utak, amik a '70-es években épültek, de még a megnövekedett forgalom se tudta tönkretenni! Aztán egyszer csak jönnek és "felújítják", utána már rohamosan romlik az állapotuk...

Nézd meg ezt az utat, ez is nagyon régi "szürke" út, igaz repedezett, de tükörsima:

[link]

Egy pár éve épült út pedig már kátyús...

Eleve egy új utat se tudnak (vagy nem akarnak) rendesen megcsinálni, mind hullámos, a csatornafedeleknél döccen az autó.

2014. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

"Nem sebességkorlátozás kellene meg ilyen kamu dolgok, hanem normálisan megcsinálni az utakat. Megmerem kockáztatni hogy a normális utakkal még talán spórolnánk is, nem rázódnának rommá az autók, kanyar előtt nem kéne lelassítani meg váltogatni, stb"


Taníts, mester. Ha meg autópályát húznának a kapubejáródig, az lenne a bajod....

2014. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Ezt én sem értem. Elhagyod a határt és mintha egy másik világba kerülnél. És nem Ausztriáról beszélek. Én Horvátországba járok sokat. Az kis semmi falukban is tök sima utak vannak, alig várom, hogy a határhoz érjek. Addig meg kirázkódik a belem.
2014. nov. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező egy kész közlekedési és gazdasági szakértő. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam. :)
2014. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%

# 5/6


Ha nem jártam volna ott, most elhinném.


S sülysápi út meg jó hogy nem megy tönkre a napi 3 autótól.

2014. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mutyi. :D
2014. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Persze, csak egy kicsit is megszélesíteni az utakat nem fog ám semmibe sem kerülni.

A legtöbb helyen szimplán fel kéne bontani a teljes útfelületet és újracsinálni, csak hát ez marha sok idő meg pénz. Ezért nem csinálják meg.

2014. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7%
Dehogy kell. Hiszen csak kétszer 50centi aszfalt kellene még. Az árkokat meg csak simán félretolják....
2014. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!