Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális, a mit a...

Szerintetek normális, a mit a tanárok csinálnak? Csak szerintem vannak túlterhelve a diákok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre inkább azt látom, hogy a tanárok szétszívatják a diákokat. Ma feladtak 7 kötelező olvasmányt, amire egy hetünk van, angolból 4 beadandót kell megírnunk egyszerre, németből 500 szót kellett megtanulnunk. Plusz emellett még persze csináljuk a közmunkát is, járjunk edzésre is, ha nem akarunk a minden napos tesi miatt 0. órában a tornateremben poshadni, csináljunk projekteket, járjunk szakkörökre és cipeljük a 10 kilós táskát minden nap. És mindehhez a tanárok úgy állnak hozzá, hogy kibírjuk, mert terhelhetőek vagyunk, aztán mi vagyunk letolva, hogy egy kitűnő sincs az osztályban. Még csodálkoznak, hogy milyen "rossz" az átlaga az osztálynak (ami megjegyzem 4,2 körül van)... Mostanában több osztálytársam is panaszkodik emiatt, az egyikük ma mesélte nekem, hogy múltkor összeesett már a fáradtságtól. Mit gondoltok erről?
2014. okt. 2. 16:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem, tényleg nem normálisak. Mi ezért keresünk alternatív megoldást a gyermekeinknek, mert ez már túllépi a józan ész határát. N30
2014. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
17%

Nem leszel kevésbé terhelve az élet során sem.


Majd hozzászoksz :)

2014. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez a való helyzet és nem csak felnagyítod a dolgot, akkor nálatok valóban elvannak szállva maguktól a tanárok.

De a legtöbb suliban, ez nem így megy.

2014. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy azt a 7 olvasmányt mind ma adták fel, egy hetes határidővel? Nem lehet, hogy nem kell mindegyik jövőhétre, vagy hogy már tavaly évvégén, esetleg szeptember első napján említve volt a dolog? Milyen olvasmányok ezek? Mert az sem mindegy, hogy 7 novella, vagy 7 vaskos regény...
2014. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%
nekem azert az a tapasztalatom, hogy a diakoknak van eleg idejuk facebookozzni, bulizni iszogatni. amig a kocsmaba egy 16 eves mogott kell alnom h kivarjam a sorom, addig nincsenek tul terhelve. amit irtal az egyebkent jo sok minden, de en szivesen meghallgattam volna a masik oldalt is :)
2014. okt. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3%
Az élet sem lesz kevésbé fárasztó hidd el!
2014. okt. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%
elhiszem, hogy szar, pár évvel ezelőtt én is így éreztem a gimnáziumban... de mostmár egyetemre járok, és hidd el, hogy inkább lennék a helyedben.
2014. okt. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell ilyen Veres Péter meg Fazekas szintű versenylóképzőkbe járni. Nálunk (szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium) évi 2 kötelező olvasmány van, angolból heti 10-20 szót kell megtanulni, a közmunka el van intézve hogy "házon belül" lehessen csinálni, 0. óra nincs mert aki bejárós az hánykor kelne akkor 5-kor? A legtöbb osztálynak heti 1x nincs első órája és az órászám maximálva van 35-re. És az a tapasztalatom, hogy nagyjából úgy van, hogy aki 4-es tanuló volt az adott tantárgyból az 4-esre érettségizik középszinten és így tovább. Aki pedig emelt szintű csoportba jár, 11.-től faktra az emelt szintű érettségire lesz felkészítve.
2014. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

nem akarlak elkeseríteni, de ez csak rosszabb lesz. idén vagyok végzős, és semmi szabadidőm nincs, minden nap van 0. órám is, fél 5kor kelek reggel, és délután 5re érek haza. délután heti kétszer matektanárhoz járok, és heti egyszer némettanárhoz. Tételeket kell beadni, szalagavató táncpróba van, emellett még a sima házikat is meg kell csinálni, érettségifelkészítőkre járok, nyelvvizsga felkészítőre... szóval ez csak rosszabb lesz. muszáj lesz megszoknod. volt már olyan osztálytársam, aki nem bírta ezt az egészet és átment egy gyengébb iskolába (pedig ez még csak egy középszerű iskola, nem egy elit), és van akit sírógörccsel küldtek be az iskolapszichológushoz. muszáj bírnod mert ez csak rosszabb lesz.

18/L

2014. okt. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

És akkor a fent leírtak hol vannak a bátyám egyetemi rémálomszintű hétköznapjaitól...:)


Bennem ő tartja a lelket, hogy ez még picalegyezés:D

2014. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!