Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális, a mit a...

Szerintetek normális, a mit a tanárok csinálnak? Csak szerintem vannak túlterhelve a diákok?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre inkább azt látom, hogy a tanárok szétszívatják a diákokat. Ma feladtak 7 kötelező olvasmányt, amire egy hetünk van, angolból 4 beadandót kell megírnunk egyszerre, németből 500 szót kellett megtanulnunk. Plusz emellett még persze csináljuk a közmunkát is, járjunk edzésre is, ha nem akarunk a minden napos tesi miatt 0. órában a tornateremben poshadni, csináljunk projekteket, járjunk szakkörökre és cipeljük a 10 kilós táskát minden nap. És mindehhez a tanárok úgy állnak hozzá, hogy kibírjuk, mert terhelhetőek vagyunk, aztán mi vagyunk letolva, hogy egy kitűnő sincs az osztályban. Még csodálkoznak, hogy milyen "rossz" az átlaga az osztálynak (ami megjegyzem 4,2 körül van)... Mostanában több osztálytársam is panaszkodik emiatt, az egyikük ma mesélte nekem, hogy múltkor összeesett már a fáradtságtól. Mit gondoltok erről?
2014. okt. 2. 16:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy a 9es írta, ez tényleg csak szarabb lesz. Amúgy hány éves vagy?
2014. okt. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Ez a 7 kötelező nekem egy kicsit költői túlzásnak tűnik. A 4 beadandó sem mindegy, hogy mit takar. Ilyen kis angol érettségis levél formátumból a 4 nem sok egyáltalán, nem fogsz belehalni. Meddigre kell 500 szó? Nem mindegy. Én két tannyelvű suliba jártam, hidd el, nekünk is sok szót kellett tanulni. Nem előtte nap kell nekiállni. A küzmunka f***ság tényleg, de pl. szakkör az VÁLASZTHATÓ, nem kötelező.

Kicsit nekem úgy tűnik, hogy sok a nyafogás, ami természetesen jellemző sok kamaszra, de ettől még NEM fogtok belehalni.

2014. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is túlzásnak tűnik.
2014. okt. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem hogy túlzás amit írt. Nekem például heti 41 órám van, és ez még a heti plusz két tesi nélkül, amire nem kell járnom de van helyette heti háromszor edzésem. Angolból készülünk órákon a nyelvvizsgára, újabban 2-3 oldalnyi házit kapunk háziként, ugyanez van németből. (4 németem és hat angolom van) rengeteg felesleges unalmas dolgot kell megtanulnunk, és folyton frusztrált vagyok mert a tanároktól és a szüleimtől is csak a lebaszást kapom 1-1 rosszabb jegy láttán. Pedig soha nem volt 4-esnél rosszabb félévi jegyem, az is csak az értelmetlen tantárgyakból. Járok kémia és matek faktra, ami igaz elég kemény de még az a legjobb rész. Amit gyűlölök az az irodalom. Esküszöm semmi értelme, a tanárunk meg nem normális, nem adja le normálisan az anyagot. Szerintem soha semmi szükségem nem lesz rá, a többi tantárgyat még csak-csak megérzem, de hát ez borzasztó. És nekünk is 12 kötelezőnk van, ebből 5 vastag regény. Persze nem 1 hét alatt kel elolvasni, de nincs már semmi szabadidőm amikor leülhetnék egy jó könyvvel, mert igen is sueretek olvasni, csak nem éppen ezeket. Majdnem minden órán prezentációt kell előadnunk, főleg angolul vagy németül. Ha egyszer otthon vagyok valami könyvet már írják be az egyeseket. Mert hogy az a minimum. Ithhon anyám hazajön a munkából, rohadt fáradt, szóval kinek is kell takarítania?

Reggel 7-es busszal megyek el otthonról, és legkorábban 5-kor érek haza. Ha edzésem van akkor meg 8 körül.

De ez még mind semmi, oké megoldom. Csak ne kötnének belém ha hétvégé amikor lehet egy kis időm Elmegyek kikapcsolódni. Mi mindjárt a válasz? Nincs túlterhelve hiszen péntek este nem ül otthon teszem azt törit magolva?

17/L

Pontozzatok le ha gondoljátok.

2014. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
88%

*két-három oldalnyi házit kapunk óránként

*ha otthon hagyom valamelyik könyvemet.

2014. okt. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem túloztam, de ezt a 7 kötelező olvasmányt félreértettétek. Nem egy hetünk van mind a hétre (szép is lenne :D), hanem mindegyikre egy hetet adtak kiolvasni. Csak azért voltam emiatt kiakadva, mert iskola mellett még pihenni is alig van időm, nem hogy olvasni.
2014. okt. 4. 08:45
 17/18 anonim ***** válasza:

Én megoldottam a dolgot. A gimnázuim utolsó két évében magántanuló voltam. Bőven tudtam a tanulás mellett egyebekre is időt szánni, hiszen én osztottam be a napomat. Majdnem kitűnőre érettségiztem, tanárok nélküli felkészüléssel. Se szakkör, se fakultáció, ez mind felesleges. Annyi óraszámban tanultam, ami a hivatalos tantervben van, se többet, se kevesebbet nem szántam rá. Így soha nem voltam túlterhelve, kiegyensúlyozottan készültem a vizsgákra.

Örülök, hogy magántanuló lehettem, életem legjobb 2 éve volt!

2014. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem inkább az a része zavar piszkosul, hogy a ránk nehezedő nyomás nagy részét a halál felesleges dolgok miatti idegeskedés teszi ki. Miért kell nekem kémián, fizikán benn ülni, ha jó, ha a kettest megszerzem ezekből? Nem érdekel, nem fognak kelleni, nem szánok rájuk egy fikarcnyi energiát sem. Mégis arra köteleznek, hogy a hetemből órákat pazaroljak ilyesmikre. Minek?
2015. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!