Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hóban vagy esőben mennyire...

Hóban vagy esőben mennyire nehéz motorozni és mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
csúszós.. :D esőben még mindig jobb
2009. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt egyből gondoltam, tippekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert nem vagyok biztos benne, hogy ilyen időben tudnék vezetni.
2009. dec. 16. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
ha így kezded a kérdést,akkor számodra veszélyes. A motorkerékpár viselkedését csak gyakorlattal lehet elsajátítani és kellő óvatosság szükséges hozzá. Nagyon kevesen tudják megfogni a motort ha megcsúszik. Minden esetre télen célszerű keresni forgalom mentes kellően nagy havas/jeges területet a gyakorláshoz, nyáron pedig a száraz finom alföldi porhomok lehetőleg ott ahol nem övezi fasor a dűlőutat
2009. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlat teszi a mestert... Ugyanakkor én nem javasolnám a nagy forgalomban való motorozást, mivel a kerék megcsúszása az autóval ellentétben boruláshoz vezethet, ami kiegészítve az elégtelen követési távolságot tartó mögöttes forgalommal nagyon káros lehet az egészségre.

'Terepen', szórakozás céljából viszont jó dolog, segít erőcsúsztatásban, stb. tapasztalatokra szert tenni még egy egyébként gyenge motorral is. Persze alapfeltétel a megfelelő érdességű gumi.

2009. dec. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát én ma is motorral mentem dolgozni, volt hogy eléggé csúszott, megin elkezdtem gondolkozni azon hogy beszerzek a hátsó kerékre téligumit, csak drága :S mondjuk ha borulok, akk lehet még drágább lesz :D

de a lényeg az hogy lassan kell indulni-gyorsítani, kanyarodni is minél lassabban, és kanyarban minél kevésbé dőlj be, ha pedig nagyon havas szakaszon vagy a lábad legyen a föld közelében, énis úgy csinálom, így nem olyan vészes mikor megindul a hátulja vmeik irányba, ha meg mégis megindulna elkell engedni a gázt/féket és próbálni egyenesbe tartani

2009. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy esetleges (tükör)jégpáncélt, főleg, ha frissen esett hó fed, nem tudsz kivédeni, max szöges gumival, de a (pici) szög meg a betonon nem tapad, ill. tompára kopik és akkor jégen se, ráadásul a pici szög is csak elméleti, nincs ilyen gumi szerintem.
2009. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16%
Hóban motorozni szerintem kimondottan veszélyes, sőt, életveszélyes. Havas, csúszós időben még verdát sem merek vezetni, nemhogy motort. Télire le szoktam tenni a verdát. Lehet, hogy én vagyok túl félénk, de az ördög nem alszik. Javaslom a tömegközlekedést.
2009. dec. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!