Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 0 fok alatt valóban veszélyes...

BR100 kérdése:

0 fok alatt valóban veszélyes motorozni?

Figyelt kérdés
Nem engednek motorzni, mert h ha éjjel fagy van reggelre a pára lefagy az útra vagy mi, és csúszik az út... ennek van valami alapja?
2010. dec. 4. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak mese hogy a jég csúszik...
2010. dec. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
motorozz csak nyugodtan, maximum szarráfagysz rajta, és a jég is kifejezetten növeli a gumik tapadását, és a stabilítást.
2010. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van-e alapja, hogy megfagy a víz, ha fagy van? Úristen, te normális vagy? Melyik dimenzióban éltél eddig?
2010. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
biciklivel is alig tudtam ma menni. egyszer ki is csúszott alólam én meg seggre ültem. egy 1milliós yamahán biztos jobb lehet. de hogy az eszedhez mérten, szerintem egy 40ezer forintos valamid van :)
2010. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
téged sem az eszedért szeretnek
2010. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
egyszer egy rohadt sürgős dolgom volt egy másik településen (10km) és mivel csak M-es jogsim volt ezért egy robogóval mentem kb 5 centis hóba és szakadó hóesésbe + iszonyatos szembeszél. Nagyon muris volt, kb 30-al tudtam menni végig és 10 méterenként ki akart csúszni a segge, és miutát megérkeztem iszonyatosan fájt a térdem. Hidegbe ne motorozz, mert télleg rohadt veszélyes.
2010. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Oldalkocsissal, ha az oldalkocsi is fékezett és hajtott, ESETLEG ülj motorra, mert amúgy nagyon veszélyes tud lenni.
2010. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kemény kommenteket:D nem a jégre meg a hóra gondoltam... hanem hogy a reggeli pára rá tud e fagyni az útra.
2010. dec. 5. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
RÁ TUD FAGYNI ÉRTSD MÁR MEG!
2010. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Akkor még egyszer. A víz egy olyan tulajdonságú anyag, hogy 0 Celsius fok alatt szilárd halmazállapotúvá válik, magyarán megfagy. A jég (ez a víz szilárd állapota) rendkívűl csúszós dolog, vagyis a súrlódási együttható az út és a gumikerék között minimálisra csökken. Ezek fizikai és kémiai törvényszerűségek, tehát nem alaptalan dolgok.
2010. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!