Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez előny vagy hátrány?

Ez előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés
Igazából fél életemet autószimulátorokkal töltöm, (SZIMULÁTOR, nem NFS meg ezek. :D), voltam már kint Hungaroringen is, versenyautót vezettem. Múltkor egy ismerősömmel mentünk ki vezetni (hamarosan kezdem a jogsit), Ő csak ült és nézett. :)) Kérdezte hogy tényleg nincs jogsim, nem csak átb*szom? :D Én mondtam hogy nincs. Ha most már tudok így vezetni, ez nem jelent hátrány a vizsgán majd ha megyek? Értem arra, hogy mennyire szeretik az oktatók, ha már úgy megy oda az ember hogy tud vezetni?
2014. márc. 8. 21:25
1 2
 11/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Félreérted barátom a mondandómat, és erősen elferdíted a válaszomat! Sőt, egészen másként adod vissza!

1. Nem mondtam, hogy hülyeség a szimulátor.

2. Köze nincs a nagyképűségnek a levezetett kilométereimnek, hanem ez egy adat.

3. "Aki nem vezetett le kamionnal 2.000.000 km-t az akkor nem tud vezetni. Jó a felfogásod." Ezt nem én mondtam, hanem te!!!



Akkor máshogy mondom, hogy megértsd. Egy szimulátornak sajnos vajmi kevés köze van a valós szituációkhoz, a valódi forgalomhoz.

A vérmérsékleteddel úgy látom gondok vannak, hamar felkapod a vizet! A savazás részt meg végképp nem értem, kérdeztél valamit, és mondtam egy véleményt.

2014. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Inkább előny, mint hátrány, mert az autó kezelése nem tereli el a figyelmedet a forgalmi helyzetekről. Azonban lehetnek olyan beidegződéseid, amik egy vizsgán helytelenek, még ha a mindennapokban rengetegszer látsz tájuk példát. Pl. rossz kormányfogás, kanyar előtti visszaváltás helyett kanyar közben váltasz vissza, tükörből tolatás, túl nagy sebességgel történő kanyarodás, centizés stb. Ezeket nem árt egy időre elfelejteni.


Azt pedig tènyleg nagyon is tudatosítanod kell önmagadban, hogy a közúti közlekedés teljesen más alaplogikát kíván meg, mint a zárt pályás versenyzés. Utóbbinál inkább az autód és a magad fizikai korlátainak a felderítése a fontos, míg a közúti forgalomban a veszélyforrások időbeli felismerése és a veszély lereagálása a kulcs. Ráadásul ezt közúton rengeteg más, ismeretlen résztvevővel együttműködésben kell megoldanod, nem csak magadra vagy a mitfahreredre támaszkodva.

2014. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Miért,aki megkapja a jogosítványt az egyből tud vezetni?

Hát marhára nem! Rutin kell meg tapasztalat!!!

Én is olyan szépen elautózgatok...előre-hátra, jobbra-balra, amikor meg belekerülök egy forgalmi helyzetbe, ahol nem csak magamra kell figyelni, mert én hiába tartok be minden szabályt meg maximálisan észnél vagyok akkor is jöhet egy vagány, nagyképű b*rom, aki azt hiszi ő az utak királya és bármit megtehetet...szóval, lényeg a lényeg, hogy még ha meg is kapod a jogosítványt akkor se gondold azt, hogy tudsz vezetni, mert mindig akkor történik a baj... rengeteg rutint kell még szerezned és nem a szimulációs játékaiddal vagy a versenyzéssel, hanem a városi forgalomból... amikor 7főn hajnalba szakadó esőbe, ködbe, hóba, hulla fáradtan elindulsz a munkahelyedre és nem üvöltöd végig az utat a sok tekergő biciklis, rosszul parkoló autók, szabálytalan, idegesítő, zavaró többi sofőrtől..na akkor már kezd alakulni!

2014. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!