Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez előny vagy hátrány?

Ez előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés
Igazából fél életemet autószimulátorokkal töltöm, (SZIMULÁTOR, nem NFS meg ezek. :D), voltam már kint Hungaroringen is, versenyautót vezettem. Múltkor egy ismerősömmel mentünk ki vezetni (hamarosan kezdem a jogsit), Ő csak ült és nézett. :)) Kérdezte hogy tényleg nincs jogsim, nem csak átb*szom? :D Én mondtam hogy nincs. Ha most már tudok így vezetni, ez nem jelent hátrány a vizsgán majd ha megyek? Értem arra, hogy mennyire szeretik az oktatók, ha már úgy megy oda az ember hogy tud vezetni?
2014. márc. 8. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az jó dologhogy tudsz vezetni, egyedül a berögzült mozdulatokkal lehet gond. Félkezes kormányfogás, ilyesmik.
2014. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
64%

Kétlem, hogy egy szimulátoron megtanultál kuplungot kezelni, az a versenyautó kissé túlzásnak tűnik.


24 éve van jogsim, kamiont vezetek, kb 2.000.000 km-t vezettem eddig, de lehet, hogy többet. Ennek ellenére a legutóbbi GKI vizsgán kíváncsiságból kipróbáltam a szimulátort: négy monitor, rezgő kabin, élethű hangok, mégis egy balf.asz voltam rajta.


Tehát: nem hátrány, az biztos, de ettől te nem tudsz vezetni.

2014. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A KRESZ-t is be kell tartani.
2014. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tudsz haladni egy autóval, de amíg nincs tapasztalatod forgalomban, addig ne nagyon bízd el magad.


Az nem baj, ha vizsgán nem bénázol az elindulással, de ne is nagyképűsködd el.

2014. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

vizsgan, de ink csak mikor 1x a forgalomban fura lehet, nekem pl volt h a boyracer utan enis lehuztam kis ivre a balra kanyart, azt mondta oktato, majd ha meglesz a jogsi :)

ha meglesz a jogsi, hejztben leszel, havas ut stb sztem jol jon.

elvegre a forma1 esek is gyakorolnak.

2014. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem el jogsit csinálni, hogy már tudtam az autó alapvető kezelését. Ez annyiból jó, hogy nem ott kell megtanulni kuplungot kezelni. Utána a többi már úgyis új lesz.
2014. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

benne van a véredbe, akárcsak nekem.

én 6 évesen kezdtem vezetni, 13 éves korom óta állandó tagja vagyok a forgalombak.

Ne szállj el magadtol annyi a lényeg, az autó pedig nem jogsival megy, szimulátorozz tovább az sose árt meg.

2014. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Kétlem, hogy egy szimulátoron megtanultál kuplungot kezelni, az a versenyautó kissé túlzásnak tűnik. "


Hát akkor hol? :DD Így születtem? Az a gond, hogy sokan semmibe veszik, vagy hülyeségnek tartják a szimulátort.


"Tehát: nem hátrány, az biztos, de ettől te nem tudsz vezetni." Azt' még én voltam a nagyképű. :D Ezért szeretem ezt az oldalt, valaki kérdez valamit akkor már neki kell állni savazni. :) Elnézést hogy kérdeztem, és elnézést hogy úgy merem érezni hogy van érzékem a vezetéshez. :) Nem mondtam, hogy én vagyok Vettel.

2014. márc. 8. 22:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Aki nem vezetett le kamionnal 2.000.000 km-t az akkor nem tud vezetni. Jó a felfogásod. A versenyautóban mi a túlzás? Egy pályára tervezett autót nem mondhatok utcainak. Nem egy 2014-es M4-es DTM gépet kell elképzelni, amivel Bruno Spengler szintű köröket futottam. Egy kupás RCM Swift volt, ami közel 400 ló. De mindegy, hagyjuk is, hisz úgy sem tudok vezetni. Nem is csinálom a jogsit, minek. :) Járok gyalog. Meghagyom a vezetést annak aki 2.000.000 km-t vezet.
2014. márc. 8. 22:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenféle képen előny ha van érzéked a vezetéshez. Vizsgán legalább nem kell az autó kezelésére nagyobb figyelmet fordítanod, így már csak a forgalom, meg a szabályok betartására kell figyelned. Hát ige a berögzült mozdulatokra figyelj (gondolok itt a kormány fogásra)

Nálam a vizsgabiztos egyből kiszúrta a kormányfogásomból hogy volt már közöm az autókhoz. Egész úton kérdezgette, vezettem e már máskor is oktatón kívül? erre mit lehet válaszolni? kussoltam végig.

2014. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!