Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ennek a Suzukisnak valami...

Ennek a Suzukisnak valami kisebbségi komplexusa lehetett?

Figyelt kérdés

Tegnap elkértem faterom régi Mercedes-ét, hogy a csajommal elmenjünk egy kicsit kocsikázni, kirándulni. Szeretem azt a kocsit vezetni, nagy élmény. Egy 1989-es W126 560 SEC.

Megyünk olyan kellemes 90-es tempóban. Előttünk egy Suzuki. Az az új ronda vacak az a Kizashi vagy micsoda.

Ő is olyan 90 körül ment, de eléggé ingadozott a sebessége. Nyilván a tempomatot nem ismeri. A kanyarokban meg úgy lelassított mint valami kezdő nő. Pár percet mentünk mögötte aztán meguntam ezt a bénázást és megelőztem. Csináltam egy kis előnyt aztán haladtam továbbra is 90-el. Nem telik el 1 perc a Suzukis megelőz:) Mondom ez b0l0nd. Aztán kezdődött minden előröl. Hol 80-al ment, hol 90-el, hol néha kicsit gyorsabban. Kanyarban meg mint a nyugdíjas. Megelőztem megint. Megint csináltam egy kis előnyt. Most kicsit nagyobbat. Aztán haladtam tovább stabil 90-el. Látom a tükörből, hogy megint nyomja neki és készül megint megelőzni. Kis is jött mellém. Mondom na ebből elég. Mikor pont mellém ért elkezdtem én is nyomni. Nem engedtem megelőzni. Néztem át hozzá aztán röhögtem. Egy 30-as ránézésre jó nagy pancser vezette meg egy randa nő ült mellette. Hát aztán a csoda Suzuki nem bírt az öreg Mergával úgyhogy szépen visszament mögém és lemaradt. Ez után már nem volt semmi esemény.


Az ilyennek mi baja van?

Kisebbségi komplexus, hogy nehogy már a sok milliós Suzukiját leelőzze egy majd 25 éves Mercedes?

Vagy szimplán hüly€ és p@ncser sofőr?

Vagy mi lehet az ilyeneknek a motivációja? Mi járhat a fejében?


20/F


2013. aug. 20. 11:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

Azért az elég bosszantó lehet ha valaki így sz*rakodik az úton(mármint a suzukis). Ha nem tudnánk hogy ki milyen autóval volt akkor szerintem többen adtak volna igazat a kérdezőnek. Most őszintén. Ki menne azután a suzukis után aki 90km/h-s seb. korlátozásnál állandóan lelassít 50-re, aztán meg ha beelőzöm mert nem akarok 50-el döcögni mögötte akkor meg visszaelőz. Döntse már el hogy mit akar!


Ui.: Nincs sem Mercim, sem Audim, sem BMW-m.

2013. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem mi ez a nagy felháborodás ,mikor pont a suzukis xopatta a kérdezőt azzal hogy többször megelőzte, de nem ment aztán gyorsabban, hanem 80-al és kanyarban belassítva támolygott! Akkor miért előzi le az ilyen?? Akkor kell előzni ha gyorsabban akarsz menni mint az előtted lévő. Tehát pont a suzukis volt a szemétkedő másokat idegesítő alak! És én is ezt csináltam volna mint a kérdező tett.
2013. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%

Jól megindult itt a népharag, én inkább kimaradnék belőle, ha lehet...


Kérdező, igen vannak olyan emberek akik nem tudják elviselni, ha valaki előttük halad. Ezt nap mint nap tapasztalom motorommal. Haladok a forgalom tempójával, biztonságos követési távolságot tartva, de amikor Béla látja, hogy oda ő bezzeg még befér, rögtön megelőz, mindegy jönnek-e szembe vagy sem.

Ilyen autósokkal nem szabad törődni. Le kell maradni és hadd menjen. Veszélyes és teljesen fölösleges megelőzni újra és újra. Hagyjad, hadd örüljön magának te meg legyél elég érett, hogy tudjad mégis ki a nagyobb ember itt.


Előzésnél rágyorsítani elég nagy szemétség. Lehet, hogy te úgy láttad teljesen biztonságos a helyzet, de ő biztos nem így élte meg (ezért is maradt le utána).

Ilyen akcióból aztán még sokminden kisülhetett volna. Például megelőz amikor nem figyelsz, befékez és kipattan belőle két 120 kilós kancigány. Na akkor mit tennél?

Ez nem légből kapott példa, velem történt; idióta módon megelőzött egy ilyen páros, ez iránti nemtetszésemet 3-4 rövid hagjelzéssel tudtukra adtam. Persze jött az anyósülésről a középső új és már fékezett is be az orrom előtt (ABS-em mondta, hogy ezt nem kéne). Utána továbbment, úgyhogy nem lett verekedés az út közepén, de volt rá esély.


Szóval, vezessél defenzíven, nincs értelme keménykedni.


ui: az a merci nekem is nagyon tetszik, én egy 190-essel járok, bírják ezek akármeddig.

2013. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
55%
szerintem teljesen igazadvan.. vannak ilyenek hogy vesznek új kocsit aztán vezetési tudás valahol a holdon.. a többi válaszadó meg nem érezte még hogy milyen amikor egy merci motor elkezd húzni és elvisz a világ végére is ha azt akarod .
2013. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, de az, hogy gyorsítasz, miközben előznek téged, kurwa nagy parasztság és rendkívül veszélyes. És kicsinyes dolognak is tartom, emberéleteket sodorsz veszélybe azért, hogy két perccel előbb odaérj... Hova is? Nem csak sétakocsikázás volt ez?


A helyedben ilyenkor lemaradnék, érik a kukorica, befordulnék két tábla közé a babámmal és levezetném a feszkót vele. Te meg mit csinálsz? Itt adod a raj csávót a gyakorin... Gratulálok!

2013. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kukoricás egész jó ötlet! :D
2013. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
50%

Először amit a Suzukus részéről tényleg taplóság volt, amit művelt. De taplóságra tapló szabálytalansággal reagálni még nagyobb gáz, mint amit a Suzukis csinált. Közlekedőként nem feladatod megleckéztetni másokat!


Arról meg nem is beszélve, hogy te hangsúlyozod ennyire hogy milyen márkájú kocsival mentél és ő milyennel, tehát a Suzukisnak nem tudjuk van-e, de neked biztosan komplexusod van.

2013. aug. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

nem olvastam csak az első oldalt, úgyhogy bocs ha már valaki mondta ezt.

igazából tényleg nem csinálunk olyat, hogy mikor előznek akkor rágyorsítunk (bár én is és szerintem a többi hozzá szóló is csinált már nem szabályos dolgokat)

de az meg tény, hogy aki előzni akar az menjen legalább 30km/h-val gyorsabban, mint akit előzni akar, a balesetek elkerülése végett. (utána természetesen vissza kell lassítani a megengedett sebességre)

tehát a lényeg. ha eleve jobban nyomja a suzis akkor valószínű nem tudod megleckéztetni.

2013. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
48%

Van egy olyan érzésem, te kérdésbe burkolva dicsekszel.

Nekem is kizashim van, de nem jutott még eszembe senkivel sem versenyezni.Pláne egy 5.6-os mercivel.(de mással sem)

2013. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
44%

Igazat adok kérdező, bár nem szép dolog gázt adni ilyenkor de már már majnem hogy jogos volt.

A suzukis egy teljesen tipikus barom volt, "mindenkanyarelőttfékezek mert halvány fogalmam sincs az autóm határairól" bezzeg az egyenesben tudom nyomni. Rettentő idegesítő tud lenni ez az állatfaj, ráadásul a legbutább típussal, az "újsuzukis"-sal volt dolgod, amit feltehetőleg hitelre vett, miközben kevesebb pénzért sokkal jobb használt akár mercit is vehetett volna. Harmadazorra én is ezt tettem volna, megérthető ha eldurrant az agyad. Egyszerüen nem értem hogy valaki ennyire ne tudjon vezetni, hogy még abban a kanyarban is lefékez ami előtt tábla sincs, és 120-al 100%-os biztonsággal bevehető, még a gázt se kell elemelni.

2013. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!