Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen érzés lehet BKV ellenőr...

Milyen érzés lehet BKV ellenőrnek lenni? Szerintem egy részük durvasággal kompenzálja a kisebbségi érzéseit, más viszont elvakultan rájátszik a "hatalomra".

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok? Természetesen kihagytam a felsorolásból a teljesen átlagos, normális egyéneket, akikre nem illik egyik jellemzés sem.

De mégis: milyen érzés lehet ellenőrnek lenni?


2011. márc. 25. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Én míg BKV-val jártam, szartam rájuk nagy ívből. Senki sem nyomott pisztolyt a fejükhöz, hogy ezt a hivatást válasszák. Szintén senki sem nyomott pisztolyt a fejükhöz, hogy maximum 8 osztályos végzettségük lehet. Ráadásul egy ilyen szánalmas cég szolgálatában állnak. Ahol ugyebár végkielégítések, hamis szerződések, meg mindenféle lopás van. Az egész cég egy vicc lett. És aki ennek ellenére védi, tehát az ellenőrök, azzal, hogy büntetnek, ha nincs se jegy, se bérlet, akkor szerintem kurv@ra csak magukra vessenek.
2011. márc. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Mármint csak magukra vessenek, hogy utálják őket, mint a szart.
2011. márc. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom olyanról nem hallottál még,hogy az emberek pénzből vesznek ennivalót.

Kérdezőnek pedig:Passz:)

2011. márc. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
61%

Nem pont a kérdéshez kapcsplódik, de azért nehogy már annak álljon feljebb akinek nincsen jegye vagy bérlete. Rengetegen bliccelnek, ha meg rájuk mernek szólni, akkor még az ellenőrök a hibásak. Ha finoman szólnak nem is néznek oda az utasok/elfutnak, ezért is kell néha felemelni a hangjukat az ellenőröknek. Természetesen az erőszakot énis elítélem. De azért nonszensz, hohy naponta használsz valamit (buszt ezáltal benzint, villamost ezáltal villamos energiát, a gépkocsivezetők bérét is ebből fizetik ugye) és nem fizetsz érte semmit. Nem tudom az mit szólna, akinek mondjuk egy kisboltja lenne, ahol becsületesen dolgozik és onnan az emberek ingyen hordanák ki a kenyeret amit ő drága pénzért vett meg a péktől. És ne feledjük a tömegközlekedést használók többsége még kedvezményre is jogosul( nyugdíjas, diák, mozgássérült) és még így sem akar fizetni. Nem beszélve arról, hogyha a kedvezményes 50%-os jegyek árát mindenki befizetné akkor is csak a működés költségeinek az 50%-át fedezné a pénz, a többit az államnak kell kipótolnia. És erre ilyen válaszok jönnek, hogy akkor fog fizetni, ha a BKV egy minőségi szolgáltatást nyújt majd. és miből nyújtson minőségi szolgáltatást, ha nem fizetnek az utasok. És nem utazik a BKV-vel mert koszosak a buszok. Hát ki tezi a járműveket koszossá? Szerintem nem a BKV, hanem az utasok.

Mellesleg nekem soha nem volt az ellenőrökkel afférom, pedig több éve naponta utazom Budapesten, ha kérik a jegyet átadom, majd elköszönök. Szerintem ilyen emberrel sohasem kiabálnak. Mellesleg nem vagyok BKV-s, csak egy normálisan gondolkozó ember.

2011. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem pártolom a bliccelést, de abban sem hiszek, hogy ha mindenki rendesen megvenné a jegyet akkor a megfelelő célokra (fejlesztés, karbantartás stb.) menne a bevétel.
2011. márc. 27. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos munkát végeznek, igenis vegyen mindenki jegyet aki igénybe akar venni egy szolgáltatást. Pl az autósok sem hajtanak el a kútról fizetés nélkül. A végkielégítések, a pénz rossz gazdálkodása más téma. Egy ellenőr feladata az, hogy ellenőrizze mindenki legálisan utazik-e. Tény, hogy nem a legintelligensebbek, és nem a legszeretettebb szakma, de maga a feladatkör azért nem elhanyagolható. Gondoljatok bele ha nem lenne ellenőr akkor milyen mérges lennél, hogy te vettél jegyet a többi ember nem, és csak te járulsz hozzá a költségekhez. Más európai országban is vannak ellenőrök, rendőrök stb, de mégis pl a skandináv országokban nincs annyi dolguk. A magyar ember szereti feszegetni a határokat, szeret valaki mást hibáztatni, szeret magának is hazudni. Egy fejlett országban miért nem látok annyi grafitit, eldobott szemetet, csikket, ki ha én nem janikat?
2011. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!