Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem vezetik már be...

Miért nem vezetik már be végre, örökre hogy egyik nap csak páros rendszámú másik nap csak páratlan rendszámú autók közlekedjenek?

Figyelt kérdés
Be kéne már ezt örökre vezetni környezetvédelmi szempontból, meg a baleset megelőzések végett is!
2013. jún. 29. 17:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
nem igazán történne környezeti változás...egyébként tényleg...lehet, hogy egy kis városba nem lenne problémás, de azért pesten vannak távolságok...na most ha veszel egy napijegyet arra, hogy elmenj 15 km-re lévő teszkóba vásárolni 3 átszállással, mert olyan cuccot akarsz venni, ami a közértbe nincs(meg mondjuk heti nagybevásárlás), megnézem, hogy metrózól vagy buszozol 3-4 szatyorral. meg ennyi erővel leállhatnának az olyan gyárak is minden második napon, amik káros anyagot bocsátanak ki, lehetne fokozni, de jó vége nem lenne.
2013. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Esetleg a létező környezetvédelmi szabályozásokat kéne kőkeményen betartatni. Ezeréves szgk/furgon/Ikarus alapjáraton is bodor füstfelhőt ereget? Rendőr kikapja forgalomból, helyszíni emissziómérés után forgalmi el, lehet vinni szervizbe, aztán műszakiztatni (vagy a roncstelepre).
2013. jún. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

# 11

Én kisvárosban lakom, és amíg egy pesti kilép a lakásból, és elsétál a 3 percre lévő metróig, majd leszáll a Tesconál addig nekem ugyanehhez át kell mennem a 11 km-re lévő másik városba. Arról nem is beszélve hogy mifelénk szombat-vasárnap még a busz sem jár, és ha el szeretnék menni valahová hétvégén a gyerekekkel akkor csak a kocsi marad mert a kicsit még nem is ültethetem biciklis ülésbe. Ha családlátogatást tervezünk hétvégén az gyalog másfél óra oda, másfél óra vissza babakocsival. Sétáljon annyit akinek 2 anyja van.

2013. jún. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
Két autónk van. Egyik páros rendszámú, a másik páratlan. Ha lecserélem egyiket vagy másikat ügyelni fogok, hogy így maradjon. A probléma megoldva.
2013. jún. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 kovpet ***** válasza:
0%
#13: Budapesti vagyok, 10km a lakhelyemtől a legközelebbi metró...
2013. jún. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
De attól a tömegközlekedés még jobban ki van építve. Nálunk kérlek hétvégén nincs is még buszjárat sem.
2013. jún. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
11es vagyok...jó, vannak kivételek. lényeg az, hogy pesten városon belül vannak akkora távolságok, mint vidéken két város között. lényeg az, hogy tömegközlekedéssel nagybevásárlást sem ott, sem a vidéken nem kényelmes intézni.
2013. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ez így van.
2013. júl. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#15-ös: én meg 220 km-re lakom a metrótól:)

De - gondolom - 100 méteren belül feléd is megy egy még nem kigyulladt BKV-s busz - fél órán ként?

Mert felénk még az sem jár.

2013. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Te ezt komolyan gondoltad? Kismillió embernek van a s..géhez nőve végérvényesen a személyautó, többezer forintos benzinár esetén sem fogja letenni. Ki mer egy ilyen szabályt behozni? Égne fél Budapest, elhiheted :-)


Értem egyébként a problémádat, én is látom nap mint nap a dugóban, hány életerős fiatal férfi és nő csücsül az autókban hótegyedül, araszolgatva előre a klasszefemet hallgatva, mikor több alternatívája is lehetne (bartók rádió pl. hehe).


Mielőtt még valaki nekem esne, megelőzöm a problémákat. Tudom, mindenkinek:

- nagybevárásolnia kell mindennap,

- gyereket kell vinnie gyerek nélkül, egyedül utazva,

- sok cuccot kell szállítania mert építkezik,

- nagyok a távolságok, hát a transzbudapesti járat is egy hétig megy a fővároson belül,

- a tömegközlekedés büdös, tömött és még drága is,

- a biciklin leizzad és öltönyben nem lehet tekerni,

- nekednincsközödhozzáfizetemak..vasokadótabenzinneléseltartalak.


Valamit kihagytam?


Rendet kéne tenni a fejekben, párhuzamosan használhatóbbá alakítani a tömegközlekedést, hogy ne legyenek kifogások, és akkor nincs ilyen szélsőséges megoldásra szükség.


De már megint bilibe lóg a kezem.

2013. júl. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!