Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugodt autózás?

Nyugodt autózás?

Figyelt kérdés

Üdv! Az a helyzet, hogy mostanában nem lehet nyugodtan autózni. Úgy értem, hogy én úgy vezetek, hogy a megengedett sebességgel haladok (semmi óracsalás meg +15 km/h meg ilyenek), és azt veszem észre amint a visszapillantóba nézek, hogy tolnak le az útról, én meg mit tudok csinálni? Elkezdek gyorsulni, mert azért féltem az autóm hátulját (szinte biztos, hogy nem tudna megállni a hátam mögött lévő belefutás nélkül), viszont emiatt kicsit idegeskedek, mert én úgy érzem, hogy egy lakott területen, ami tele van zebrával, meg sok sok veszélyforrással, az a 10-15 plusz, az bizony már számít féktávnál egy régebbi autónál. És ezek az utak nem többsávosak, inkább keskeny egysávosak, tehát amúgy se érdemes szerintem gyorsabban menni rajtuk.

Mit csináljak? Szerintem nem tartom fel az autókat, mert mások miatt én nem fogok szopni, mert ha valami történik, és azt állapítják meg, hogy gyorsabban mentem mint kellett volna, akkor mit tudnék mondani? Mások is gyorsabban mentek? Hát én ebből nem kérek. Mit csináljak?


2013. máj. 11. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azt szoktam én is csinálni, amit már írtak: gázelvétellel szépen elkezdek lassulni. Fékre nem lépek rá, mert nehogy már egy idióta miatt kopjon a féktárcsám:) Aztán megvárom szépen amíg megelőz, vagy lemarad.
2013. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne gyorsíts és ne hagyd hogy belehajtson egy trafiba ! Jó módszer , nekem bevált ,hogy bekapcsolom az első és hátsó ablakspricnit is , ez jól teliszórja vízzel a szélvédőjét ha közel van és veszik a lapot. Másrészt régi kocsival járok még jól is járnék ha belemennének hátulról , a biztosítási pénzből bőven maradna is.
2013. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én is azt tudom javasolni, mint a legtöbb előttem válaszoló. Szépen lassíts le, had menjenek a donorjelöltek. Másrészről, ha lakott területen belül 50-nel (vagy amit a táblák mutatnak), azon kívül meg 90-nel haladsz és történik valami kisebb kocc, akkor te mosod kezeidet. Ha annyival haladsz, amennyivel épp aktuálisan lehet, akkor nem akadályozod a többieket, csak ha indokolatlanul lassabban mész. (volt oktatóm szerint kirakatnézegető üzemmód :D ) A leírtakat nyilván te is tudod, hiszen van jogsid, de azért jó ilyeneket olvasni, nem érzem magam egyedül. :)
2013. máj. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!