Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyugodt autózás?

Nyugodt autózás?

Figyelt kérdés

Üdv! Az a helyzet, hogy mostanában nem lehet nyugodtan autózni. Úgy értem, hogy én úgy vezetek, hogy a megengedett sebességgel haladok (semmi óracsalás meg +15 km/h meg ilyenek), és azt veszem észre amint a visszapillantóba nézek, hogy tolnak le az útról, én meg mit tudok csinálni? Elkezdek gyorsulni, mert azért féltem az autóm hátulját (szinte biztos, hogy nem tudna megállni a hátam mögött lévő belefutás nélkül), viszont emiatt kicsit idegeskedek, mert én úgy érzem, hogy egy lakott területen, ami tele van zebrával, meg sok sok veszélyforrással, az a 10-15 plusz, az bizony már számít féktávnál egy régebbi autónál. És ezek az utak nem többsávosak, inkább keskeny egysávosak, tehát amúgy se érdemes szerintem gyorsabban menni rajtuk.

Mit csináljak? Szerintem nem tartom fel az autókat, mert mások miatt én nem fogok szopni, mert ha valami történik, és azt állapítják meg, hogy gyorsabban mentem mint kellett volna, akkor mit tudnék mondani? Mások is gyorsabban mentek? Hát én ebből nem kérek. Mit csináljak?


2013. máj. 11. 18:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzátenném, hogy nem vagyok szabály centrikus, tehát nem foglalkozok vele, ha rámegy véletlen az egyik kerék a záróvonalra, vagy ilyen kis dolgok, csak egyszerűen szeretnék normális tempóban menni ami úgy érzem a táblán szereplő sebességekkel valósítható meg, mert érzem mit tud az autóm, tudom milyen a fékjei.
2013. máj. 11. 18:18
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj. Egyedül rendőri irányítással szeghetsz szabályt, máshogy nem. Le kell sz@rni őket :)
2013. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is néha idegesít már, mikor a 90-es táblánál énis megyek 97-100 körül, és folyamatosan tolnak le az útról és olyan előzésekbe mennek bele hogy az hihetetlen, és ezzel nem csak magukat sodorják veszélyhelyzetbe.
2013. máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki veszélyesen közel jön, eszembe se jut gyorsítani, inkább lelassítok, hogy csökkentsem a balesetveszélyt. Aztán vagy megelőz, vagy veszi a lapot és lemarad. Mindenképp nyert ügyem van. Ha meg nagyon hülyével akadok össze és nem tud megelőzni, akkor megyünk pár km-t 20-szal, arra is volt már példa.
2013. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy nagyon benne van a seggemben, és féltem az autóm hátulját. Hiába fizet a biztosító, az autóm nem lesz a régi.
2013. máj. 11. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszont gyorsabban mész, mint amennyivel biztonságosnak érzed, akkor az autód elejét is kockáztatod, ráadásul akkor sanszos, hogy a biztosító sem fog fizetni (relatív ill. abszolút gyorshajtás). Innentől kezdve te döntesz. Vagy ha nem akarsz dönteni, hagyj fel az autózással.
2013. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is ezt utálom, megyek városban 50-el és ott turkálják a kocsi seggét már... Multkor csak úgy kíváncsiságból az egyik négysávos úton Győrben megnéztem mennyivel megy a forgalom... Hát 70-et mutatott az óra mikor ránéztem...


Szóval kíváncsiság hajtott, haverral ma megnéztük mennyit csal a km óra. 10%, mert 55-öt kell hogy mutasson az óra h 50-el menjen a gépezet, 99-et h 90 és így tovább. De ha annyival megyek is letúrnak az útról, mert olyan hű de fontos sietni mindenkinek... Pl. két passat-os ment egymás mögött 10 méterre, odaérnek mögém, én 90-el haladok, ezek meg záróvonalon elkezdenek előzni... Ráfeküdtem a dudára, hogy azért ez mégsem volt valami szép dolog...

A másik meg egy olyan helyen akart előzni ahol nagyon rövid volt az a szakasz amit belátni, kirántja a kormányt, én látom h jönnek szembe, elkezdtem jobbra húzódni meg lassítani hogy akkor menjél akkor, de csak észrevette ő is hogy jönnek szemből...


Én azt tartom hogy le kell szarni a mögötted lévőket, menj a mindenhol annyival amennyivel jónak látod, persze azért a szabályok betartásával. Ha türelmetlenkednek az az ő bajuk. Városban szűk helyen azért mégse menjünk már 60-70-el, mert az balesetveszélyes...

A másik amit nagyon bírok az amikor leelőz meg minden, aztán a következő lámpánál meg pont mögé sorolok be :D

Meg amikor sietnek a piros lámpához, hát annak is aztán sok értelme van...

2013. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vezess szabályosan, és ahol hely van húzódj le kicsit hogy hadd menjenek. Ha pedig "jóképességűektől" félted az autót hátúlját, szerezz be vonóhorgot. Nagyban csökkenti a kocsidat ért kárt, és átüti a rád futó hűtőjét, így pár napig senkit sem veszélyeztethet.
2013. máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenekre szoktam rákapcsolni a ködlámpát. Ha ez nem elég, elkezdem nyomni finoman a féket (még nem lassít, de már világít). Ha ez sem, na akkor hirtelen fékezek kb fél méteren, majd kis gáz nehogy belém fusson. Végül, ha még ez sem volt elég, akkor szépen lelassítok. Utolsó lépés a kiszállás és baráti beszélgetés lenne, de erre még nem volt példa.
2013. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szintén utálom ezt a jelenséget. De csak várjátok ki, mindjárt jön egy fontos megmondóember és kiderül, hogy aki a szabályokat betartva közlekedik az idióta feltartja a forgalmat, stb.

Ha látom, hogy valakinek sietős mögöttem, akkor jelzek egyet jobbra az irányjelzővel, hogy tőlem aztán mehet és elengedem.

Viszont azt nem szoktam szívlelni, amikor erős szembe forgalom, és az illető a seggemben van. Ilyenkor szoktam csökkenteni a sebességet, hogy vegye a lapot.

A harmadik eset, amikor szemből erős forgalom, a te sávod is tele van autókkal, és mégis jön egy kis gyökér akinek előzni támad kedve. Ezeket nem is értem. Hova? Minek előz? Mennyit jut előre? Maximum 1-2 autónyi távolságot.


Kérdező, nehogy ilyenek miatt túllépd a megengedett sebességet ha nem akarod. Egy 50-es táblánál hiába mész 70-el a mögötted lévő miatt. Hidd el, hogy neki nem az okoz ejakulációt hogy gyorsabban menjen, hanem hogy kielőzzön téged. Az esetek 90%-a ilyen, azaz hogyha felgyorsítasz a mögötted lévő miatt, akkor is előbb-utóbb ki fog előzni. Hidd el, ezt én is tapasztaltam.

A másik dolog meg, hogy te vagy elől, és tol az idióta hátulról. Szerinted kit fog bemérni a traffipax? Téged vagy a gyökeret aki fél centire a sarkadban van? Naná hogy téged. Ő pedig megússza.

2013. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!