Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tegyek, ha annyira félek...

Mit tegyek, ha annyira félek az oktatótól, hogy nem merek szinte semmit sem tenni? Hogyan érjem el, hogy ne féljek tőle és nyugodt legyek vezetés közben?

Figyelt kérdés
Forgalmi vezetési oktatás legelső órája volt és nagyon sokat bénáztem... félek az oktatómtól sztem... most is lelettem szídva h amit csinálok az egy nagy Nulla...
2008. jan. 9. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
NÁLunk lehetett oktatót cserélni, te is megteheted szerintem.
2008. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Válthatsz oktatót, sőt iskolát is! Vannak nagyon kedves, nem ordibáló oktatók, keress másikat! Addig akár fel is függesztheted az óráidat, hogy ne fizess potyára. Kérdezd meg az ismerőseidet, kinél tanultak, ki volt szimpatikus, aztán beszélj is az oktatókkal és ahhoz menj át, aki szimpi! Ő meg fogja tudni mondani, hogy kell elintézned, hogy átkerülj hozzá.
2008. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Ahhoz hogy jól megtanulj vezetni az kell, hogy nyugodt körülmények legyenek az órán, épp elég a forgalomra, táblákra, stb. figyelni, ha az oktató is stesszel, az nem segít, hidd el. Én is kifogtam egy ordibálóst (volt hogy szabályosan üvöltött),minden órára gyomorgörccsel mentem, de két óra elteltével oktatót váltottam. A második egy kedves mosolygós ember volt, akihez szerettem járni órára. Azt kell mondjam, hogy megérte, nem tudtam volna az elsővel végigcsinálni. tehát nyugodtan válts, jogod van hozzá, és ha már annyi pénzt kifizetsz ajogsiért, mert manapság nagyon drága, kapj olyan szolgáltatást ami Neked is jó.
2008. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%

Szerintem meg olyan, hogy idegbeteg oktató nem létezik, csak eszméletlen béna tanuló. Az én oktatómról is azt mondták annak idején, hogy egy újászületett Hitler, de abszolút nem volt az! Nem mondom, nekem is volt hogy leordibálta a hajamat a fejemről, ha valamit nagyon elbasztam, vagy túl sokat bénáztam, de az jogos volt! Meg is tanultam vezetni, és több mint tíz év , meg pár százezer kilométer után soha nem is volt semmi gondom!

Az se jó, ha olyan oktatód van, aki birkatürelmű, és mindenre csak " Nem baj aranyoskám, legközelebb majd jobb lesz! " ! Aztán egy év múlva meg intenzív.

Egyébként is te magad írtad, hogy nagyon sokat bénáztál, akkor meg ne csodálkozz rajta ha ideges az oktató.

Különben a mai autóvezetés oktatási rendszer úgy sz@r ahogy van! Én annak idején amíg nem volt meg a rutinvizsga, egy métert sem vezethettem a városban! Most meg mi van? Van aki akkor életében először fog kormányt a kezébe, és nem tudja mire való az a sok izé a lábánál, és uccu neki, irány a város. Nem csodálom, ha valaki be van fosva, én még a rutin után is be voltam.

Nem tudom neked már meg van-e a rutinvizsgád, de ha igen, és mondjuk méterenként lefulladtál, akkor ne csodálkozz, hogy kiabál veled, és azt mondja egy nulla vagy. Mert ugye akkor valaki csak átrugdosott a rutinon.

2008. jan. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na nehogy már azt mondd, csak úgy lehet megtanulni normálisan vezetni, ha az oktató ordibál, ha vmit rosszul csináltál. Ez baromság! Érdekes, hogy én is több, mint 10 éve vezetek balesetmentesen, pedig egy totál nyugodt oktatóm volt (aki bár nem a nembajaranyoskám dumával jött, de nem is gerjesztette a feszültséget kiabálással). Az meg, hogy jogos volt...jogos ordibálni egy másik emberrel, ha valamint nem úgy csinál, ahogy elképzeli? Nem hinném.
2008. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Természetes ha bénázol első órán, az lenne megdöbbentő ha kiválóan csinálnád a dolgokat. Nem szabad azt mondani egy tanulónak,hogy egy nagy nulla,így csak a kedvét veszi el a vezetéstől. Tanácsolom,hogy válts oktatót,ez a rosszabbik fajtából való. Ha félsz az oktatótól nem a vezetésre fogsz figyelni,így megint csak kiabálás lesz,de jogosítványod soha. Én is oktatót váltottam,én azért mert szart rám. Elfeküdt a székben, nem figyelt rám. Nála 2x meg is buktam forgalmin. Az új oktatóval sokkal jobban vezettem,és "elsőre" átmentem. Szóval, az oktatótól sok függ...
2008. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
2%

Hello szija... Én nem értek veletek egyet... én 17 évesen tettem le a dolgot az én oktatóm is kiabált amikor bénáztam igy tudsz megtanulni odafigyelni szerintem rendesen... meg nemkéne ien nyuszinek lenni emlitetted hogy az első óra volt.. mivagytefürtös kur˙a

Már bocsi... de ez a helyzet én 2 éve vezetek és semmi balesetem nemvolt... ha meg beszari vagy nem is ajánlom h vezess mert ha egy olyan helyzeted lesz amikor stresszes lesz a dolog vagy megiedsz akkor nem is tudod majd korigálni... de igy hogy félsz az oktatótol komolyanmondom hányévesvagy? mitől félsz? tanit... istenem mien buta gyáva emberek vannak a földön... várom a válaszod pici mellesleg 19 vagyok. nah hello

2008. dec. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
Jah és elfelejtettem közölni h én is béna voltam első órán és egyébként egyetlen egyszer buktam meg forgalomból az is a bu˙i vizsgabiztos hibája volt azért buktatott meg mert átmentem 2x a sárgán.. pedig ez alap nah mind1... mellesleg sok sikert és hiddel jólfog esni amikor megdicsér majd... sokkal jobban megtanulsz igy vezetni hiddel nekem..
2008. dec. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket:):):) minden vizsgán sikeresen ámentem anélkül h le kellett volna akárkit is fizetni...

de az oktatómtól még mindig frászt kapok... egy érzelmileg labuilis ember vagyok... a trágár szavakat kérem mellőzni...

2009. jan. 2. 14:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2008-12-28 05:25



...úristen... ez már a "no komment" kategória....Máuniká


Kedves Kérdező azóta ugye már rendben minden?

2011. jan. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!