Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogátkelőn át szoktátok...

Gyalogátkelőn át szoktátok engedni a biciklist, aki nem száll le a kerékpárról?

Figyelt kérdés
A Kresz rájuk is vonatkozik...

2013. ápr. 30. 00:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Most leszek 0%-os de lexarcsi,ha gurul az átkelő felé, akkor nem szoktam. Ha áll, akkor változó.
2013. ápr. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Ma bicikliztem 10 órát összesen, Budapesten, belvárosba, kijjebb is, mindenfelé, átengedtek a legtöbb helyen, ahol meg nem, ott ahogy láttam az volt, hogy nem vettek észre. Volt, hogy gurultam a zebra felé és ott várt rám az autós, pont egy taxis volt, meg is lepődtem, mert azok a biciklisekkel többnyire nagyon bunkók szoktak lenni. Többnyire autóval szoktam járni, több mint 1000 km-t vezetek havonta Budapesten, ebből nagyon nagy részét belvárosba, mindig átengedem én is a zebrán áttekerő bicikliseket, ezt egy nagyon hülye szabálynak tartom. Egyébként mindig járdán biciklizek, úttesten iszonyat veszélyes menni. Még hülye autós se kell hozzá.
2013. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A KRESZ szerint a kerekpar (ha valaki tekeri is) akkor jarmunek szamit, olyan szabaly pedig nincs, hogy a gyalogos atkelohelyen jarmuveknek elsobbseget kellene adnod. Nagyobb kategoriaknal pedig mar az intest is tiltjak, C-nel ha intettem volna a gyalogosnak hogy at fogom engedni, megbukok... Attol fuggetlenul pedig embere valogatja. Szerintem eleg nagy tahosag pl. mikor esik az eso, valaki ul a kellemes melegbe, hallgatja a radiot, es nem enged at senkit aki kint van a rossz idoben. De azert megbirsagolni nem fognak mert a biciklist nem engedted at, ra ugyanazok a szabalyok vonatkoznak mint rad, es neked sincs elsobbseged a zebran... :)
2013. ápr. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én biciklivel járok, általában úton, nagy néha járdán. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy nincs elsőbbségem zebrán, és az autósok nem feltétlenül számítanak gyorsan közlekedő bringásokra ott, ezért is lassítok/megállok a zebra előtt, és óvatosan megyek át. Ha én megyek az úton és ő akar áttekerni a zebrán, akkor nem engedem át.


Mondjuk ott is óvatosan kell mennem, ahol nekem van elsőbbségem (pl. legveszélyesebb a bringaút vs. kanyarodó sáv kereszteződésben), mert mindig akad, aki nem tudja, mi ott a szabály vagy tesz rá magasról. Pedig "a Kresz rájuk is vonatkozik..."

2013. ápr. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Simon0211 ***** válasza:
A többieknek igaza van. Már egy B-kategóriás vizsgánál is megbuktatnak h egy gyalogost átengedsz aki csak az út széléről át akar menni a másik oldalra, mert ezt úgy "értelmezik" vizsgán h nem tudod az adott szabályt. Én személy szerint át szoktam engedni a bringásokat is, mert én is gyakran ülök biciklire városban és tudom milyen mikor perceket kell várnom. De ha látom h utána megy kocsi se jön akkor inkább elmegyek, hisz utánam ott lesz a lehetősége h átkeljen.
2013. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
En atengedem. Pont nem erdekel, hogy a kresz szerint nincs elsobbsege, de ha emiatt kap egy beutalot Szent Peterhez, egy eletre lelkiismeretfurdalasom lesz.
2013. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Én nem engedem át. Ha arra is lusta hogy leszálljon a bicikliről hogy valóban elsőbbsége legyen akkor várja meg míg elmennek a kocsik.
2013. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, nem hülye szabály. Azért, mert a biciklis sokkal gyorsabb, mint a gyalogos, és nem számítasz rá.

Mondjuk elengedtél két-három átlagos tempóban átkelő gyalogost, aki az előtted lévő út szélességének kétharmadán van túl, tehát nemsokára átér az úton. Na most ekkor autósként én már szétnézek, hogy jön-e másik csapat gyalogos. Ha nem, felkészülök az indulásra. Ezalatt az úton lévő gyalogos már szinte át is ért, szóval elindulnNÉK lassan, amikor is hirtelen a semmiből megjelenik egy kerékpáros, aki 20-22km/h-ás sebességgel átzúz előttem a zebrán. És bár egy időben fog a másik oldalra érni a jópár másodperccel korábban induló gyalogosoknál, ettől függetlenül nekem autósként egy zebrán ilyen sebességgel és ilyen messziről nem kell számítanom gyalogosra. Ebben az esetben igenis a biciklis legyen a hibás. Mert ha le akart volna szállni, akkor eleve lassabban közelíti meg a zebrát, tehát esélye sem lett volna odaérni a járda széléhez, mielőtt én elindulok. Tehát csak utánam tud majd átkelni a zebrán, mert messzebb volt jóval, mint az általam elengedett gyalogosok.

2013. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Alex Fly ***** válasza:

A kérdés, hogyan került az a kerékpáros a zebrára...

Vagy járdázott (azaz tilosban közlekedett), vagy kerékpárúton/gyászon és "lefelejtették" az átvezetés felfestését. Esetleg szabálytalanul a kereszteződés előtt ér véget a bringainfra...

Ha szabályosan ér a kijelölt átkelőhelyhez, akkor el kellene engedni. Ő szabályosan közlekedik és nem tehet arról, hogy a kereszteződés balf@$%ul van kialakítva.

Az első esetben viszont nincs elsőbbsége -de a tévhitekkel ellentétben a KRESZ nem követeli meg, hogy leszálljon!-, itt a többi kereszteződéshez hasonlóan vannak szabályozva az elsőbbségi viszonyok (táblázás híján kanyarodási/jobbkézszabály).

2013. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem szoktam átengedni. Van hogy előtte összenézünk, és látszik, hogy pontosan tudja miért nem. Volt aki ilyenkor lepattan és azzal a lendülettel tolja tovább mosolyogva, természetesen azonnal lelassítottam, mivel ettől kezdve gyalogos.

Rendben van hogy Criticalmass és társai, kilobbizták a sok kerékpársávot, kerékpárutat, de akkor szíveskedjenek a tisztelt bringások ezeket használni. Van, ahol aszfaltozott kerékpárút van, mégis az úttesten mennek. Ilyenkor néha megkérdezem, hogy elég ha megmutatom, vagy segítsek is megtalálni, hol kéne tekerni.

Járdán dettó, ott a kerékpárút mellette, nem fogok lehúzódni ha a járdán jön. Ha csúnyán néz ha nem, nem érdekel. Ha ezért beszól, akkor lehet vizsgálni közelről a viacolort...

2013. ápr. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!