Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valaki nem gyalogátkelőn...

Ha valaki nem gyalogátkelőn megy át az úton, mert nincs a közelben, az nem szabálysértés?

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, sok helyen elsőbbséged van gyalogosként, ahol nincs is zebra. Pl egy kereszteződésben, ha azon az úton mész át, amire az autó rákanyarodik, akkor neked van elsőbbséged, hiába nincs sehol sem zebra!
2012. szept. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha szabálysértés lenne, akkor a legtöbb faluban az út másik oldalára születni kéne :)
2012. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Lakott helyen, útkereszteződésekben, a járda vonalának meghosszabbításában mehetsz át. Lakott helyen kívül – kellő körültekintés után – bárhol.


2: ne keverd ide az elsőbbséget, mert nem azt kérdezte.

2012. szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyalogosként úgy oldod meg ahogy szeretnéd, lehetőleg ne ütközz forgalomba ill, ne veszélyesztesd más épségét
2012. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Alaque válasza:
0%
Nana! Azért büntették már meg ismerősömet, mert a zebra mellett három méterre ment át.
2012. szept. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"2: ne keverd ide az elsőbbséget, mert nem azt kérdezte."


Nem keverem az elsőbbséggel. Pontosan emiatt írtam, amit írtam. Ha jártál volna valaha falun, akkor értenéd. Ott nem érik egymást az autók a forgalomban. Ha szerencséje van, még a csiga is átér úgy, hogy nincs veszélyben az élete. Elhiszem, hogy ez szokatlan.

2012. szept. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: A zavart az okozza, hogy én annak a másodiknak írtam, aki most az első. Törölve lett egy beírás.
2012. szept. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,


a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),


b) egyéb helyen bárhol,


a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át."


Forrás: Kreszdoktor

2012. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bazsuszto válasza:
nem, ez nem szabálysértés, abban az estben ha az átkeléseddel nem zavarod a járműforgalmat!
2012. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!