Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogátkelőn ha van lámpa...

A gyalogátkelőn ha van lámpa és biciklivel vagy le kell szállni és áttolni vagy át lehet úgy is menni hogy rajta vagy?

Figyelt kérdés
Mert én ugy szoktam hogy rajta vagyok.
2009. jún. 4. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Úgyis átmehetsz, de csak akkor minősülsz gyalogosnak, (és akkor kell az autósoknak elsőbbséget adniuk neked)ha leszállsz.
2009. jún. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Ha piros van neked akkor lekell(ene) szálni,ha zöld akkor maradhatsz mert neked zöld.
2009. jún. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Az első vagyok, bocsi, a lámpás dolgot nem vettem figyelemebe, szóval ott nem tudom, hogy mi a szabály, de amúgy sima gyalogosátkelőnél amit leírtam, az úgy van.
2009. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Tökmind 1 mert nem bűntet meg senki érte..
2009. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ide vonatkozó kresz idézet:


"Zebrán az elsőbbség csak a gyalogosokra vonatkozik.

Tehát biciklisekre csak akkor,

ha a zebránál leszállnak és tolják a biciklit. Ha kerékpárral az egyik járdáról a másikra kelünk át a

zebrán, akkor ezt csak megfelelő körültekintéssel, és lassan tegyük. Az autósok ugyanis csak

gyalogosokra számítanak ott. Száguldozó biciklisekre nem!"

2009. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Hmm...ugyanazt írtam, mint ami a Kresz- idézetben van, csak a saját szavaimmal, mégis lepontoztak. Szerintetek miért?
2009. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gyalogosként nagyon haragszom azokra a biciklisekre, akik átcikáznak a zebrán, és nekem kell a testi épségemet féltve azt se tudom,merről kerülgetnem őket. Az a tisztességes, ha leszállnak.
2009. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad, és nagyon veszélyes!


azért, mert te átlagosan 20-30 km/h val biciklizel, egy gyalogos 5 km/h val gyalogol, de általában meg is áll a zebra szélén.


ha egy autós körülnéz, nem rohan át gyalogos, átmegy 50 (60-70-80) nal a zebrán, és ekkor te bevágsz elé. az fájni fog!


Szóval már csak biztonsági okokból se menj át biciklivel a zebrán. Amúgy meg a kresz szerint is tilos

2009. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
Olvassátok már el a kérdést, benne van az hogy lámpa. Ha van lámpa kötelező megállnia az autósnak nelegyetek már ilyen analfabéták.
2009. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy az analfabéta haver!

mert nem az volt a kérdés, hogy kinek kell megállni, hanem az, hogy átmehetsz e kerékpározva, vagy csak leszállva

2009. jún. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!