Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogátkelőn ha van lámpa...

A gyalogátkelőn ha van lámpa és biciklivel vagy le kell szállni és áttolni vagy át lehet úgy is menni hogy rajta vagy?

Figyelt kérdés
Mert én ugy szoktam hogy rajta vagyok.
2009. jún. 4. 19:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, én arra gondoltam, ahol van lámpa.
2009. jún. 5. 13:59
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindenképpen leszálni( nem úgy, mint a tahók Zalaegerszegen, a tömegbe hajtva).

Máskülönben biciklivel áthajtani nem tanácsos, láttam már a saját szememmel biciklist repülni a levegőben, mikor kihajtott a zebrán egy Wartburg elé...

2009. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Elmesélek egy történetet.

Adott egy város, a neve legyen Tiszaújváros. Van ott egy nagy, 2x2 sávos kereszteződés, ami minden közlekedő felé lámpával biztosított, van külön lámpájuk a gyalogosoknak. Történt egyszer, hogy a lámpás kereszteződésben amikor a gyalogosoknak volt zöld jelzés egy bácsi, a biciklin ülve tekert át a másik oldalra, amikor jött egy autó és már nem tudott megállni a piros lámpánál. A bácsit az autó elütötte és a bácsi meghalt. Az ügyet lezárták és vétkesnek a bicikliző bácsit hozták ki, mert nem tolta a biciklit! Szóval lehet analfabétázni a másikat, de akkor sem lehet biciklizve átmenni a zebrán ha van lámpa, ha nincs.

2009. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!