Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért történik sok baleset a...

Miért történik sok baleset a vasúti átjárókban?

Figyelt kérdés

Autó/busz/teherautó/bicikli/motor stb. vezetői miért gondolják, hogy van esélyük a vonattal szenben?

A műszaki hibától eltekintenék, mivel úgy látom, hogy a legtöbbször az emberi tényező a probléma. (És itt most nem a vonatvezetőre gondolok, akinek esélye sincs megállni.)



2013. jan. 24. 14:04
1 2
 11/19 szántóvető ***** válasza:
21%
a sebesség nem öl.Ausztriába hülyeséget írtak ki.Németben mehetsz amennyivel akarsz pályán.
2013. jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"a sebesség nem öl.Ausztriába hülyeséget írtak ki.Németben mehetsz amennyivel akarsz pályán."

Németországban sem mindenütt korlátozásmentesek az autópályák. Elég sok helyen van sebességkorlátozás és ahol nincs, ott is 130-at ajánlanak.

Az, hogy a németországi sztrádák egy részén nincs felső sebességhatár, nem azt jelenti, hogy gyorsan hajtani mindig, mindenhogyan biztonságos. Aki szakadó esőben, gyakorlatilag pár tíz méteres látótávolság mellett is 300-zal dönget a Porschéval a zsúfolt pályán, hogy megmutassa, ki a király, az úgy hülye, ahogy van. Akkor is, ha egyébként ezt megteheti. A megengedett legnagyobb sebesség ugyanis azt jelenti, hogy ideális körülmények között (száraz, meleg, tiszta aszfalt, nappali fény, jó látási viszonyok) akár annyival is lehet menni. Egyébként viszont nem muszáj.

Na, így kell értelmezni "A sebesség öl" feliratot. Nem lehet mindenütt 220-szal repeszteni csak azért, mert "ennyit még kényelmesen megy az omega, érted".

2013. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 szántóvető ***** válasza:
Ez igaz,a mindenkori út-és látási viszonyoknak megfelelően kell vezetni.De ezt tudja minden sofőr mert a KRESZ-ben is benne van,ezért sem látom értelmét az ijesztgetős feliratoknak.
2013. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"De ezt tudja minden sofőr..."

Ha tényleg minden sofőr tudná, nem lenne egyetlen olyan baleset sem, amit a gyorshajtás okoz. Pedig bizony akadnak ilyenek, nem is kevés. Úgyhogy néha nem árt emlékeztetni a közlekedőket arra, hogy a sebességhatárokat nem kötelező megszegni. Van, akin ez sem segít ("mer' nehogymá' az 530d-vel 90-nel kelljen menni, ez 160 alatt nem érzi jól magát, meg nekem sportfutómű van alatta, a Jaóska csinálta flexszel, úgy fekszi az utat, hogy még 200-nál is elengedhetem a kormányt"), de azért érdemes megpróbálni, mert akadnak, akiknél eredményt lehet vele elérni.

2013. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 szántóvető ***** válasza:
hát sztem nem bonyolult dolog pályán közlekedni,mondhatnám azt is h biztonságos mivel el van választva a pálya középen.Én felemelném a sebesség6árt 200-ra.Ha már 3,5T felett tilos előzni.
2013. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 szántóvető ***** válasza:
igen,egy 530d szenved 130-nál ez igaz.
2013. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 szántóvető ***** válasza:
*tililom 7,5 T.felett
2013. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vannak bamba és elalvó sofőrök. Viszont egyről konkrétan tudom IRL ismerős miatt, hogy agronómus volt, és a búzatáblát nézte, azért állt meg, és nem esett le neki, hogy egy vasúti átjáróban van... :(
2013. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18, és mi lett vele?
2013. jan. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!