Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vállalnak be annyian...

Miért vállalnak be annyian beláthatatlan kanyarban előzést?

Figyelt kérdés

Most haltak meg nemrég öten egy ilyen balesetben, köztük egy gyermek is. Régóta vezetek, és gyakran előznek meg engem is olyan kanyar előtt amit nem lehet belátni (tehát bármikor jöhet szemből valaki). Én sem látom be, és az engem előző autós sem. De mégis elkezd előzni. Az előbb említett balesetben egy kamion jött szembe. Tehát az előzést bevállaló autós is életveszélyben van ilyenkor, és a szembejövő is, hiszen frontálisan ütközhetnek. Ami az egyik legrosszabb.

Egyszer utasként megéltem egy ilyet. Beláthatatlan kanyar volt előttünk, és buszt kezdtünk előzni. Semmit nem lehetett látni, hogy jön e szemből valaki. A vezető közölte hogy most lehet hogy meghalunk... Szerencsére nem jött szembe senki.

Legutóbb amikor így előztek engem, majdnem baleset lett a vége, mert jöttek szembe... Csikkanó gumival tudta csak elkerülni az ütközést az engem előző.

Jaa és nem szoktam feleslegesen cammogni az úton, ha valaki erre gondol. Sokat vezetek, átlagos kocsival.

Ha valaki szokott így előzni, annak is kíváncsian várom a válaszát.


2009. aug. 12. 12:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Utasként éltem már ilyet, szerencsére nem lett belőle baleset. Olaszországba a dolomitok felé haladva, képzeljétek milyen szép kanyargósak az utak, szembe pedig jön a biciklist előző kamionos. Szépen villogott is nekünk. Azóta áldom azt az embert aki kitalálta az ABS-t. Ezt a videót pár napja rakta ki valaki, szerintem nagyon tanulságos és minél több emberrel meg kéne nézetni:


http://www.youtube.com/watch?v=YrDdVWoTzcg&feature=related

2009. aug. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
10:10-esnek üzenem: A pálya amire gondolsz sztem Mogyoródon az Alians vezetéstechnikai centrum. Ott voltam 1x én igaz nem nagy mellénnyel és nagyképűen de valóban tud pl egy rántópados fékpálya meglepetést okozni amikor a jeges utat szimuláló műviaszon 4x fordul körbe a kocsi:S Igen egy két kopasz "ki ha én nem" BMW-s f@szagyereket szívesen megnéznék ott hogy áll helyt
2009. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: azért, mert BARMOK!!! Nem gondolnak se önmagukra, és a többi (normális) közlekedőre sem. Nagyon bíznak a saját-, és az (általában szar) autójuk képességeiben is. Régen, min. a 8 általános iskola elvégzése volt a jogsi megszerzésének a követelménye, ma már az is elég ha valaki felismeri a betűket és a számokat. Azt senki nem vizsgálja meg, hogy a jelentkező funkcionálisan analfabéta-e, vagy egyáltalán alkalmas-e a "csapatjátékra", mert a közlekedés az egy nagy "csapatjáték"! Van olyan is, aki "simán", pénzért megveszi a jogosítványt!
2009. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!