Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vállalnak be annyian...

Miért vállalnak be annyian beláthatatlan kanyarban előzést?

Figyelt kérdés

Most haltak meg nemrég öten egy ilyen balesetben, köztük egy gyermek is. Régóta vezetek, és gyakran előznek meg engem is olyan kanyar előtt amit nem lehet belátni (tehát bármikor jöhet szemből valaki). Én sem látom be, és az engem előző autós sem. De mégis elkezd előzni. Az előbb említett balesetben egy kamion jött szembe. Tehát az előzést bevállaló autós is életveszélyben van ilyenkor, és a szembejövő is, hiszen frontálisan ütközhetnek. Ami az egyik legrosszabb.

Egyszer utasként megéltem egy ilyet. Beláthatatlan kanyar volt előttünk, és buszt kezdtünk előzni. Semmit nem lehetett látni, hogy jön e szemből valaki. A vezető közölte hogy most lehet hogy meghalunk... Szerencsére nem jött szembe senki.

Legutóbb amikor így előztek engem, majdnem baleset lett a vége, mert jöttek szembe... Csikkanó gumival tudta csak elkerülni az ütközést az engem előző.

Jaa és nem szoktam feleslegesen cammogni az úton, ha valaki erre gondol. Sokat vezetek, átlagos kocsival.

Ha valaki szokott így előzni, annak is kíváncsian várom a válaszát.


2009. aug. 12. 12:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A nyár folyamán a Mátrában, a motorosok számára igencsak kedvelt helyen kezdett minket kanyarban előzni egy sportkocsi. Én még a kanyar levágásokat sem értem... Főleg olyan helyen, ahol tudni hogy sok a motoros. Elvégre motorral egy balos kanyart az út jobb széléről kezdünk, és a felezőnél fejezzük be. Balos kanyart pedig felezőnél kezdjük, és jobb szélen fejezzük be. És ez nem azt jelenti, hogy versenypályának néznénk az utakat. Viszont én kanyarban csak motorost szoktam előzni, motorral. De ez más kategória.
2009. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jah és egy másik.. Amikor kanyar előtt kezdte el előzni a biciklis a buszt olyan 80 körül. Épp mi jöttünk szembe. Minket meg majdnem kezdett előzni a mögöttünk jövő motoros. Szép lett volna ha találkoznak :S
2009. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

celica-nak értelek amúgy nekem is az autóm a kedvenc :D

mint neked!

Csak tudod az a baj hogy egyszer adódik ami adódik és lehet hogy te és a kocsid ,vagy te a kocsid és a családod szenvedsz balesetet egy másik őrült által!

A mai világ kiszámíthatatlan és szar...

Azért balesetmentes közlekedést!

:)

2009. aug. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha valaki ismeri az utat amin közlekedik mert mondjuk naponta arra jár és tudja azt hogy azon a szakaszon nem jellemzö az hogy száguldozzanak szemből mert nem messze mondjuk keresztezödés van vagy zebra

Plusz ha az út adottsága olyan hogy van mellette vizesárok vagy megfelelően széles ahhoz hogy félrerántsd a kormányt és gond nélkül megállj

Plusz ha olyan az útviszony hogy nem csuszik nem kátyus illetve mögötted nincs senki sem ugyhogy van hova visszatérned ha beletaposol a fékbe akkor miért ne elöznél beláthatatlan kanyarban is??


Én is szoktam ha valaki baromi lassan tötymörög de ezeket elötte mind felmérem és mérlegelem magamban...



Vezetési rutin....

2009. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Motorost mondjuk én sosem elözök sőt ha hátulról jön is inkább lehúzodok és elengedem...


Elözö voltam...

2009. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Huhh...érdekes amit írsz, kicsit ijesztő, és számomra itt-ott kissé érthetetlen.

Ok számít a helyismeret, de ha egyszer nem látod be a kanyart, akkor bárki jöhet szemből nem? Nemcsak száguldozókra gondolok, hanem mondjuk Józsira aki bulldózerrel jön, vagy Ilonkára aki meg suzuki marutival, benne két gyerek a hátsó ülésen.

Aztán írod hogy ha széles az út az jó, Ok. és említed a vizesárkot is. Az mért jó? Bele lehet menni?

Meg hogy gond nélkül megálljak. Lendületes előzés közben? Hogyan?

Írsz az útviszonyokról, amik esetleg jók, nem kátyús, nem csúszik, de könyörgöm nem látod be a kanyart, előzöl és jön szembe valaki?? Nem csúszik...na és? Lesz időd kikerülni a szemből jövőt? Nem valószínű!

Olyanokat írsz, hogy 'félrerántsd a kormányt' , 'beletaposol a fékbe' stb. Neked ezek a fogalmak beleférnek a normális balesetkerülő közlekedésbe? Mert szerintem úgy kéne közlekednünk hogy elkerüljük az előbb említetteket.

2009. aug. 17. 00:07
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

nos, anno régebben énis csináltam ilyeneket. a választ rá nemtudom, egyszerűen felelőtlen voltam, és nem gondoltam a következményekre, ugyanis gyorsa kell dönteni h megelőzöm e vagy sem. ebben a gyorsaságban meg kimarad az h milehet, ha...

aztán egyszer, egy egyenes úton való előzésnél (egyenes, nem kanyar) kicsit rosszul sikerültek a dolgok, szerencsére nemlett frontál, de milimétereken múllott...de lett belőle egy betonfal.

azóta nem előzök, sehogysem, kanyarban pláne

2009. aug. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

OFF

A Celica-s kollégának üzenem a legelső hozzászólása miatt: Ami az Opelt illeti: nekem OPC Astrám van 246 lovas és hidd el ha valami az a kocsi meg tud ugrani egy előzés során. Az a baj h az Opelt mindenki a lemustrált 10-15 éves F Astrákkal meg régi Corsákkal skatulyázza be holott kihoztak nem is kevés gyári vadállatot ami elég sok 4 kerekűnek adná fel a leckét... Nekem Opelom van és hidd el tudna meglepetést okozni...

ON

Kanyarban én sem szoktam előzni szerencsére csak 1x tapasztaltam ilyesmit de a barmarcú az utolsó pillanatban visszasorolt pedig én már ki is néztem az árkot h hova rántom félre az utolsó pár méterben... Elég parás volt de megúsztam. Szerencsére azóta nem volt más. HA már a necces helyzetekről van szó az előzés csak egy a jó pár olyan helyzetből amit egyes rutintalan hétvégi sofőrök meg tudnak teremteni. A másik kedvencem amikor egy álló sor mellett haladok és valaki kiugrik elém mert csak szélfogónak van a tükör ugyebár....

2009. aug. 17. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Háát ja azok a hétvégi fosőrök...:-)

Viszont azért a bevállalós fiatal srácok is tudnak alkotni...De ők legalább tudnak autót vezetni. Tisztelet a kivételnek...

2009. aug. 17. 08:55
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Pesten van valahol egy pálya, ahol autósok próbálhatják, milyen ügyesek. Az ottani főnök mesélte, hogy sok nagyszájú, kivagyi, beképzelt sofőr távozott onnan a küszöb alatt... Ugyanis ők azok, akik, ha pl. nem sikerül nekik egy manőver, képtelenek ezt elhinni (még hogy nekem nem?!), és újra és újra elkövetik ugyanazt a hibát.

De itt legalább szembesülnek azzal, hogy nem minden a merészség, a magabízó önteltség! Attól, hogy azt hiszi magáról valaki, hogy ő a menő, attól még nem lesz valóban megbízható, rutinos, gyorsan és jól reagáló, rövid idő alatt helyesen döntő sofőr.

2009. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!