Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetést kaphat az...

Milyen büntetést kaphat az aki egy beláthatatlan kanyarban ok nélkül az út közepén álldogáló embert halálra gázol?

Figyelt kérdés
Az öcsém tegnap éjjel egy éles,beláthatatlan kanyarban gázolt halálra egy idős férfit aki ok nélkül ácsorgott az út közepén, sötétedéskor.Nem tudott megállni, a férfi a kerekek alá került és még a mentők kiérkezése előtt meghalt, az öcsém megengedett sebességgel haladt, kisteherautóval ment az első két kerék átment a fickón.
2011. aug. 28. 13:00
 1/7 anonim válasza:
15%

életfogytiglant. a bácsika nem tehet róla, ha jobban figyelt volna lehet megtudott volna állni.

amugy rendőr vagyok.

2011. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez hatalmas poén volt, nem gondoltál rá, hogy szerepelned kéne a showder klubban?!-.-
2011. aug. 28. 13:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért megnézném rendőrkém, ha eléd állna be egy tata sötétedéskor a kanyarba. Mondjuk lakott területen kívül, olyan részen ahol 90 a megengedett sebesség.
2011. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem, ha szerencséje van nem fog kapni semmit. Voltak szemtanuk, akik állítják, hogy a férfi (ittas volt?) ott álldogált, vagy valaki aki látta az egészet? Fékcsíkok vannak, vagy lassítás nélkül hajtott át rajta?

Egyébként ebben az országban az ítéletek mint tudjuk teljesen logikátlanok, aránytalanak. Egy cigány végigrabolhat 50 házat, kínozhatja a lakókat, dehát szegény hátrányos helyzetű, hadd tegye. Egy ismerősöm nemrég áthajtott a piroson (tehát átcsusszant a sárga végén, nem ivott, semmi előélete nem volt), a rendőr meglátta megbüntette, majd 2 hónap múlva jött a levél, hogy menjen tárgyalásra, mert elveszik a jogsiját, sőt még a börtön is szóba került!!

Csak azért mondom, hogy itt tényleg akármire lehet számítani, de azért remélem helyre jönnek a dolgok!

2011. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha a kreszben lenne valami olyasmi, hogy olyan sebességet kell megválasztani, hogy megtudj állni váratlan akadály esetén is. Beláthatatlan kanyarban a 90 kicsit sok nem gondolod? szerintem ha a tata az út szélén bandukolt volna jól láthatóságiban, akkor is elkapja, hiszen beláthatatlan kanyarról van szó nem?! Indokolatlanul volt ott? Honnan tudod, gondolom tőle már nem tudtátok megkérdezni.

Az segíthet neki, ha az áldozat ittas volt.

25. § (1) Járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra.

26. §(4) A jármű sebességét az (1)-(3) bekezdésben említett sebességhatárokon belül úgy kell megválasztani, hogy a vezető járművét meg tudja állítani az általa belátott távolságon belül és minden olyan akadály előtt, amelyre az adott körülmények között számítania kell.

2011. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam,hogy 90-el ment...

Az első kerék átment az emberen és az autó alatt halt meg, a hátsókerekek már nem mentek át rajta.

A fékezés a gázolás előtti utolsó pillanatban történt vagyis az autó ellökte az embert előre, és mikor az elterült az aszfalton átmentek rajta a kerekek, még 1 métert sem lökött rajta az autó,tehát messze nem valószínű,hogy 90-el ment.

2011. aug. 28. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem felfűgesztetet,vagy semmit.mert a bácsi nem viselt pl zöld mellényt és emiatt nem is látthata volna öcséd.
2011. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!