Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért vállalnak be annyian...

Miért vállalnak be annyian beláthatatlan kanyarban előzést?

Figyelt kérdés

Most haltak meg nemrég öten egy ilyen balesetben, köztük egy gyermek is. Régóta vezetek, és gyakran előznek meg engem is olyan kanyar előtt amit nem lehet belátni (tehát bármikor jöhet szemből valaki). Én sem látom be, és az engem előző autós sem. De mégis elkezd előzni. Az előbb említett balesetben egy kamion jött szembe. Tehát az előzést bevállaló autós is életveszélyben van ilyenkor, és a szembejövő is, hiszen frontálisan ütközhetnek. Ami az egyik legrosszabb.

Egyszer utasként megéltem egy ilyet. Beláthatatlan kanyar volt előttünk, és buszt kezdtünk előzni. Semmit nem lehetett látni, hogy jön e szemből valaki. A vezető közölte hogy most lehet hogy meghalunk... Szerencsére nem jött szembe senki.

Legutóbb amikor így előztek engem, majdnem baleset lett a vége, mert jöttek szembe... Csikkanó gumival tudta csak elkerülni az ütközést az engem előző.

Jaa és nem szoktam feleslegesen cammogni az úton, ha valaki erre gondol. Sokat vezetek, átlagos kocsival.

Ha valaki szokott így előzni, annak is kíváncsian várom a válaszát.


2009. aug. 12. 12:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Nem fontos nekik az életük.

Vagy nem gondolnak bele, mi történhet.

Vagy azt hiszik sérthetetlenek, és rossz dolgok csak másokkal történnek.

Én ugyanígy nem értem a 200-al száguldó motorosokat sem.

Borítékolható, hogy egyszer megbillen a motor, és akkor viszontlátásra a túlvilágon.

2009. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kanyarba én se szoktam viszont a kanyarhoz közeledve (pár száz méterre) még igen. Sokszor ilyenkor is levillogtak már. Bár soknak elmagyaráznám hogy nem az opel, skoda vagy akármilyen kocsi teljesítményével megyek. celica-m van 200 lóerős megültetve. Nem vezetek a megengedetnél gyorsabban persze előzésnél 80tól 150-ig leehet megugrik de minél elöbb vagyok a sávomba annál jobb.
2009. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem fontos nekik az élete, egyáltalán nem érdekel, nekem sem fontos az ő élete, viszont a családomé, akik velem utaznak igen! Az esetek nagy többségében pedig azok halnak bele, akik szabályosak. Egyszerűen nem gondolkodnak, menőznek, nincsenek tisztában a kocsijuk és saját maguk képességével.
2009. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hmm érdekes amit írtok köszi, igazából lehet nem is teljesen jól fogalmaztam a kérdést, mert már bent a beláthatatlan kanyarban kevesen indítanak előzést, inkább az a jellemző hogy a kanyar előtti egyenesben mennek ki előzni, későn kezdik el és (valószínű ők is tudják) hogy képtelenség lesz azt biztonságosan befejezni.
2009. aug. 12. 13:53
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szinte naponta eőfordul velem, hogy az engem előző csak azért nem ütközik a szembejövővel, mert én fékezek, és így befér elém...

Aki kanyarban teszi, még felelőtlenebb, mert ott senki, a vétlen fél sem látja, van-e valaki szemből. De megy, mert a múltkor is sikerült:(

2009. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

És az a szomorú hogy bármikor bármelyikünk áldozatává válhat ennek a fajta előzésnek, hiszen lehet hogy mi leszünk azok akik a kanyarban szemből jövünk (szabályosan) és a jóember előlünk nem tud majd kitérni, visszamenni a sávjába. Szóval már erre is gondolnunk kell, hogy bármikor szemből belénk csapódhat a kanyarból egy kamikáze?

Bakker...

2009. aug. 12. 15:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

a celica vezetőjének:

Lehet hogy akkora nagy autód van csak mi van ha te éppen 90-150-es tempóval előzöl kanyar előtt és szemből nem látod hogy jön egy másik állat aki 150-170-el jön ?

Akkor benéz a hapi az ablakon és ugrás a temető .

2009. aug. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem minek elöz kanyarban..elözzön meg egyenesbe ha annyira siet!egyébként általában ahogy észrevettem csak a nagyképü parasztok csinálják a kanyarba elözéseket!(pl apuci megdobott egy M3-al és kemény vagyok,vagy a kopinger az s-es audiával!)nekem is tuningolt autóm van de én nem nagyon hajtom ezeken a szar utakon 2.meg nem akarom kidobni ha összetörtem,azt a pénzt amit az autóba beleöltem!
2009. aug. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Celicás vok. Nos én is írtam hogy nem kanyarban hanem elötte... Eddig nem volt gondom. Én se hajtok bár azért nem tudom minek tuningolod ha nem használod ki, és csodálkozol ha félévente "beállnak" a dugattyúk. Alám se tolták a kocsit. Amihez értek azt megcsináltam rajta.Ami macerásabb szakembert igénylő arra, raktam félre ami nem nagy cucc. Vki nyaralásra költ én a kocsimra
2009. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
csak optikára megyek mert tökéletes a moci ami benne kalapál!járok vele elég sokat ugyhogy nem hinném hogy hiába csináltam volna!én is inkább az autóra költök ezért nem hiányzik a költségvetésemböl a lökösök törése,a futómü sza*ámenése ezért nem is hajtom kátyus utakon a megengedettnél gyorsabban!!!!
2009. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!