Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Személygépkocsival közlekedik....

Személygépkocsival közlekedik. Az Ön előtt haladó motoros kanyarban kicsúszik. Megáll segítséget nyújtani. A sérült bukósisakja sérült, bal könyökét fájlalja, nagyon nehezen mozgatja. Mit tesz?

Figyelt kérdés
Hiába kerestem rá a neten az elsősegély tételek között, nem találom mit kell tenni. Persze tippeim vannak, de nem tipp alapján szeretnék vizsgázni majd:S
2010. ápr. 17. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom de ha elrontod akkor is megadják. Én 3-ból egyet se tudtam mégis megadták.


Meg mindenkinek. Ez elsősegély ezen nem kell parázni :D

2010. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:)))
2010. ápr. 17. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire sérült, mivel fájlalja a könyökét, akkor a fejét annyira csak nem verhette be:P

Meg kell kérdezni, hogy esetleg mije fáj még, ha durva elváltozás nem látható,akkor a könyökét Desault kötéssel(2db háromszög kendővel) kell rögzíteni.

A sisakot óvatosan el lehet távolítani, hiszen magánál van, de mivel megütötte a fejét is, ezért le kell fektetni, nehogy elszédüljön ha fel áll.

Szerintem,de ez nem a hivatalos válasz. :)

Nem bánnám ha kicsit szigorúbb lenne ez a vizsga jól jöhet akár otthon is, ha történik valami, de így szinte értelmetlen.Mindenkinek annyi csak a célja, hogy átvergődjön rajta.

Sok sikert a vizsgához!

2010. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Mivel magánál van ezért megkérdezem hogy van-e további fájdalma. A sérült testrészt nyugalomba helyezem. Valószínüleg törést szenvedett. Biztosítom a helyszínt, mentőt hívok. A bukósisakot nem veszem le az esetleges nyak, gerincsérülés miatt.


Igazából ennyi az egész, csak mondjuk a sorrend más.

2010. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem a sisakot nem szabad eltávolítani mert ha a sisak sérült akkor van esély fejsérülésre és ha leveszed a sisakot csak rontasz rajta ha így van. De az átjárható légutakat biztosítani kell, meg kell győzödni is erről. a könyökével röntgen nélkül nehezen tudnál okosat csinálni, meg ez hogy fáj a könyöke sokadrangú dolog. esetleg stabil oldalfekvés amíg meg nem jönnek a mentők
2010. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
hívok egy mentőt és rágyújtok :S :D
2010. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A sisakot csak akkor kell levenni, ha eszméletlen. Akkor is kettő ember veheti csak le... A sérült motorosokat mindig nyakcsigolya sérültnek kell tekinteni!
2010. ápr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ezek a hozzászólások (sajnos) nagyon jól tükrözik a valóságot.
2010. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Megállok, kérdezgetem mi van vele, mentőt hívok. Ha meg vmi jó csaj akkor még bekísérem a kórházba.

17/f

2010. ápr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Nyird ki és tied a motorja.:)
2010. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!