Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jó dudálgatni a másikra, ha...

Jó dudálgatni a másikra, ha nincs is baleset veszély?

Figyelt kérdés

Amikor valaki sávot vált, de indexelt, és a sávban haladó lassan ment, és nem tetszett neki, hogy bem,entek elé, még csak vészfékeznie se kellett, de dudálgat.

Van értelme ilyen és ehhez hasonló helyzetekben dudálgatni?



#baleset #veszély dudálás
2012. máj. 17. 18:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szabály barátom. Nagyon sok tévhit él emberekben. Ez az egyik.
2012. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
jobbra tartási kötelezettség van érvénybe,szal a külsőbe kell menni,előzni meg a belsőbe besorolással és utána vissza.elvileg így kéne,de senki se csinálja ezt.köztük én se.a dudálgatós marhára meg vigyorogni mint a rothadt tök vagy kicsúfolni.hadd egye a kefét :)
2012. máj. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12: egy az egyben ez sem igaz így. Nézz utána a KRESZ-ben!
2012. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13

azért 2010 nem volt olyan régen,mikor tanultam vezetni és mindig így csináltatta velem az oktatóm.lassú volt a kollega előttem vagy busz vagy Mari nene biciklivel, be a belsőbe,ha megelőztem akkor vissza a külsőbe.miért?jobbra tartás :)

2012. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14:

Íme a KRESZ:


Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.

2012. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

10-es vok.

no hát igen, igy szól szabály, közbe én is utánna jártam. Mondjuk nekem az oktató mindig ezt mondta hogy ha a belsőbe vagyok, akkor ott mennyek a maximummal, ne akadályozzam se**emben lévő 2000es BMV-t vagy épp telepjárót. (suzuki swiften tanultam vezetni:)) Szóval, én maradok a külsőbe, főleg ha hamarosan jobbra fordulnék.:)

2012. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!