Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire csinálhatom azt,...

Mennyire csinálhatom azt, hogy főútnál kicsit kijjebb állok meg, hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire köcsögség, illetve m,ennyire veszélyes-e, de 4 hónapja van jogsim, nem sokat vezetek, heti 1-2 alkalommal, de volt, egyszer, hogy álltam ugye elsőbbségadás táblánál főúton, már 2 perce ott álltam, türelmesen, nem akartak elfogyni az autók, én meg nem merek piszok gyorsan nagy gázzal kifrodulni, mert nem megy olyan jól még a vezetés, meg az autó se a gyorsulásáról híres. Szóval senki nem akart kiengedni, és nem akartak elfogyni az autók, lámpa meg sehol a közelbe, hogy majd csak pirosat kapnak. Na, kicsit kijebb gurultam, úgy kb, hogy aki baklról jött, átkellett, hogy menejn a szembejövőbe, hogy kikerüljön, de szemböl is jöttek neki, így egyből lassítottak, és villogtak.

Mennyire csinálhatom ezt?

Balesetveszélyes, illetve rohadt bunkó dolog?


2012. márc. 1. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Balesetveszélyes, illetve rohadt bunkó dolog.
2012. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nagyon bunkó dolog, egyszer kiszállnak és jól megvernek
2012. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt nem lehet tudni,hogy ki,hogyan reagál rá,ha kimész elé.És nem azért balesetveszélyes,mert nem adod meg az elsőbbséget,hanem az előbb emmlített ok miatt.

Én úgy gondolom,hogy az is rohadtul bunkó dolog,ha több száz méterről látok egy autót várakozni és nem engedem ki.Oké,hogy szabály,de az vesse rám az első követ...

Ha én ilyet csinálok,akkor igenis gurítom előre az autót az utolsó előtti centiig,hogy balesetveszélyesnek tűnjek.Ha állok,leszarnak.

Felmérem a köztünk lévő távolságot és valahogy megállapítom,hogy kanyarodással,mindennel együtt fel tudok-e gyorsulni akkora sebességre,amekkorára az áldozatom le tud lassulni.Ha van ilyen helyzet,márpedig ez gyakoribb,mintha kiengednének,akkor megint elkezdem gurítani az autót és megpróbálok mindent kihozni az autóm teljesítményéből minimum addig,amíg az előttem lévőt elkezdem megközelíteni.

Így,ha beléd jön,nem én leszek a hibás,mert azért már jóval féktávolságon kívül talált meg.

Azonban ez elég sok figyelmet,fegyelmet meg rutint igénylő művelet és,amiért előbb-utóbb meg kell tanulni,azért ne gondold azt,hogy minél előbb...

Ez veszélyes dolog,ha hideg fejjel végiggondolja az ember,nem ér annyit az a maximum egy deci üzemanyag,amit elpöfékel egyrészt a lehetséges rossz miatt,másrészt meg a gyorsítás is el vesz ennyi pluszt.

Szóval,ha arra gondolsz,hogy mennyire elnéző az autós társadalom ezügyben,arra azt tudom,mondani,hogy az átlagot tekinteni nincs értelme,mert egyénekkel találkozol ilyenkor és nem fogják megszavazni,hogy köcsög vagy-e vagy nem.De én azért arra számítok,hogy megértik,nem akartam bunkó lenni meg veszélyeztetni.De,ha nem érti meg,akkor úgy veszem,mintha ő vágott volna elém.Mert az ilyen megtenné szívbaj nélkül.

Mindent egybevéve,én azért azt javasolnám,hogy ezt ne csináld kötelező jelleggel,amikor a tizedik autó sem enged el.De van,amikor a cél szentesíti az eszközt.

De akkor lesgél felkészült és a kockázatot is minimalizáld!

2012. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anno az oktatóm is úgy tanította hogy ilyen helyzetben finoman gurulni kell kefelé. Persze úgy hogy ha valaki nagyon nem akar kiengedni az el tudjon menni. De kicsit kerülnie keljen téged. Így többnyire lesz 1-2 olyan akinek van annyi esze hogy beenged maga elé és nem kerülget.
2012. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom,hogy az is rohadtul bunkó dolog,ha több száz méterről látok egy autót várakozni és nem engedem ki."

Minek egy kiforduláshoz "több száz méter"? Lakott területen 15-20 méteres résbe már kényelmesen be lehet sorolni!

:)


Kedves kérdező, te meg azért állsz sokat, mert mint írtad még nincs rutinod. Majd lesz olyan is pár év múlva, hogy állsz valaki mögött és anyázol, mert nem indul el a kamionnyi résen! :)

Az 1-2 perc várakozás meg nem a világ!

2012. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15 méteres résbe?

Hát futva odaérek hozzád 15 méteren belül:D

2012. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Finoman tolod ki az orrod. Lassan, de ráutaló magatartással, hogy menni szeretnél. Olyat én se engedek ki soha aki 10m-re a saroktól várja hogy kiengedjék. cm menetben tolod ki az orrod, néha megállsz, aztán megint tolod ki. Előbb utóbb be fognak engedni. Ha bunkó dolog ha nem, nincs más választásod. Egyébként szerintem nem bunkó dolog éppen azért,mert ha arra vársz (messzebb a saroktól) hogy valaki önként kiengedjen, hát ott fogsz megőszülni...


Akkor balesetveszélyes, ha "beesel" a kereszteződésbe. Ha előtte akár megállsz, és álló helyzetből csurogsz szépen befelé, akkor annyira nem gáz. Persze függ a kereszteződés beláthatóságától is... Ha nagyon nincs látás, akkor baromira figyelj oda, hajolj előre a kocsiban hogy jobban lásd jönnek-e.

2012. márc. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!