Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntethet-e a rendőr ha...

Megbüntethet-e a rendőr ha nincs hátsó lámpám a biciglin de. Lo-kor?

Figyelt kérdés
5ooo,-Ft-ra büntetett meg a rendős, mert nem volt a bringámon hátsó lámpa de. lo órakkor.

2012. ápr. 27. 13:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tudom, off leszek, de nagyon kíváncsi lennék, hogy az itt okoskodó és bicajosokra fröcsögő autósok vajon ugyanúgy kiállnának-e a szabályok mellet, ha a rendőr a lejárt steril pólya miatt büntetné meg egy közúti ellenőrzés során, vagy azért, mert menetiránnyal szemben parkolt az utcán.


Amit a rendőrök mostanában csinálnak, igazi kekeckedés. Ahelyett, hogy a piroson áthatókkal vagy a gyorshajtókkal törődnének.

2012. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

" ha a rendőr a lejárt steril pólya miatt büntetné meg egy közúti ellenőrzés során, vagy azért, mert menetiránnyal szemben parkolt az utcán. "


E két dolog még nem okozott balesetet.

Az, hogy lámpa nélkül hajt valaki sötétben, az igen. Sőt, hányszor...


Bár megjegyzem, magam részéről tiltanám a kerékpárok kötelező felszerelés nélküli árusítását.

KRESZ szerint kötelező felszerelés, anélkül ne lehessen venni. Autót sem vehet valaki duda lámpák, fék nélkül mondván majd a tulajdonos felszereli...

2012. ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Sötétben basszus,sötétben .... Délelőtt 10h-kor hol van sötét ugyan ? Képmutatás az egész,semmi más
2012. ápr. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%

Képmutatás baz.dki...

Menj és tüntess azért hogy a rendőr megállít és leveteti a rendszámor, ha a kocsidon nincsen NAPPAL 10-kor egyetlen világítótest sem.


És mondd meg neki akkor, hogy ugyanmár NAPPAL minek?! Ez képmutatás nemde?

2012. ápr. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Az autóból elég nehéz kiszerelni a lámpát, a biciklik többségéről viszont szimplán le lehet tépni, és ugyanolyan könnyedséggel rárakni.

Vajon a kérdezőnek is ilyen könnyen fel-le szerelhető lámpája van.

2012. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Akarom mondani: Vajon a kérdezőnek is ilyen könnyen fel-le szerelhető lámpája van?
2012. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a baj? Kötelező? Kötelező! Mit kell ezen problémázni? Fel kell szerelni, és kész! Mit kell ezen nyavajogni már! Azt bajnak tartom, hogy nem a kresznek megfelelő felszereléssel közlekedik valaki, és nem annak megfelelően árulják.
2012. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Volt már olyan, hogy de. hirtelen beborult az ég, és a sötétség, illetve azuhogó eső miatt az utolsó pillanatban vettem észre a biciklist egy kanyarban, pedig 40-el mentem a hirtelen leeső eső miatt. Én még nappal is bekapcsoltatnám a kerékpárosok világítását úgy, mint ahogy a motorosoknak kell. Sokkal jobban észre lehet venni őket!
2012. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#11 Személy szerint én nem "okoskodom", hanem évi 8000 km-t tekerek városi forgalomban, és szeretem nyugodtan tenni. Ezért van a bringámon minden szükséges kellék, elfér és emiatt még akkor se vághat meg a rendőr, ha rossz napja van.
2012. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Alex Fly ***** válasza:

Nem tudom. Fogalmam sincs, mi az a bicigli.

Amennyiben viszont nem ismered a helyesírást és kerékpárt értesz alatta, akkor egyértelműen igen. A 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 116. §-a írja, milyen kötelező tartozékoknak kell lenniük a kerékpáron ahhoz, hogy részt vehess vele a forgalomban. És nem ír olyat, hogy nappal ne kellene lámpa -csak azt, hogy nem kell használni.

A rendőr pedig nem jogalkotó, hanem jogbetartató, így meg is fog büntetni -ha egyéb hiányosság nincs, akkor azt el szokták fogadni, ha a járművedre csak a konzol van felszerelve, az egy mozdulattal felszerelhető lámpák meg ott vannak nálad. De ezt is zsernyákja válogatja...

2012. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!