Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbüntethet a rendőr ha...

Megbüntethet a rendőr ha fóliázott az autó oldalsó illetve hátsó ablaka ami elég sötét? Műbizonylatom van róla, forgalmiban benne van, az ablakokon rajta van a száma, műszakin is átmegy de a rendőrök mindíg ezzel kötözködnek?

Figyelt kérdés
Már volt hogy megállított rendőr igazoltatott és azt mondta leveteti a rendszámot a fólia miatt,csak mivel rokonom rendőr aki épp ott volt rá való tekintettel csak figyelmeztetett.Az autót így vettem minden legális rajta nem kókány munka,autószerelő műhelyben műszakin azt mondták nem lehet gond,nem értem akkor mért bántja őket és mért kell ezzel piszkálódni.Járt már más hasonló cipőben?

2012. febr. 17. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én műszakira mindig levettem, vagy ott vették le, aztán újra lefóliáztattam. :D
2012. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A hátsó oldalsó ablakok vagy az eslő oldalsó ablakok fóliázottak?

A hátsó szélvédőt és az összes hátsó oldalsó ablakot akár milyen EU jelzéssel ellátott fóliával lehet fóliázni. Gyári fólia meg pláne hogy szabályos.

Az első oldalsók és a szélvédő elméletileg nem lehet sötétített.

2012. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem a kipufogóé kötekedtek egy-két helyen a műszakival, h nem eredeti a kipufogó. :D Máshol meg csont nélkül átment...érdekes.
2012. febr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van műbizonylat és benne a szám szabályos de az első ajtókra nem lehet tenni! Engem ilyené rendeltek be műszakira na meg persze a xenon miatt...
2012. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a hátsó szélvédőt és a hátsó ajtó ablakait akár 100%-os fóliával lesötétítheted viszont az első kettőt csak 70%-al lehet maximum. magyarul erős füst színűre. Az elsőt meg nem szabad
2012. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekünk egy 3 ajtós corsa b volt lefóliázva, a rendőr szólt az első kettőért, és 10 ezerre büntetett. műszakira le kellett venni.
2012. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol hallottam h az első két ajtót 70%ra lehet mert nem! Ezt a Nemzeti Közlekedései Hatóság mondta nekem személyesen mikor megállítottak és berendeltek műszakira a sötétítés miatt pedig az még 70%os se volt csak olyan 25%..

De a hátsókat akár ne is falazhatod akkor sem szólnak érte...

2012. febr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*Hallottad
2012. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első szélvédő fóliázása esetében minimum 75% látható fényáteresztés az előírás, mely értékeket már sokszor a gyári üvegszínezések is túllépik. A feltelepített fóliának a Nemzeti Közlekedési Hatóság engedélyével (H-engedély, vagy AF engedély) kell rendelkezenie.


azaz, 25 százalékban lehet sötétített, a fény 75 százalékát át kell eresztenie.

2012. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Békés megyében tuti nem nálatok lehet nem....
2012. febr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!