Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha van B-s jogsim és olyan...

Ha van B-s jogsim és olyan mögött ülök motoron akinek nincs rá jogsija engem megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Utast nem, a vezetőé a felelősség.
2012. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De bizony hogy megbüntethet, ha bevallod hogy tudtad és mégis felültél mögé. Nem olyan rég két barátomat ezért büntették meg, az egyiküket duplán mert övé volt a kocsi is, de a másikat is mert hagyta és tudta, na meg olyan eszes volt hogy ezt be is vallotta :P
2012. márc. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A helyzet az hogy terepmotorja van havernak. Rendszám sincs rajta. És a földútig van vagy 500m aszfalt út ahol kicsit parázok mögötte hogy nem-e jön rendőr.


És mi van akkor ha azt mondom hogy nem tudtam hogy nincs rá jogsija? (meg rendszámról se tudtam :P)

2012. márc. 2. 23:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja elhinni a rendőr úgysem, legalábbis ha nem olyan hülye akkor biztos nem hiszi el.
2012. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondom, utast nem büntetnek ilyenért. Az autós szitu más, ott egyrészt jogosulatlan személynek engedte át a delikvens a gépet, másrészt amennyi esze volt be is vallotta. Egyébként ha terepmotorral vagytok és ne Nivával mennek utánatok az életben nem kapnak el, a Mondeo az első komolyabb bakháton felhasal. Vagy esetleg le is lehet tolni a gépet addig, 500méterbe nem kell belehalni.
2012. márc. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem megbüntethet...

Mivel tudtad, hogy neki nincs jogosítványa és mégis úgy veszel részt vele a forgalomban, így veszélyeztetitek a többi közlekedőt (közúti veszélyeztetés, bizony). Akkor is megbüntethetne, ha neked nem lenne jogosítványod, de mégis felültél mögé...

2012. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem meríti ki a közúti veszélyeztetést a dolog, utaskánt csak passzív résztvevő vagy, de ebbe bele se menjünk. Gyakorlatban: anno amíg nem volt A-s jogsim 2-3 éven keresztül mentem utassal is közúton, ugyanilyen szitu miatt mint a kérdező, 3x állítottak meg, 1. alkalommal simán elengedett a rendőr miután közöltem vele hogy nézdcsak, ott a földút, oda megyek, nem szeretném tolni a 650es gépet 2km-t, elég nehéz, a barátnőm ül hátul, van rajta bukó, a protektoros dzsekim, megyünk piknikezni 2. alkalommal kaptam egy feljelentést, utána meg egy 70ezres csekket és 3havi eltiltást 3. alkalommal pedig megegyeztem egy tizesben az intézkedő rendőrrel. Mind a három esetben utassal mentem, még a papírjait sem kérték el soha, még az a szerv sem aki feljelentett. Szóval erről nagyjából ennyit, nem fognak szívózni az utassal. Persze ez 5-6éve volt, 15-16éves koromban, azóta meglett először az A1, utána a B, , aztán meg az A kategóriás jogsim is, tehát legálisan közlekedek. :) De nem hinném hogy túl sok mindent változtak a dolgok, bár az öcsémet a napokban egy ötezresért is elengedték. Amúgy ahogy mondtam is, 500m-t lehet tolni a gépet, az még kibírható távolság.
2012. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát azt az intézkedő rendőr dönti el, hogy veszélyeztette-e a közlekedőket, ha meg olyan napja van...

Arról nem is beszélve, ha bármilyen baleset történik (akár mások hibájából is) nagy valószínűséggel ti lesztek a hibásak...

2012. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor ha lehet inkább nem ülök fel mögé még a lakott területen :)
2012. márc. 4. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!