Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet az jó sofőr aki eddig...

Lehet az jó sofőr aki eddig csak egy autót vezetett mióta megvan a jogosítványa?

Figyelt kérdés

Mielőtt meglett volna a jogsim, akkor már mentem pár km-t az akkori autónkkal. A következő autó amit vezettem az a tanulóautó volt. Mióta megvan a jogosítványom, azóta csak a saját kocsinkat vezettem.

Nem azért nem nem mernék más autót vezetni hanem mert nem volt lehetőségem.

Van olyan ismerősöm akinek ugyan annyi ideje van meg a jogosítványa mint nekem, és ő már a saját kocsijukon kívül legalább 4 különböző autóval ment már.

2,5 éve van jogosítványom és imádok vezetni, mentem már el 100km-re és egyszer voltam autóval külföldön is. Vezettem télen csúszós úton téligumival és téligumi nélkül, esőben, sötétben.


2012. márc. 14. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100 km-re? Azt a mindenit! Te aztán bírod a gyűrődést. :-) A válasz egyébként igen.
2012. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Messzebbre azért nem mentem mert semmi dolgom az ország másik végén.
2012. márc. 14. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz valaki jó sofőr, hogy hány féle autót vezetett. Sokkal többet számít, hogy mennyit - minél többet gyakorolsz, annál jobban át fogod látni a forgalmat, a környezetedet, annál hamarabb képes leszel felismerni egy esetleges veszélyhelyzetet, annál jobban fogsz reagálni rá. Hiába vezetett a haverod 5 féle autót, ha még egyikkel sem tudja, hogyan fog viselkedni egy vészfékezés, vagy egy esőben megcsúszás esetén.
2012. márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 13 különböző autót(kistehergépek is ide sorolódnak) vezettem az elmúlt 5 éveben, de nem érezném, hogy ettől rutinosabb lennék.
2012. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jó sofőr igen,rutinos is,főleg azzal az autóval. Ha átül egy másikba,pár kilométer után megérzi úgyis. Én régóta vezetek,de ha átülök egy teljesen ismeretlen autóba,nekem is menni kell vele egy kicsit mire ráérzek.. Van hogy egy nap több járművel is megyek,egyik után át kell szokni a másikra.. :)
2012. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem még szerez sok rutint, egy jó soför nem attol az hogy vezetem itt ott ne sértödj meg .

változatos vezetés kocsikra értem példa sok szart vezetsz kifinomul egy szuper képeséged hiba érzékelöd a kocsikra .

mikor egy jót vezetsz élvezed érzed ha baja van egyből vágod ennek nem kéne igy csinálnia.

én szerintem változatos sofőr a jo mert gyorsan alkalmazkodik a vezetéshes ,példa én volt egy nap vezetem nissan atleon kis teher gépkocsit 5 méteres platoval aztán délután iveco dailyt hosszut, majd este egy renault expresszt ...

a változatoság és sok szart vezetsz csak elönyödre válhat és igy ugyeseb kifinomultab leszel.sok ember hidd el oda adnál egy olyan kocsit szarakodna a 3 as fokozat ,kuplunk szinkron lenne vagy rossz és nehezen emelne ki váltáskor csak töbszöri probálkozásra.

féked alig fog de te gurulsz vele és fékezel kézivel és motor fékkel? stb muszaki okok...formák.

lehet sokan nem fognak egyet érteni velem de szeritem én igy értékelném a jo sofőrt .

változatos rutinos probléma felismerő és meg birkozik vele.

2012. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!