Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szeretnék jó sofőr lenni, de....

Szeretnék jó sofőr lenni, de. (folyt. )?

Figyelt kérdés

5 éve szereztem meg a jogosítványom. Körülbelül 3 évig alig-alig vezettem, az utolsó két évben pedig igaz hogy többet használtam az autót, de csak itt ahol lakom, ami egy kisváros, nem nagy kunszt, emlékezetből lehet vezetni.

Sajnos olyan érzésem van hogy pl. a Balatonra levezetnék, nem érezném magam biztonságban, mert kezdem elfelejteni a dolgokat. (Nem tudom mennyire érthető)

Azt mondják van érzékem a vezetéshez, és szeretnék is jobb lenni, de ha van lehetőségem pl. Győrben vezetni, inkább lepasszolom, mert félek h vmi galibát okoznék. Mit tegyek? Hagyjam a fenébe, ha ilyen hülye vagyok?:S

23L


2011. júl. 24. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nő vagy? Nagyongyorsan add el a kocsit egy férfinak mielőtt összetöröd.


Viccet félretéve , keress olyan utakat ahol nem minden másodpercben látsz egy autót (gondolok itt hegyi vagy falusi utakra) Ott vezesss egy ideig és lessz önbizalmad.

2011. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Haha:)


De annak mi értelme? Nem friss a jogsim, kitapasztaltam már az autót is, minek guruljak egy kihalt úton?:D

2011. júl. 24. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:

én is sokáig paráztam,de aztán jöttek olyan helyzetek,hogy munka,suli miatt egyedül kellett Pestre és külföldre vezetnem. eleinte vert a víz,aztán belejöttem. de a mai napig izgulok,ha ül mellettem valaki,pedig egyedül teljesen magabiztos vagyok már. kényszerítsd rá magadat a rázósabb utakra. én is Győrben tanultam meg rendesen vezetni,és a friss jogsimmal egyszer még belém is jöttek a körforgalomban. ezek a dolgok csak megerősítenek.

35/N

2011. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"De annak mi értelme? Nem friss a jogsim, kitapasztaltam már az autót is, minek guruljak egy kihalt úton?:D"


Hát ha nem friss a jogsid,és kitapasztaltad az autót akkor mi értelme a kérdésnek????


Miért nem mész vele Pesten?? vagy Győrben?? vagy nagyobb városokban miért nem mész vele???


Hisz te mondtad: Minek guruljak kihalt úton!


Nem értem miért félsz nagyobb városokban vezetni?!


Következő: tankold meg a kocsit,menj fel Pest belvárosába és vezess ott 3-4órát folyamatban!

2011. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

35N köszönöm, ment a zöld kacsó:)


Dj Szicso: Higgadj...az az értelme a kérdésnek, hogy félek hogy galibát okoznék, ha egy kihalt úton vezetek abban továbbra sem látok logikát.

2011. júl. 24. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha érzed az autót miért félsz, hogy galibát okoznál? Legközelebb vezess te egy nagy városban és meglátod, hogy ugyanolyan, mint bárhol máshol...:)
2011. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdez, mert tudja hogy bajba kerülhet ha valamit elnéz.Tudja magáról,hogy a tudása nem az igazi.

Ez a jobbik eset, mert én rengeteg olyat látok naponta,akik azt hiszik magukról,hogy nekik nagyon megy,de sokszor csak a másik járművezető gyors reagálásának köszönhetik az életüket. A bután válaszolókat megkérném,gondoljanak vissza,hányszor kerültek ők is veszélybe önhibájukból? Mindenkinek áll a zászló,csak valaki ezt tudja is,mint pl: a kérdező.



A tanácsom a következő: Próbálj olyan zsúfoltabb helyen is vezetni amit jól ismersz. Próbálj előre gondolni,akár 2-300m-re is. Figyeld hogy milyen úton haladsz,ebből tudsz következtetni a forgalmi helyzetekben,hogy kinek van elsőbbsége. A legfontosabb, hogy olyan sebességgel hajts,amiben még biztos hogy előre tudsz gondolkodni. Hs 30-al mész akkor annyival, feltartasz valakit? majd

kikerül. dudál?Kapja beee!



Én buszt vezetek.De ha valami nem gömbölyű,akkor én sem erőltetem a megengedett legnagyobb sebességet.


Az oktató azt mondta ha valamiben nem vagy biztos állj meg,két álló jármű meg elég ritkán okoz balesetet.

2011. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ, főleg Busman114-nek, azt hiszem te értetted meg leginkább, hogy miről beszélek:) megfogadom a tanácsod!:)
2011. júl. 24. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok dolog van:

Egyrészt ahol élsz, ott kényszerítsd magad, hogy ne emlékezetből, hanem a táblák alapján vezess.


Keress olyat aki jár más városba is, ültesd be magad mellé: te vezetsz és mondod a táblákat amiket láttál, mintha az oktatód ülne melletted. Mondod az elsőbbségeket, sebességet, stb... Másképp nem megy mint hogy csinálod.

2011. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!