Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha betartom a kresz, és abból...

Ha betartom a kresz, és abból baleset lesz, megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Tegnap jártam Bp. külterületén, kihalt szakasz, 2*2 sávos út. Az úton volt egy zebra, de lámpa nem volt rajta.

Az út jobb oldalán egy nő várta, hogy átmehessen. Én lelassítottam, megadtam neki a JOGOS elsőbbséget. A nő lelépett, és átsétált a kocsi előtt, erre a belső sávon (tőlem balra ugye) meg jött egy állat vagy 100-zal. A nő is figyelmetlen volt, épp hogy megállt, a másik autós meg nem vette észre a csajt, majdnem elütötte. Kicsit belerántott a kormányba és - terémszetesene ahogy egy igazi surmó tenné - dudált mint a barom.


Na most a kérdés: ha elüti a szerencsétlen nőt, akkor engem ezért megbüntethetnek?

Mert azért már büntettek meg, hogy nem adtam meg az elsőbbséget.


2012. márc. 1. 19:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Máskor ha ilyen van, mielőtt jeleznél a gyalogosnak, hogy átmehet, előbb menj a belső sávba. Ha látja egy autós, hogy belső sávban áll egy autó, nem fog a külsőben állat módjára elszáguldani.
2012. márc. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Qrvára nem életszerű, hogy ha nekem a külső sáv a célszerű, átmenjek a belsőbe azért, mert úgy egy barom szabálytalankodó talán könnyebben észbe kap. Ráadásul tovább fogok a zebránál vesztegelni, mivel a gyalogos később halad el előttem.
2012. márc. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nyilván csak akkor engedsz el gyalogost, amikor ráérsz és nem sietsz, igaz? És ezen az a pár plusz másodperc sem fog változtatni, míg átbattyog egyetlen sávot és legalább megmented az életét is esetlegesen.
2012. márc. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne dramatizáljátok már túl, a surmó ugyanúgy ki fog vágódni jobbról 100-al, ahogy elmegy a belső sávban is , nem lehet kivédeni, nem fogod megmenteni ezzel senki életét. Meg szoktam állni én is, elengedem azt aki zebránál vár ha van helyem megállni, de ha gyalog vagyok odafigyelek, kb 10éves korom óta tudom hogy ha többsávos az út, és az egyik sávban elengednek az nem jelenti azt hogy a másikban nem fog jönni egy barom. Sok embernél van a szupermen-szindróma, azthiszik sérthetetlenek, és csak mennek mereven előrenézve mint a lemmingek, aztán csodálkoznak meg fel vannak háborodva és mutogatnak mikor 20centire állok meg tőlük, félig keresztben, pedig figyeltem és csak 35-el mentem. Azt nem is említem mikor vár, megállok, villantok, dudálok, csak néz, mikor elindulok meg lelép elém , én meg átnyomom a fékpedált a tűzfalon. Több szereplős játék az egész, sok barom autóstársam van, de gyalogosból is pont ugyanannyian vannak a majmok.
2012. márc. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A dolog egyszerű:

- megállsz a zebra előtt, és nézed a tükröt, hogy balról jön-e valami barom. Ha jön, mutatod a gyalognak hogy várjon, ha nem jön senki, intesz neki hogy mehet


- ha nyár van és le van húzva az ablak, mutatod a

melletted levő sávban érkezőknek, hogy álljanak meg. A gyalognak meg ugyanúgy jelezhetsz hogy mehet-e vagy sem.


Pont egy hete láttam ilyen szitut: az autós mutatta a gyalognak hogy me menjen, a gyalog is értelmes volt, fogta, amikor a bunkók elmentek autós intett, gyalog átment...

2012. márc. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem büntetnek meg-ahogy az elöttem szólók is irták ,de egy sztorim nekem is van erre : osztottpályás úton, külsö sávban megálltam ,hogy elengedjem a gyalogost ,a HÜLYERENDÖR kivágódott mögülem és a belső sávban átvágtatott a gyalogos előtt akkor,amikor az már az autó elött volt ( kb 2m lehetett köztük) . A gyalogos rázta is az öklét és a "nemzetközi jelzéssel" gyakorlatilag utalást tett a "szerv" édesanyjának a foglalkozására
2012. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is leírták nem fognak megbüntetni. És igen az is igaz, hogy néha a gyalogosok az nem normálisak.

Én is írok egy sztorit. Ment előttem egy autó, megállt a zebra előtt 2 méterrel. Kiszállt belőle egy öreglány, az autó meg továbbhajtott. Az öreglány blattyogott az út szélén. Nem mertem kikerülni, mert mi van ha gondol egyet, és átmegy az úton. Sétált 2 métert, fellépett az útpadkára, előtte ott volt a zebra. Na mondom most biztos átmegy végre. De csak nézett. Megálltam, intettem neki, menjen, erre csak nézett a semmibe. Gázt adtam, és elindultam. Természetesen pont akkor lépett le. Satufék, megállok. Visszalép az útpadkára. Nem lehetett több egy percnél az egész, de én ott öregedtem 20 évet. Ja és ez egy forgalmas úton, mögöttem egy csomó autó, szembejövő forgalom stb.

2012. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Napkiraly ***** válasza:
52%
gyalogoscsalogatás :DDDD
2012. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!