Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha betartom a kresz, és abból...

Ha betartom a kresz, és abból baleset lesz, megbüntetnek?

Figyelt kérdés

Tegnap jártam Bp. külterületén, kihalt szakasz, 2*2 sávos út. Az úton volt egy zebra, de lámpa nem volt rajta.

Az út jobb oldalán egy nő várta, hogy átmehessen. Én lelassítottam, megadtam neki a JOGOS elsőbbséget. A nő lelépett, és átsétált a kocsi előtt, erre a belső sávon (tőlem balra ugye) meg jött egy állat vagy 100-zal. A nő is figyelmetlen volt, épp hogy megállt, a másik autós meg nem vette észre a csajt, majdnem elütötte. Kicsit belerántott a kormányba és - terémszetesene ahogy egy igazi surmó tenné - dudált mint a barom.


Na most a kérdés: ha elüti a szerencsétlen nőt, akkor engem ezért megbüntethetnek?

Mert azért már büntettek meg, hogy nem adtam meg az elsőbbséget.


2012. márc. 1. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Téged semmiképp!
2012. márc. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És nincs olyan, hogy gyalogos csalogatás, vagy ilyesmi?
2012. márc. 1. 19:26
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Miért büntetnének téged azért, ha más hüje?
2012. márc. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy a KRESZ ismerne ilyen fogalmat.:)
2012. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Akkor jól van, akkor ezután is udvarias leszek, ha meg baleset van, nem én voltam a hibás, engem ne szidjanak, mert betartom a szabályokat.
2012. márc. 1. 19:29
 6/18 A kérdező kommentje:
És még udvarias is vagyok, ha nem sietek sehova.
2012. márc. 1. 19:30
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem büntethetnek, de azért annyit teszek pl, ha nyitva van az ablak, kiteszem a kezem, ha tudom hogy valószínűleg megállok többször finoman rálépek a fékre, mondhatnám villogtatok, a másik sávban érkezőnek.

Ha "veszi" veszi, ha nem nem..

Még az is lehet, ha látom, hogy a másik nem fog megállni, rádudálok a gyalogosra. Amíg velem veszekszik esetleg jogát emlegetve, megússza.

Ebben az is van, hogy nem szeretnék sebesültet kötözni, mentőre várni...

2012. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha jól tudom van egy olyan kresz szabál,y hogy ha többsávos úton a zebra előtt megáltt az egyik sávban egy kocsi, akkor a másik sávban jövőnek is meg kell állnia. Egyébként jártam már én is úgy, mint ez a gyalogos =(
2012. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Így van. Ha valamelyik sávban az autó lassít,a másiknak is lassítania,sőt megállnia kell. És mindegy melyik sávban haladsz. Ez egyébként elég gyakori a gyalogosgázolásos eseteknél.
2012. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Ha megállsz a zebra előtt akkor a másik sávból érkező is köteles megállni. Még ha már nincs is gyalogos de ő átmegy akkor is megbüntethetik őt mert elméletileg a te kocsid takarásából a zebrán szabályosan közlekedő gyalogos elé léphet. És ugye akinek van jogsija az tudja hogy a gyalogos az Isten...


Erről eszembe jutott egy eset, jó forgalmas főúton zebra, autósok sose engednek át ott egy gyalogost se. Aztán egy autós megtette. Amint fékezett hátulról nekimentek...

És 2 ilyen esetről is tudok ugyanazon a helyen...

2012. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!