Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan húzzátok be a kéziféket...

Hogyan húzzátok be a kéziféket? Gyorsan vagy lassan és hány kattanásig?

Figyelt kérdés

Tanulok vezetni és az oktatóm úgy tanítja hogy LASSAN húzzam fel és számoljam egy.........kettő .........három ........ négy. Ha csak gyorsan felhúzom, felrántom, szerinte nem jó. Akiket ismerek, mind gyorsan felrántják és kész. Ha emelkedőn kell megállnom majd, akkor biztos nem fogom számolgatva lassan számolva behúzni, hanem csak felhúzom gyorsan.

De mi lesz a vizsgán? A vizsgabiztos mit fog szólni hozzá, hogy a kötelező parkolás végeztével lassan húzom be a kéziféket?



2012. febr. 12. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Ritkán használom. Ha mágis, akkor betaposom.:)
2012. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy húzom felfele is, hogy benyomom a gombot, és amikor érzem, hogy jó kiengedem. Amúgy emelkedőn szerintem mindenképpen úgy húzd ahogy én csinálom és a gombot se kell kiengedni akkor hanem tartani
2012. febr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Én rálépek a fékre és határozottan felhúzom, amíg jön!


Azt nem mesélte az oktató, hogy olyankor mi van ha a 4. kattanás után még nem fog a kézifék? Akkor elgurul az autó, vagy mi?

2012. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

négy kattanásig kell felhúznom lassan, esetleg 5-ig de nem tovább, mert akkor csak nyúlik a bowden, és nem fog jobban

(ismerőseim 6-7-8-ig felhúzzák, ők a bowdennel nem törődnek)

2012. febr. 12. 21:49
 5/12 anonim ***** válasza:
gomb be nyom felhúz ameddig birod és ki engeded a gombot! a bovden meg baromság!
2012. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

nekem is azt mondta az oktatóm, h a vizsgán majd lassabban húzzam fel, h a biztos hallja a kattanásokat :)


egyébként gyorsan szoktam húzni, úgyis hallatszik, ha eleget kattant. múltkor megszámoltam a mi kocsinkon 6ot tud kattanni :D

2012. febr. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Tehát, hogy megértsd: a VIZSGÁN kell úgy felhúzni, mert meg van szabva a KRESZ-ben, hogy hány kattanás a jó. De majd később rájössz, hogy az autó műszaki állapotával kapcsolatos anyag fele hülyeség.
2012. febr. 13. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez úgy szokott lenni jobb helyeken, hogy akkor húzzuk be lassan, számolgatva, amikor elvégezzük a kötelezően előírt biztonsági felszerelések (gumik, világítás, rendszámok, FÉKEK) ellenőrzését, elindulás előtt. A közlekedés során már rutinszerűen kell használni ezeket, ebből következik, hogy nem kell számolgatni, csak behúzni úgy, hogy az autó biztonságosan rögzítve legyen.
2012. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én nem húzom be a kéziféket, csak egyszerűen P be teszem a váltót...

komolyra fordítva:...azt csináld, amit az oktató kér, aztán ha lesz jogsid, és vezetsz, akkor meglátod, hogy az van, amit előttem már leírtak...

2012. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"VIZSGÁN kell úgy felhúzni, mert meg van szabva a KRESZ-ben, hogy hány kattanás a jó."


A KRESZ-ben semmi ilyesmi nincs meghatározva!

2012. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!