Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy a kéziféket minél...

Igaz, hogy a kéziféket minél többet használod, behúzod annál hosszabb az élettartama?

Figyelt kérdés
Bowden szervizben azt mondták a szerelők, hogy a bowdenek halála ha keveset használják, mert akkor könnyebben rozsdásodik stb.
2011. márc. 17. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
jól mondták! de nem a túl sok behúzás a jó hanem a túl kevés behúzás mellőzése.
2011. márc. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez sztem hülyeség. Én az utóbbi 12 évben be se húztam a kéziféket, most lementem és kipróbltam, és tökéletes. Rozsdásodni eleve csak akkor rozsdásodik, ha víz éri, anélkül nehezen...
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem persze hogy működik ha most húztad be először de ha most elkezded húzkodni lehet tönkremegy hamarabb
2011. márc. 17. 16:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokszor kell használni jól mondta a szerelő.Én nem használtam a focusomon és összerohadt.Ezzel az a baj hogy behúzod fog de ha visszaengeded akkor is fogni fogja a féket.
2011. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha használod is berohadt volna. Attól rohad, ha víz éri. Hiszen arra nincsen logikus magyarázat, hogy valaminek a használattól nőjjön az élettartama. Mert ilyen alapon ha folyamatosan használod akkor soha nem megy tönkre. Ez nyilván hülyeség :D
2011. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha használod nem rohad olyan könnyen össze.A féktárcsa is rozsdásodik ha nem használod kellően,1 év múlva dohatod ki.Nem lett hosszabb az élettartama mert nem használtad.
2011. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kéziféknek nem sok használat kell. Ha állandóan cibálod, kiszőrösödik, megnyúlik a bowden, elkopik a mozgató mechanika. A kéziféknek rendszeres használat kell. Vagyis ne álljon hónapokig behúzott vagy kiengedett állapotban. A kézifékkötél burkolata alá néha bejuthat egy kis víz és ha sokáig nem mozdul a kötél, ügyesen össze tudnak rozsdálni a pászmák a külső páncélhuzallal. Illetve ilyenkor fordulhat elő az is, hogy a fékpofák mozgatását végző mechanika egyes elemei kicsit berozsdálnak. Ha viszont rendszeresen használod a kéziféket, nincs rá lehetőségük, mert mindig mozog egy kicsit a berendezés.
2011. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Időnként nem árt, ha megvasalod, kb. két méteren keresztül ha hátul is tárcsafékes a kocsid, mert nem az üzemi féket használja ilyenkor a kézifék, hanem a tárcsán bellül van egy kis dob, amiben a kézifékpofák vannak. Úgy képzeld el, mint az üzemi dobfékeket, csak kissebbe.
2011. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!