Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kuplungnak mennyi általában...

A kuplungnak mennyi általában az élettartama?

Figyelt kérdés
Van egy 1.4-es benzines Polom, 60.000 km-el. Főleg városban használom, és eddig pontosan kétszer fordult elő, hogy kicsit leégettem a kuplungot, mert béna voltam (füst nem volt, csak büdös). Úgy érzem, hogy kezd eléggé magasan fogni a kuplung, kb. 3/4-ig kell emelnem a pedált. Létezik, hogy ennyi idő alatt elkopott volna a tárcsa?
2011. ápr. 6. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 19 éves F Astrám van és mióta az eszemet tudom "magasan" fog a kuplungja.

Egyik ismerősömnek IV Golf van, szindróma ugyanaz, bár szerintem még magasabban fog, mint nekem.

Egyszer volt, hogy a Ladában rossz volt a kuplung, kuplungolás után "beragadt", tehát nem jött vissza. Akkor cserélni kellett, de utána is ugyanolyan magasan fogott, mint előtte.

Én már megszoktam a magas kuplungot. Egyszer vezethettem egy B Vectra kombit, ott viszont alig engedtem fel a pedált a padlóról, máris fogott. Furi is volt...

2011. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a teljes autó élettartamát ki kell bírnia. De ha valaki bénán vezet akkor persze nem bírja ki és cserélni kell.
2011. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 snakeE46 válasza:
ha a kuplungot hirtelen kiengeded és ha elnyúló hangot hallasz, akkor bizony kuplung csere, ha megég az nem nagy baj mindenkivel előfordul, csak ne csináld túl gyakran. Városi használatban nagyon lecsökken a kuplung élettartama, főleg ha pirosnál rajta tartod a lábad meg ilyenek. Mondjuk 60 ezer kilométernél 1.4 Poloba kuplung csere, ilyet még nem hallottam...adhatsz neki rendesen :)))
2011. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most már 70.000 van benne, egyelőre nem nyúltam a kuplunghoz, ugyanúgy fog még mindig. Megvárom, amíg nem kezd csúszni, de valószínűleg gyárilag állították viszonylag magasra a fogási pontját.
2011. dec. 5. 16:30
 5/5 anonim válasza:
170.000 Km-nél érdemesebb belenézni, szerintem kicsit meggyötörhetted, bár a 2 égés még "elnézhető"
2012. jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!