Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baja a váltónak vagy...

Mi a baja a váltónak vagy kuplungnak?

Figyelt kérdés

5 éves Opel.Alapvetően semmi gond nincs vele,de az utóbbi napokban nehéz néha egyesbe tenni-vagy éppen kivenni belőle- és időnként rükvercbe téve is reccsen egy picit.

A tárcsa nem csúszik,húz rendesen,40ezer km van a kocsiban.

Szerintetek váltóhibás vagy kuplunggal van a gond?


2011. okt. 6. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
És ha üresből nem egyesbe teszed, hanem 2-esbe vagy 3-asba? Ott is nehéz? Ha igen, akkor nem emel ki rendesen a kuplung, ha nem, akkor elkopott az 1-es szinkrongyűrűje. A rükvercet ne vegyük ide mert az amúgy sem szinkronizált.
2011. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A többi sebességnél nem vettem észre.De az egyesnél zavaró,mert nem tudok kilőni,mert kicsit ráfog az egyesre amikor váltani akarok kettesbe.
2011. okt. 6. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Váltóhiba ha kuplung hiba lenne mindbe nehezen menne.

De tutira úgy bizonyosodhatsz meg erről hogy álltó helyztbe váltsd 1 től 5-ig végig. Csak úgy kuplungot taposva a motort járatva. Ha nehéz mind akkor már lehetséges hogy a kuplungod nem emel ki és azon kell után állítani.

2011. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én kinyomócsapágyra gyanakodtam,váltóra nem is mertem... Ha váltó akkor mennyi javítási költségre számíthatok kb ?
2011. okt. 6. 20:46
 5/5 anonim ***** válasza:
hát a miénk is 5 éves opel, 65000 km-vel és megvan ugyanez a probléma, h reccsen a váltó tolatóba téve, és van mikor nem akarja bevenni az egyest mert nem úgy állnak a fogas kerekek, olyankor kettesbe teszek és utána egyesbe, és akkor már könnyen beveszi az egyest, de sőt a miénk még azt is csinálja h rázza magát az egész motor elindulásnál!
2012. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!