Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rossz a kuplungnak ha...

Miért rossz a kuplungnak ha üresben gurulok az autóval?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél olvastam hogy rosszat tesz neki és elég sokat szoktam pl lámpa előtt csak üresben odagurulni, vagy lejtőnél szóval érdekelne a dolog.


Előre is köszi a válaszokat.


2011. márc. 20. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez hulyeség, én is hallottam már.


csomó baromságot terjesztenek.


Kuplungnak egyedül az árt, ha pihenteted rajta állandóan a lábad és sokáig nyomod, meg ha rángatod a kocsit és hirtelen engeded fel mindíg.

2011. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Silber ***** válasza:
Ha ki van nyomva a kuplung, akkor jár a kinyomócsapágy. Ez az alapja. Azt pedig nem leányálom kicserélni.
2011. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallatom, de ha igaz akkor én is kíváncsi lennék a válaszra...
2011. márc. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi a világon. Az rossz, amit az oktatáson tanítanak (legalábbis az én oktatóm ilyen hülyeséget tanított), hogy negyedikben guruljak a lámpához, és csak akkor vehetem ki üresbe, ha már megállt az autó. Ergo, egy csomót kellett kinyomott kuplunggal gurulnom.
2011. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha üresben gurulsz és közben nem nyomod a kuplungot, akkor az nem árt neki.

Az üresben gurulást nem szokták ajánlani ugyan, de nem a kuplung miatt.

Ha sebességben gurulsz, akkor segít a motorfék is a lassításban, illetve ha a teljesül egy-két feltétel(pl. üzemi hőfokot már elérte a motor), akkor motorfék üzemben nem fogyaszt a motor üzemanyagot.

2011. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor volt már itt hitvita az üresben gurulásról, én csak annyit mondok, hogy ha szereted, és megszoktad, ne szokj le róla.
2011. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Kinyomócsapágy megy tönkre. 30/N
2011. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kinyomócsapágy csak akkor sinyli meg a gurulgatást, ha közben nyomva tartod a kuplungot, ha kirakod üresbe, felengeded a kuplungot, akkor az nem károsít egyetlen egy alkatrészt sem.
2011. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
motorféknél csak az újabb autókban fogyaszt kevesebbet az autó vagy a régebbieknél is ? .. mert nekem egy 2000-es évjáratú 206-om van ami még nincs tele mindenféle elektronikával. Egyébként azt hallottam a motorfékes dologról hogy úgy viszont jobban eszi az olajat. Nemtudom ebből is mi igaz.
2011. márc. 20. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Motorfék jó dolog, ha lehetséges alkalmazni kell, mindegy milyen idős a gépkocsi, az elv ugyanaz. A lámpához gurulást hoztad fel példának, ahhoz is tökéletesen alkalmas, hiszen ez lassítja is a kocsit, míg ha kirakod üresbe akkor a fékekre vagy utalva, koptatod őket feleslegesen, ezért szokták rossz dolognak tartani az üresben gurulást, mert nincs motorfék és ha baj van (jön egy mentőautó vagy valami amire gyorsan kell reagálni gurulás közben) akkor rakhatod vissza sebességbe. Persze hosszú oldalakat lehetne erről vitázni pro és kontra mellett, de azért szerintem alapjában véve nem akkora mumus az üresben gurulás hogy írtani kéne a használóit, ha hozzá vagy szokva ne zavartasdd magad, nem károsít semmit.
2011. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!