Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rossz a kuplungnak ha...

Miért rossz a kuplungnak ha üresben gurulok az autóval?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésnél olvastam hogy rosszat tesz neki és elég sokat szoktam pl lámpa előtt csak üresben odagurulni, vagy lejtőnél szóval érdekelne a dolog.


Előre is köszi a válaszokat.


2011. márc. 20. 20:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

alapszabály szerint motorfék üzemben a modernebb autók fogyasztása teljesen nulla, régebbieknek pedig kevesebb az alapjáratinál.


Ha nem nyomod a kuplungot, akkor nem kopik. Ilyen egyszerű.


Én ha csak tehetem, akkor a piroshoz motorfékkel gurulok, mert:

- csökken a fogyasztás, spórolok :)

- ha bármi van, hirtelen gázadásra tud reagálni a kocsi, vészhelyzetben gyorsabban tudsz cselekedni (félreállni, gyorsítani, bármi...)

- motorfék közben a fékpedálon azért annyira rajta szoktam tartani a lábam, hogy égjen a féklámpám, így jelezzem a mögöttem levőnek a lassulást, de valójában a fékhatás nem érvényesül, tehát spórolok a fékkel is

- ha motorfékkel fékezel és jól trükközöl, lehet hogy mire odaérsz zöld lesz, és indulhatsz repülőrajtból

- elméletileg motorfékkel fékezve csúszós úton kisebb a megcsúszás veszélye, bár erről még test közeli tapasztalatom nincsen, így csak "hallomásból" tudok nyilatkozni



A motorféknek egyetlen hátránya van: erősebb az üresben gurulásnál, tehát jobban fékezi a kocsit. Ez van amikor jó, van amikor nem.


Az olajfogyasztásnak a motorfékhez semmi köze sincs, ez hülyeség.


A kérdésre válaszolva: az üresben gurulás nem tesz rosszat a kuplungnak, ez hülyeség.


Lejtőn viszont szabály szerint üresben SOSE gurulunk, "mindíg, minden körülmények között" motorfékkel lassítunk.

2011. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Lejtőn is lehet üresben gurulni, ha nem lassítani akarsz... Bármikor sebességbe rakhatod, ha mégis lassítani kell.


Az utolsó érvedet én alátámasztom, ha van nyomaték a keréken, stabilabb a kocsi. Elég, ha oldalszélben kipróbálod autópályán. Mész ötösben 130-al, kiveszed üresbe, és jobban rá kell tartani a kormányra, különben kúszik. Ha visszateszed sebességbe, újra jobb lesz az úttartás.

2011. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Lejtőn gurulsz üresbe rakod elengeded a kuplungot az nem árt meg neki ha a kuplungod folyamatosan nyomod az árt neki.
2011. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
semmi nem árt a kuplungnak csak ha folyton kinyomod a csapágyat. gurulj üresben bátran kivéve éles lejtőn az már veszélees ott marad a motorfék
2020. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!