Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nézik műszakin a...

Mennyire nézik műszakin a kéziféket?

Figyelt kérdés
nekem igazából működik de nem tökéletesen, fog valamennyit de a szerelő azt mondta hogy ne mindig húzzam be mert úgy maradhat. viszont ez csak most jutott eszembe ,hogy valószínű azt is megnézik,holnap reggel pedig vinnem kellene műszakira? Mit tegyek? Átcsúszhat ezzel a hibával?
2011. jan. 11. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem sem fog rendesen de nem is nézték igaz én nem Magyarországon voltam.
2011. jan. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer meghúzzák, megnézik a fékhatását aztán kiengedik. Hacsak nem szokása minden egyes meghúzásnál menthetetlenül beragadni, akkor nem vészes, egy alkalmat kibír. Ha a beragadás oka az, hogy kicsit feltapadnak a fékpofák, akkor lehet, hogy a forgó fékhatásmérő hatására el is engedik a dobot (láttam már olyan kéziféket, ami álló helyzetben rendszeresen beragadt, de vizsgán, mivel a henger forgatta a kereket, elengedték a dobok a pofát).
2011. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek megpróbáljam így vizsgáztatni? Vagy dobjak rá pénzt hogy tuti átmenjen?
2011. jan. 11. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:

A fék hibáit szigorúan veszik. Bár itt "csak" a kéziféked gyenge,de könnyen lehet hogy emiatt nem engedik át a vizsgán.

Először is feszítenék a kézifék bowdenén ehhez a kocsi közepén kell alá feküdni, és húzni egy 10(?) 13-as(?) anyán 1-2 menetet.Valószínűleg ez a bowden túl laza. Ez az anya sokszor 2 db ,amik egymásnak vannak meghúzva egy menetes száron hogy ne tudjon elforogni/elállítódni,így először a 2 anyát széjjelebb kell lazítani egymástól hogy állítható legyen.

Gyakran full rozsda az egész feszítő mechanizmus lévén állandóan éri a nedvesség,sós latyak,és rendesen rá van rohadva az anya a menetes állító száron.

2011. jan. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom hogy dobjál rá egy kis pénzt hogy tutira átmenjen, ha tényleg minden alkalommal beragad.


Én amikor a fékpadon voltam megvizsgálták a kéziféket, és 40%-os eltérés volt a kettő közt és ezért már nem engednék át. De orral felfelé és, és orral lefelé is megfogja a másfél tonnás autót egy templom domboldalán (igen, ott próbáltam ki) :D

2011. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi rá kellett dobnom 5 ezret úgy hogy a sötétítést meg a nem gyári futóművet sem "vették észre". Plexit raktak az ablakok helyére.
2011. jan. 12. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Micsoda korrupt világ. x(
2011. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!