Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről?

Figyelt kérdés
Hazafele ment előttem egy KIA 65-70km/h-val. Jól belátható útszakaszon elkezdem előzni és ahogy szokás vissza 3.-ba és nyomni. Igen ám de ő is ezt tette. Az előzést kb 130km/h-val fejeztem be és miután visszatértem a sávomba ő rám tapadt és mindenképpen meg akarta mutatni, hogy ő is tud előzni, de erre nem volt lehetősége, mert közben lekanyarodtam (3-4m követési távolságot hagyott). Az ilyen minek vezet aki nem szereti, ha megelőzik miközben ő tötymörög. Nektek mi a véleményetek az ilyen emberekről? És legyetek szívesek ne azt írjátok, hogy én miért nem hagytam abba az előzést felénél. Köszönöm.
2012. jan. 9. 14:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

"Ilyen már velem is történt, legutóljára én megmertem előzni egy kamionost Tico-val és hát ez nem tetszett neki, ezt abból gondolom, hogy dudált,villogott, mutogatott mert, hogy hogymerem én őt megelőzni olyan kis autóval. Csak szegény kamionos nem tudhatta, hogy több mint 30 éve vezetek és nem hagyom magam."


Na most gondolj bele abba, hogy valamelyik nap utolértem egy ilyen Tico-s barmot kamionnal, mert ő nem volt hajlandó 70-nél gyorsabban menni autópályán. Napközben meg ugye nekünk tilos előzni. MIkor megelőztem láttam kb neki is 30 éve lehetett jogosítványa ( itt most a korára céloznék ).

Rengeteg olyan majom van aki pl a 4-esen utolérek megelőzök, majd a Szajoli lámpa piros, ő beáll a belsőbe, zöldnél elmegy, majd 1km után megint utolérem és lehet újra előzni, KAMIONNAL SZEMÉLYAUTÓT! Volt olyan kit a 405-östől Debrecenig négyszer előztem meg.


Lehet te is egy ilyenbe csúsztál bele, csak a 3 év Ticos rutinnal te ezt nem vetted észre ;-)


Személyautóval nem szokott ilyen problémám lenni, hogy valaki elkezdi nyomni mellettem. Egy két kamionos kollégával már akadt, olyankor simán ráhúzom a kormányt , onnantól oldja meg. Ha előtte nem sietett, előzés közben már ne sz0p@sson :)

2012. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Most gondolkozzunk egy kicsit:

Ha az autós utolér, akkor az azt jelenti, hogy egységnyi idő alatt pont akkora távot tett meg, mint te a kamionnal. Akkor mi a túró értelme volt megelőzni?!

2012. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyar temperamentum, nekem az ilyen szarokra van be téve a fülkébe a pajszer!
2012. jan. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

engem ma egy fa-szopó astrás jobbról előzött, úgy hogy a segge majdnem elkaszálta az én kocsim elejét. nem ám hagyott volna visszamenni a külsőbe!


engem nem zavar, ha megelőznek, többnyire a külsőben megyek, pláne, ha a sok okos nagyon siet...

2012. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
az se normális aki egy hosszú jól belátható szakaszon visszateszi 3-asba :)
2012. jan. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Most gondolkozzunk egy kicsit:

Ha az autós utolér, akkor az azt jelenti, hogy egységnyi idő alatt pont akkora távot tett meg, mint te a kamionnal. Akkor mi a túró értelme volt megelőzni?!"

Oké, gondolkozzunk.

Ha az elején nem megy el 20-25km-em, hogy megelőzzzem, akkor nekem nő az átlagsebességem. Ha az első lámpánál beáll mögém, akkor kb 1 perc mulva ő baktathat tovább 65-70-nel én megyek 90-nel, tehát már nem ér utol. Mivel ő jobban gyorsult és megelőzött ( piros lámpától indulva ) és szintén lassabban ment, mint én, nekem újabb X km mire megint van annyi hely, hogy megelőzzem.

Ha mögöttem marad, és nem érek utol másik ilyen "száguldó állatot", akkor nekem jelentősen javul az átlagsebességem és hamarabb érek célba.


Autópályán jobban érezhető a különbség, mint országúton, mert ott kevesebb a lassító tényező. Pl: egy 70km/h-val robogó SPARos teherautó a BP-Nyíregyháza-BP útvonalat 70-80perccel lassabban teszi meg, mint én. Ez már 65-70km differencia.

2012. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
# 11 Hát rólad is van véleményem de nem kezdek el ezen vitázni. Tudom akinek már Tico-ja van az már nem is ember! Csak, pont fordítva volt a "drága kamionos"-t értem utól mert nem volt hajlandó 60-nál többel menni és ezért akartam megelőzni (ami sikerült is) és utána már egyből tudott utánam jönni 120-al is ugye? Szegényt nagyon sajnáltam, hogy nem tudott visszaelőzni a kis egoista!
2012. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam tötymörögni, de a szabályokat betartom, mert nincs pénzem bírságra.

Ez pedig velem szokott megtörténni többször is:

Megyek lakott területen 50-el, valami kis családi autó, benne 5 fővel megelőz a helység tábla előtt 500 méterre, kb 70-80-al és gyorsít. Én megyek 50-el, mert mindig a tábla közelében mérnek, majd a tábla vonalában kezdek el gyorsítani 100-ra. (Ez még a tűréshatáron belül van, és ez az autóm utazósebessége). Persze külterületen már vonyít a suzukija 90-nél, ezért csak 80-85-öt tart. Ráelőzök, akkor ő is padlóig nyomja a gázt, nehogy már a tötymörgő marha visszaelőzze...

Én ezeket nem értem.

2012. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

" Hát rólad is van véleményem de nem kezdek el ezen vitázni. Tudom akinek már Tico-ja van az már nem is ember!"

Nem tudom, hogy van rólam véleményed amikor nem ismersz. Egy hozzászólásból? Kettőből? Ebből tényleg ne csináljunk vitát. Nem a Ticot és a Tico tulajokat akartam leszólni, csak pont múlt hét csütörtökön találtam be egy a kérdezővel ellentétes végletű Ticost.(M1 Budapest felé Tata előtt, 55-60 körüli nagyi,aki kerek 65km/h-val mentm és baktattunk mögötte úgy 25km-t) :)


"Csak, pont fordítva volt a "drága kamionos"-t értem utól mert nem volt hajlandó 60-nál többel menni és ezért akartam megelőzni (ami sikerült is) és utána már egyből tudott utánam jönni 120-al is ugye? Szegényt nagyon sajnáltam, hogy nem tudott visszaelőzni a kis egoista!"


Ezt most nem igazán értem. Utolértél egy kamionost, aki n+1 okból ment épp akkor 60-nal, majd utána gyorsított. Remélem a 120-az csak túlzás, mert nem igazán ismerek olyan tipust('94 utánit), ami ne lenne leszabályozva 90km/h-ra ( gyárilag). Nem lehet , hogy a sebességmérőd csal? Azt végképp nem tudom elképzelni, hogy úgy gyorsuljon kamionnal, mint te személyautóval, pedig már vezettem pár gépet ( olyat is amiben ki volt iktatva a határoló ).

Az előfordul( nyilván nem sík terepen ), hogy számunkra komolyabb emelkedőn lassan megy a gép, viszont lejtőn megeresztjük ( lendületet veszünk a következő emelkedő előtt és visszahűtjük a vizet), akkor a bátrabbak belecsúszhatnak a 120km/h-ba is akár. Ilyen esetben el tudom képzelni, az általad leírt szituációt.Erre egy egyszerű példa: M3 Budapest irányába, Gyöngyös nyugat előtti emelkedő. Személyautóval meg sem érzed, de ha max raksúllyal a 430 lovas Magnum igen csak küzd, hogy felmenjen 60-nal. Nem nagy emelkedő,még éri el azt határértéket, ahova már kapaszkodósávot kellene építeni, viszont minket már nagyon megfog.

2012. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az előzött autónak tilos gyorsítani előzés közben. a követési távolságot meg le kell szarni. ott megy ahol akar. van akinek 3 méter elég, van akinek 50.. ha meg belédmegy? ő lesz a hibás, a biztosító meg fizet mint a katonatiszt.. ennyi...
2012. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!