Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Amerikáról...

Mi a véleményetek Amerikáról és az amerikai emberekről?

Figyelt kérdés
A kérdés úgymond "közvéleménykutatás" céljából került fel. Nemrég olvastam, hogy pl. a japánok nagyon szeretik Amerikát, és a többség azt mondja, hogy ha újjászülethetne, akkor amerikai szeretne lenni. Kíváncsi lennék, hogy mi a helyzet a magyarok esetében :) (vagy akár más külföldi véleménye is érdekel, ha vkinek van olyan barátja/ismerőse stb...)
2011. dec. 28. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudok véleményt alkotni, mivel még sosem voltam az Egyesült Államokban, és az ott élők közül is csak egyetlen emberhez volt szerencsém. De még ha jártam volna is ott, annyit azért tudok, hogy hiába jártam mondjuk New Yorkban, attól még fogalmam sem lesz róla, hogy milyen lehet mondjuk Los Angeles. Vagy mondjuk egészen más egy nagyváros, mint egy kicsi.

Pusztán filmek és elmondások alapján megint csak nem szívesen mondanék véleményt, bár biztos vannak dolgok, amiket ezekből is le lehet szűrni, de kétlem, hogy a valóságot tükröznék.

Mondjuk az biztos, hogy egyszer szeretnék eljutni az USA-ba, lehetőleg hosszabb időre, mondjuk néhány hónapra, mert kíváncsi vagyok rá, milyen lehet, hiszen annyi jót is, rosszat is szoktak róla mondani, ezért érdekelne, hogy én magam milyennek látnám.

Mindenesetre én sem azt a vélekedést nem kedvelem, hogy ott mindenki buta, sem azt, hogy ott aztán mindenben felettünk állnak. Erősen kétlem, hogy egy ekkora ország ilyen egysíkú legyen, sőt, kb. az egyetlen dolog, amit így, a távolból meg tudok állapítani, az az, hogy az Egyesült Államok nagyon is sokszínű lehet.

2011. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos, én ismerek egy amerikait, bár nem túl közelről. Kedvesnek, de egy kicsit távolságtartónak tűnik. Azt, hogy Amerika milyen, majd megmondom a nyáron. (Ha minden számításom bejön, akkor utazni fogok.:))
2011. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ismerek amerikait, és a bulvárhíreket sem bújom, de néha látom, hogy nagyobb sztárok milyen buták földrajzból. Sok a tini terhesség is, sokszériás a tinimamik műsor.
2011. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam már kint, annyi biztos, hogy 10 emberből 9,5 nagyon büszke rá, hogy Amerikai. Az önbizalmuk hatalmas, és a legtöbbjük tudja hogy honnan jött. A legtöbbjüket úgy tudnám jellemezni, hogy pusztán a származásuk is elég ahhoz hogy mindent jól fogjanak fel. Akiket én megismertem, mind teljes erővel dolgoznak, mert fontos nekik a közösség is.
2011. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!