Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mindig csak az autósok...

Miért mindig csak az autósok a hibásak, ha elcsapnak egy gyalogost?

Figyelt kérdés
Napi szinten hallom a rádióban, hogy "már megint egy figyelmetlen autós". A Rohadt életbe, nem lehet, hogy az a szerencsétlen hülye gyalogos is figyelmetlen lehet? Miért csak az autós issza meg a levét, amikor neki szinte minden másodpercben valamire figyelnie kell egy forgalmas városi vezetés során, miközben annak a szerencsétlen hülye gyalogosnak semmi másra, mint hogy ne szaladjon ki egy autó elé, aki nem biztos, hogy időben le tud fékezni? Nekem minden alkalommal zabszem van a seggemben, amikor un. "piacnapon" megyek be a városba, mert akkora birka az összes gyalogos, hogy a babakocsit kitolja másodpercek töredéke alatt az autóútra, hogy az autós átengedje. A hajam meg az égnek áll, amikor mindig azt hallom a rádióban, hogy "megint egy figyelmetlen autós".
2011. dec. 18. 19:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nekem is most csak így a Karácsony előtti őrületben tűnt fel, mert úgy szaladgálnak az emberek, mint a mérgezett egerek. :-) Tudom, hogy ugyanannyi figyelmetlen autós is van, mint gyalogos. pl. amit soha nem tudok megérteni: Zebránál a külső sávból érkező autós megáll átengedni a gyalogost, a gyalogos elindul, a belső sávból pedig "bedurrant" egy másik autó (engem egyszer már így majdnem elcsaptak, azóta jobban figyelek) szóval a belső sávban haladó mégis mit gondol, a másik miért állt meg, ha nem is látja a gyalogost? A külső sávos ugyebár pont takarja a gyalogost, amikor az elindul, a gyalogos pedig nem látja az álló autótól, hogy érkezik a másik a belsőből. Itt viszont az autósnak kellene tudnia, hogy miért állt meg a másik. Ilyen eseteket napi szinten látok.
2011. dec. 22. 11:37
 12/14 anonim ***** válasza:
Én a madaras teszkóban dolgozom, nap mint nap látom mennyire megkergülnek az emberek mind gyalogosan, mind autósan. Autóval közlekedem, ilyenkor jönnek elő a hétvégi sofőrök, akik például egyirányú 2 sávos út jobb oldaláról kanyarodik balra vagy fordítva, netán a körforgalomba befelé menet balra indexel. Na én ezektől jobban kapok frászt és ezek ugyanúgy balesetveszélyesek.
2011. dec. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
ha a gyalogos nem a zebrán megy át,akkor ő a hibás.
2011. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"ha a gyalogos nem a zebrán megy át,akkor ő a hibás."

Nem feltétlenül. Egyrészt vannak olyan helyzetek, amikor a gyalogosnak zebra nélkül is elsőbbsége van. De ha nincs is, akkor is a legtöbb esetben szabályos az átkelés zebra nélküli helyen.

Mindenesetre attól, hogy valakinek nincs elsőbbsége, vagy netalán teljesen szabálytalanul tartózkodik az úttesten, még nem ütheted el legálisan. Ugyanúgy mindent meg kell tenned a baleset elkerülése érdekében.

2011. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!