Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mindig csak az autósok...

Miért mindig csak az autósok a hibásak, ha elcsapnak egy gyalogost?

Figyelt kérdés
Napi szinten hallom a rádióban, hogy "már megint egy figyelmetlen autós". A Rohadt életbe, nem lehet, hogy az a szerencsétlen hülye gyalogos is figyelmetlen lehet? Miért csak az autós issza meg a levét, amikor neki szinte minden másodpercben valamire figyelnie kell egy forgalmas városi vezetés során, miközben annak a szerencsétlen hülye gyalogosnak semmi másra, mint hogy ne szaladjon ki egy autó elé, aki nem biztos, hogy időben le tud fékezni? Nekem minden alkalommal zabszem van a seggemben, amikor un. "piacnapon" megyek be a városba, mert akkora birka az összes gyalogos, hogy a babakocsit kitolja másodpercek töredéke alatt az autóútra, hogy az autós átengedje. A hajam meg az égnek áll, amikor mindig azt hallom a rádióban, hogy "megint egy figyelmetlen autós".
2011. dec. 18. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
de lehet persze a gyalogos is figyelmetlen, csak őt nem védi másfél tonnás kasztni !!! az autósoknak 100-szor olyan figyelmesnek kéne lennie !!! és ugy közlekedni ha valaki kiszalad eléd ! ( pl egy gyerek aki elcsatangolt szüleitől nem tudja még mit szabad és mit nem, nincs félelem érzete) még bőven legyen időd megállni !!!
2011. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem mindig az autós a hibás! De zebrán mindig ő lesz elmarasztalva mert ott a gyalogosnak van elsőbbsége ,ha féktávon belül elédlép akkor is.Mivel meg kell állni minden zebra előtt ha áll ott valaki a kresz szerint.Zebrán kívül ,ha leugrál eléd akkor nem leszel hibás, viszont ,ha megállapítják hogy jelentősen gyorshajtottál akkor más a helyzet.

Piacnapon ,ha tudod ,hogy a piac körül nagy a tömeg és ezzel együtt a sok figyelmetlen ember kiugrál az útra,akkor azon a részen nagyon lassan menj ,és legyél fékkészenlétben.

2011. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne háborodj fel ezen, hidd el, hogy egy figyelmetlen autós sokkal nagyobb kárt okoz, mint egy figyelmetlen gyalogos. Ha neked teher az, hogy vezetés közben sokfelé kell figyelni, akkor nagyon egyszerű: ne vezess. És akkor ugye neked is tök jó lesz, mert a gyalogosok kényelmes életét élheted.
2011. dec. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az autósból is lehet gyalogos és fordítva.mindig az adott szituhoz kell viszonyulni.

ha Pista bá tök részegen lebilleg a járdáról a zebránál akkor igen is figyelmetlen volt az öreg.50es sebességgel megy valaki és Mari nene nagyot hall mint az ágyú meg ráadásul az orráig se lát el,lecsoszog a járdáról na akkor más a leányzó fekvése.hát még ha ő ül a volánnál XD :)

2011. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a fajta, akinek a fenekéhez van nőve az autó, szóval látom én mindkét oldalról is a dolgot. Gyalogosként is mindig figyelek az autósra, hogy lát-e engem, meg tud -e állni a zebránál, nem vagyok-e holt térben. Azért jutott eszembe a kérdés, mert a hírekben hallottam, hogy "már megint egy figyelmetlen autós". Olyant még sosem hallottam, hogy "megint egy öngyilkos jelölt figyelmetlen gyalogos":-) pedig jócskán vannak és figyelem őket, hogy ők mennyire nem figyelnek és rábízzák az életüket az autósra, aki vagy reagál időben, vagy nem. Nekik is körültekintőbbnek kellene lenniük. Összhangban kellene lenniük, nem pedig a törvényben bízni, hogy úgyis a gyalogosé a védelem, mert ezt a föld alól aztán bizonygathatja.
2011. dec. 19. 09:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Teljes mértékbe egyetértek veled kérdező!
2011. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
na igen kérdezőnek igaza van ! multkor mentem el az egyik gyár előtt ahol műszakváltás volt nos ilyenkor jönnek ki az emberek ezért csak 20-30-al mentem 50 helyett na most a egyik hülye gyerek akkor rohant át az úton amikor tőle 2 méterre voltam ,na most ilyenkor álljon meg az autós és ha elcsapom én vagyok a hibás nem? és még körül sem nézett ... Lámpával irányított gyalogosátkelő helyen is nekem zöld gyalogosnak piros és átmegy a zebrán előttem mert ő nem tud várni....
2011. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyenkor nem az autós a hibás,bármit is állít a szenzációhajhász média .Ha piroson ugrál ki a gyalogos,vagy ,ha eléd vetődik a járdáról féktávon ,főleg ha lassan mész 30-al ,akkor nem vagy hibás.
2011. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit mondok, hogy rendőrként sűrűn fogom a fejem, amikor olyan égbekiáltó marhaságokat beszélnek.

A rendőrség dönt a felelősségről, és nem a média.

Nem kell ezzel foglalkozni, vannak ennél sokkal komolyabb dolgok is.

2011. dec. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy súlyosabb dolog, ha egy vétlen gyalogost elütnek, mintha egy vétlen autós elüt egy gyalogos. Ez az, amiért ezek a hírek jobban fel vannak kapva. Egyébként senki nem állítja szerintem, hogy a gyalogosok szentek, és sosem hibáznak. Viszont én is szoktam gyalogolni meg autózni a városban, de nem tapasztalom, hogy olyan súlyos lenne a helyzet.
2011. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!