Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tudják elfogadni az...

Miért nem tudják elfogadni az autósok, hogyha valaki az út szélén kerékpározik?

Figyelt kérdés
Miért kell mindig azt a k__va dudát nyomni és ugatni ki a kocsiból (takarodj a__ádba...kezdetű mondatok)??
2011. nov. 25. 20:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Attól függ hol megy.Én is dudáltam és kiabáltam bringással,mert 2sávos úton csalinkázott a külsőben, a kamionok meg csak úgy tudták kikerülni ,hogy át kellett félig jönniük a belsősávba ahol végig sűrű volt a forgalom.Két sávot tartott fel az az anyaszomorító.Ja a lényeg: AZ ÚT MELLETT OTT VOLT A KERÉKPÁRÚT!
2011. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Keskeny az út az a baj és mindig előzni kell mert a biciklisek nem tudják a tempót tartani.
2011. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom sincs velük, kivéve amikor kivilágítatlanul, prizma nélkül, terep színű ill. fekete ruhában tekernek éjszaka. 18t teherautóval közlekedek és nem én húzom a rövidebbet ilyenkor.
2011. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az ilyen kivilágítatlan sötétekre mondom hogy két doboz sört nem ér az élete.Mert egy olcsó lámpakészlet annyiba kerül, de fel nem rakná..
2011. nov. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

21.37-es, te nagyon okos! azt honnan veszed, hogy aki biciklivel közlekedik, annak nincs jogosítványa???? nagyon sokunknak van. következtetésképpen, ismerjük a kreszt. és a gyalogos meg: szerinted mi lesz az autósból, ha kiszáll a kocsiból???? akkor már megszűnik tudni a kreszt, vagy mi? honnan tudod te arról a gyalogosról, hogy nem pont most szállt ki a kocsijából?

a kreszoktatód szintén marha okos lehetett.

2011. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor valami "csoda" folytán én csak olyanokkal találkozok akik nem ismerik a kreszt.Vagy mikor biciklire ül automatikusan kitörli az agya a kresz szabályokat.De szerencsére most hideg vagy szóvak tavaszig nem lesz probléma a főúton közlekedő kerékpárosokkal.
2011. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem azzal nincs bajom, ha egy biciklis az autósok közt teker. Ha ezt vállalja, akkor azt is vállalja, hogy megáll a pirosnál, aminél az autók is. Ugyanis állandóan azt látom, hogy úgy mennek át a piroson, mintha zöld lenne. Most pénteken például a rádiót kapcsolgattam, közben zöldre váltott a lámpa, ez mentette meg egy biciklis életét, ugyanis átment a piroson. Nah jó, itt csak megsérült volna. Viszont ha megyek kb 50-nel és előttem zöldre vált a lámpa, tehát megyek át rajta fékezés nélkül... És rengeteg ilyen okostóni van. Este zebrán világítás nélkül bicikliznek. Meg belvárosban is éjjel, semmi világítás, vagy láthatósági mellény. És össze-vissza mennek mindenütt. És mielőtt valaki letámad, tavasszal és nyáron én is sokat biciklizek, de ilyeneket soha a kurv@ életbe nem csinálok!
2011. nov. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az a válaszoló vagyok,aki főúton teker.

Én se mennék ott,higgyétek el nekem és a szomszéd gyerekek se,ha lenne bicikli út vagy járható földút a közelben.De nincs!

Nem szórakozásból indulok el itthonról akár szakadó esőben a 10 kilométerre lévő munkahelyemre biciklivel.(ebből csak 2 kilométer az említett főút)A gyerekeket se hiszem,hogy jó szívvel engedik el a szüleik a főútin a suliba(buszjárat a legközelebbi faluba 2 van naponta)

Amúgy nem nagy forgalom van erre,simán meglennénk egymástól mi biciklisek és az autósok.

Mellesleg én is tanultam kreszt,buszsofőr vagyok...De mivel nélkülem nem hiszem,hogy lenne első busz,én meg nem tudok másképp közlekedni,így ez van,ezt kell szeretni.

A reflektort meg külön szeretem,de nem baj,van nálam elég erős fényű lámpa.


Továbbra is az a véleményem,hogy ha már kitiltják valahonnan a biciklist/traktorost stb. akkor legalább lenne egy olyan másik út,ahol közlekedhetünk,mert sokan tényleg nem tudjuk másképp megoldani az életünket.

Úgyhogy a dudálás félig jogos,mert tudom,hogy tiltott helyen tekerek,de a másik oldalba is bele lehet(ne) gondolni.Pláne szakadó esőben...

2011. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az a baj, hogy én nem tudom elképzelni, hogyha egyszer buszsofőr vagy, tehát van kresz vizsgád, meg minden, simán vezethetnél 50 köbcentis motort, hogy akkor miért nem azzal közlekedsz? Amennyibe a bicikli kerül, már adnak egy kis robogót, azzal 60 km/h-val simán mész végig, sokkal jobb rajta elől és hátul egyaránt. Azért ez sokkal biztonságosabb, mivel ha egy kamion későn vesz észre, és nem tud kikerülni, mivel jönnek szembe, sokkal könnyebben lelassít 90-ről egy motor mögött, ami 60-nal megy, mint egy bicikli mögött, ami megy jó esetben 20-30-al.
2011. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nah. Nekem semmi bajom a biciklisekkel, de egy eset jut erről eszembe. 2-es számú főút. Szépen versenybiciklivel teker a csávó az út szélén, szemből nem jön senki, megelőzőm. Alakul a dugó a lámpánál, pirosat kapok, megállok, mire utolér és elkezd vadul mutogatni, meg anyázik, holott az ég világon nem csináltam semmit, csak szimplán megelőztem. Majd rápaskol egy kicsit a motorháztetőmre, azt elteker.
2011. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!